![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ca sfat referitor la rugina ... stai pe capul lui si nu il lasa sa dea peste decat dupa ce vezi tu luciul metalic ...pt ca eu unul stiu o vb ...dai cu negru peste verde ca, stapanul nu te vede ...+ ca mie datorita faptului ca am vopsit-o si in decembrie (greseala mea ..chiar daca tipul avea o hala incalzita..dar asa a fost conjunctura si nici nu am putut sta prea mult pe capul lui) intr-un an jumate deja mi-au aparut niste umflaturi in vopsea la aripa spate jos partea buna e ca nu pare a fi rugina ...dar suspectez ca nu apucase sa se usuce chitul suficient dupa finisarea cu apa si a dat vopsea peste si din cauza asta s-a umflat ulterior
in rest bafta sa o vedem vopsita ..din cate ai facut la ea o sa iese o masina super...chiar daca mai ai de munca o sa merite efortul depus |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
5 Attachment(s)
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
o sa vedem la final ce iese :)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
se pare ca vopsitorul tau face treaba buna in materie de finisaj ... singurul lucru care nu imi place mie nu e vina lui ...e vb de badboy ..mi se pare totusi prea brusc ..dar am vazut ca se lucreaza inca la el poate pana la urma reuseste sa mai indulceasca un pic unghiul ala ... vedem la final ce iese ... in rest jos palaria ..o sa iese super
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Naisss :>
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
l-ai scos de la vopsit?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
16 Attachment(s)
prima mana de spritchit.acum se vede forma ei care imi place la nebunie.da f bine pe griul asta mat al spritchitului,imi vine sa o las asa :D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Arata bine masina, dar o singura chestie nu-mi place, si din cate am vazut, ti-au mai atras si alti colegi atentia in legatura cu asta: badboy-ul!
Chiar daca farurile nu sunt pe masina, deja se vede ca este prea mare , si inca tot nu a disparut efectul ala de "proptit in zid". Cred ca ar mai trebui putin lucrat la el, nu de alta, dar este un detaliu mic ce schimba f mult aspectul masinii, si din ce vad eu, ai pretentia sa iasa ceva frumos. bafta in continuare cu proiectul! |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
doamne o_O
nu mai am rabdare pana iese. abia astept sa-l vad :X:X:X nici nu vreau sa ma gandesc cum arata cu jantele puse :rolleyes2:rolleyes2 |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
O sa iasa o mica bomba:dribble: asteptam produsu' final:-P
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
o sa fie super ... cat despre bad boy din punctul meu de vedere nu ca e prea lung ... poate tocmai lungimea aia ii da o nota foarte agresiva ...e vb de curbura de sus ... oricum daca e sa dau un exemplu de un bad boy frumos ..cel mai reusit mi s-a parut cel al lui bogdan lascu (mie unu imi place la nebunie bad boyul ala)... oricum un bad boy lung genul alui tau care e binisor facut din ce se vede in poze are B-32-SCH.
oricum eu cred ca ar fi mai bine ra remediezi problema cu badboy-ul inainte de vopsire ..o sa fie ea o culoare alba care de obicei nu pune probleme la o vopsire ulterioara (ca nuanta ma refer) dar poate or sa existe unele diferente, oricum asta e valabila in cazul in care nu cumva sa vopsesti capota alta culoare sau colantata |
| All times are GMT +2. The time now is 02:48. |
- Copyright 2026 4Tuning