![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am si eu o intrebare stie care va daca din solidworks se poate importa in 3dsmax? obiectele facute?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da.
incearca ori cu .step, ori cu .wrl sau .stl, in max le aduci cu Import |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
imi poate spune cineva daca eroarea asta inseamna ca imi trebuie un procesor mai mare (al meu are 5000+) sau mai mult ram (am 2g )???
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
S-ar putea sa ai prea multi poly, daca sare de 3 mil e cam naspa, sau se poate sa fie de la setarile din Vray, incearca sa muti scena in alt fisier max si sa iti resetezi vray-ul, poate nu se mai intampla
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am sa incerc asta mersi
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=110
Detalii 2 Faster More Show Aeroportul Baia Mare 31 Mai 2009 Activitatile aferente zilei de 31 MAI : - Curse accelerare pe 402 m - Drift Taxi - Concert Puya - Db Drag Contest - Curse motociclete - Show n' Shine Pretul unui bilet este de 30 ron/ participant si 15 ron / spectator |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
va rog frumos
cum se numeste programul in care lucrati voi? k ma tenteaza sa ma apuk si yo |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3d Max se numeste,succes:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Am si eu nevoie de ajutor. M-am decis de curand sa-mi fac apartamentul in 3D, la scara reala.Am inceput cu WC'ul de servici, l-am terminat, dar am intampinat vechea (haaa) problema cu iluminarea. Ideea care e, vreau sa iluminez camera respectiva tot la scara reala in KW sau W ma rog...mereu ii incurc (:oops:) ... ma poate ajuta cineva cumva sa-mi explice sau sa-mi dea un tutorial cu referire la asa ceva ? Eu am incercat sa iluminez dar nu-mi iese, lumina e prea slaba si nu acopera toata camera cum trebuie. Atasez si o poza. Vreau sa pun "becul" in acel glob, sa-mi spuneti si ce material sa pun la glob in asa fel incat sa nu impiedice lumina.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
stie cineva cum sa fac draperiile verticale, transparente ? in asa fel incat sa poata treaca lumina prin ele
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
setezi transparenta ca la materialul de sticla din refraction :). daca nu merge asa dai click drepta >proprietes> si ai acolo o optiune cu vizibilitatea |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Proiect bmw e36 coupe
Sal.Sunt un mare admirator al lucrarilor voastre si va urez succes si bafta in continuare.Ca si multi altii de aici sunt si eu pasionat de masini si tuning si in cazul meu de bmw e36 coupe.Am de gand ca in viitorul foarte apropiat sa-mi procur o astfel de masina si sa incep transformarile la ea.Am o gramada de idei despre cum vreau sa arate si as vrea so o vad gata inainte sa incep lucru la ea,asa ca apelez la voi.Cine doreste si cine are tragere de inima sau timp sa-mi realizeze si mie niste desene cu masina ii voi fi foarte recunoscator.In ceea ce priveste tunatul am de gand sa lucrez la ea din toate punctele de vedere si sa nu las nici un colt modificat,atat exterior si interior cat si motor si sunet.Si din nou cine vrea sau are timp sa-mi faca si mie cateva desene ca sa stiu si eu in ce ma bag si cum va arata inainte sa o am.Asa ca astept raspunsuri.iar daca vrea cineva detaliile le vom vb in PM ca de stiti totii cum e ..... fiecare vrea o masina unica.Sal.:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Salut ! Sunt nou pe aici si imi place foarte mult ce faceti voi :D . Acum ca sunt in vacanta pot spune ca am mai mult timp liber , si miam luat si eu photoshop .. dar nu gasesc nicaieri tutoriale pentru ce faceti voi aici :D poate ma ajutati si pe mine putin :D Multumesc
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
https://forum.4tuning.ro/158-tutoriale-and-help.html p.s : imposibil sa nu gasesti tutoriale, scrie pe google : tutorials adobe photoshop, din fericire pt tine sunt in engleza. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Hm ... m`ar interesa 3d`ul .. m-am uitat si la 2d dar nu mi se pare prea interesant ... btw .. voi ce programe folositi ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Care ma poate ajuta in folosirea 3ds max`ului va rog contactatima la id`ul de messenger cristyan29 :D multumesc
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
faceti vreo unu masina de drift ?:)
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden"> |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Adica sa faca o masina :P
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu...masina de drift pt KOE...!!
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden"> |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
aveti idee de ce imi apar aceste pete ? si daca da, cum sa scap de ele
si apropo, cum importez la loc fisierele vraymesh in cazul in care ele dispar din scena la mutarea unui fisier sau la repornirea sa ? |
e36 portbagaj custom
Sal all.De curand am devenit fericitul posesor al unui bmw e36 coupe si sunt nerabdator sa incep sa muncesc la el.Pentru inceput vreau sa lucrez la partea de sunet.Am multe idei in cap si as vrea inainte sa ma apuc sa vad cam cum ar arata dar pentru asta am nevoie de voi,bineinteles cine vrea si cine are timp.
In general in portbagaj as vrea sa indes urmatoarele lucruri : -2 subwoofere 25-20 cm -1-2 amplificatoare -2 condensatoare tip nos -1 ps2 -multe neoane (in general tub de neonflexibil de jur imprejurul subwooferelor si ascunse in spatele amplificatoarelor si condensatoarelor) iar pe capacul portbagajului urmatoarele: -1 monitor -2 boxe 10 cm -meoane (tub de neonflexibil de jur imprejurul boxelor) In ceea ce priveste pozitionarea acestora las la decizia voastra.Eventual mai multe desene cu mai multe pozitionari. Va multumesc pentru timpul acordat si astept lucrari de la cei care vor sa ma ajute. |
Re: Virtual Tuning 3D User Group
Salut. Ma scuzati de offtopic.....imi place f mult tuningul 3d, si as vrea sa incep sa il si practic, insa nu stiu cum. Am nevoie de niste tutoriale bune, care sa ma ia de la zero. Daca stiti ceva tutoriale cu care ati inceput voi as vii recunoscator. Astept pe PM. Scz in odata de offtopic :oops:.....
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
salut. am revenit si eu cu 3ds max-ul, si am cateva intrebari. am facut astazi un pneu, si nu stiu cum fac sa i pun un background mai de treaba. la mine e negru cand dau render si nu se vede bine fiindca si cauciucul e negru. va rog, ziceti-mi ce sa fac.
poza e mai jos ps: ziceti-mi cum sa pun si o iluminare ceva, si o umbra :) va multumesc anticipat |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3 Attachment(s)
faci un plan si poti sa dechizi culoarea fundalului asa
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3 Attachment(s)
sau poti sa creezi o lumina de exemplu [Target Spot] si sa lasi fundalul negru
iar acest sunt numai doua moduri de ati creea scena |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
multumesc Faith :)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
imi poate spune cineva cum fac fibra de carbon???
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3ds max
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms cobra2007
|
Re: Virtual Tuning 3D User Group
sal 4 all
am o mica intrebare cum pot sa fac shi eu un desing tunat la un peugeot 407 va rog ajutatima ks nou :D |
Re: Virtual Tuning 3D User Group
chiar nimeni adm pls
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3 Attachment(s)
pff...mai baieti nu va grabiti sa dati raspunsuri omului.
andy design x : Ca sa faci fibra de carbon iti trebuie o textura de carbon pe care o bagi in slotul difuse de la material . Textura gasesti si pe google nu neaparat sa iti faci tu una in photoshop. P.S: ca sa iti vina mai usor sa faci materialul ti-am atasat un tutorial si texturile care sa le folosesti. ( Vezi ca trebuie sa ai un plug-in instalat, Vray , care e pe versiuni in functie de 3D-ul care il ai). |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms mult
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
De cate ori trebuie sa vi se scrie ca acest forum NU promoveaza pirateria ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:35. |
- Copyright 2026 4Tuning