Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

antonlupan 28-03-09 19:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
are careva montate inaltatoare la arcurile de spate pe vento?de unde? cat costa?

Tibanu 29-03-09 11:53

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
in sf am reusit si am terminat cu inmatricularea,am scapat!
si a rasarit o statie si un sub. kenwood si se aude super bine!

ulie.cozmi 29-03-09 21:08

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 2191752)
are careva montate inaltatoare la arcurile de spate pe vento?de unde? cat costa?

vrei sa o faci jeep?:)) dc vrei sa o inalti,k acuma toata lumea tinde sa o lase jos...si nu stiu sa fie din fabrica pt vento ceva inaltatoare sau ceva chestii din astea,numai daca improvizezi tu ceva :) :o

antonlupan 29-03-09 23:08

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2194487)
vrei sa o faci jeep?:)) dc vrei sa o inalti,k acuma toata lumea tinde sa o lase jos...si nu stiu sa fie din fabrica pt vento ceva inaltatoare sau ceva chestii din astea,numai daca improvizezi tu ceva :) :o

nu vreau jeep dar sa lasat de spate....vreau sa o inalt 3-5 cm nu mai mult....momentan spatele e mai jos ca fata....mam gandit sa iau arcuri noi dar am auzit la o gramada ca au schimbat arcurile si degeaba....cica asa is ele......chestia e ca daca pun 2 persoane in spate si ceva bagaj in portbagaj nu prea mai am suspensii in spate si imi intra rotile sub aripa si imi roade cauciucurile....
am gasit ceva arcuri pachet drumuri grele....are careva?stiti cum se comporta?

ncs_balauru 29-03-09 23:45

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
si eu am aceasi problema pe spate dar cel putin la mine nu se mai lasa si pe spate am 205/50/r15 si nu ating (arcuri sport )

ulie.cozmi 30-03-09 18:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Salut,care ma ajuta si pe mine repede cu un raspuns,o indicatie...cum se scoate pompa de benzina din rezervor????hai k am mare nevoie acuma

antonlupan 30-03-09 18:32

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2195064)
si eu am aceasi problema pe spate dar cel putin la mine nu se mai lasa si pe spate am 205/50/r15 si nu ating (arcuri sport )

pai si eu am arcuri sport si aceleasi roti ca ale tale si acum un an nu aveam probleme...cand am adus masina de dincolo....pana la urma am sa iau arcuri numa ca am gasit cu 1 milion si cu 2,5 milioane bucata(pachet drumuri grele-cica is mai tapene...)....acum de care sa iau?

antonlupan 30-03-09 18:32

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2196983)
Salut,care ma ajuta si pe mine repede cu un raspuns,o indicatie...cum se scoate pompa de benzina din rezervor????hai k am mare nevoie acuma

maine iti zic....sa studiez manualul...

ulie.cozmi 30-03-09 19:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ms oricum...pana una alta am rezolvato,am luat-o jos...pfuu' doamne ce era in ea :) acuma sa vad ce fac cu ea ori o schimb ori o curat :d sa vad ce preturi au :)

MaxX_82 31-03-09 07:39

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Pompa de benzina noua- undeva pe la 500 lei noi (cu plutitor si tot tacamu), numai miezu e mai ieftin.

Tibanu 31-03-09 09:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
6 Attachment(s)
Roti de vara :D
Vreau sa va intreb daca pot gasi undeva capacele jentilor...fostul proprietar a spus ca nu le-a avut nici el :| ... :-?? ... imi place si asa oricum,sunt si mai mari si schimba aspectul masinii dar sunt curios cum ar fi si cu capacele acelea ...

hazzeleyesz 02-04-09 17:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Am si eu o intrebare,daca ma puteti ajuta.Prin locurile unde stati voi cam la ce pret sunt cutiile de viteze(second,din dezmembrari)?! De fapt pe mine m-ar interesa doar capacul de pe cutia de viteze,numai ca capacul nu mi-l da nimeni fara cutie.Acel capac are 2 picioruse,care mi s-au rupt in urma unui incident neplacut,si un colt din unul,imi cam agata in coroana,ceea ce inseamna ca la rece motorul imi face foarte urat.Ce ziceti ma puteti ajuta? Ceva informatii despre partea electrica a pompei de injectie(pret) ? Ma puteti ajuta?

ulie.cozmi 02-04-09 19:08

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
uite aici un manual de reparatii,poate te ajuta la ceva...
iar despre cutie de viteze uitate pe la bazar k sunt destule golfuri3/vento la dezmembrat...salutare si o zii faina!

hazzeleyesz 02-04-09 20:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Ms mult.

Shorky 02-04-09 21:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
Va salut ,sunt si eu un proprietar de vento de ceva vreme si cam asa arata

ncs_balauru 02-04-09 23:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salutare am montat si eu plapele (luneta si faruri ) dau marfa o sa pun poze maine

ncs_balauru 02-04-09 23:23

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
caut si eu o sigla de grila fata pe unde pot gasi

bzsa 03-04-09 00:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 2175667)
Jantele fara cauciuc - 380euro

de unde ai luat jentile sunt pe 15?

MaxX_82 03-04-09 09:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pe 15, de pe ebay.de :P

Tibanu 03-04-09 09:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Shorky (Post 2207161)
Va salut ,sunt si eu un proprietar de vento de ceva vreme si cam asa arata

felicitari! e frumos! numai drumuri bune!

bzsa 03-04-09 09:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 2208139)
pe 15, de pe ebay.de :P

tu l-ai comandat ?
ce marca e ?
merci
p.s:mai vii la intalniri miercuri?

MaxX_82 03-04-09 09:28

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Le-am comandat eu, sunt borbett X8. Am vrut Keskin solaris dar sunt cam scumpe. O sa vin peste 2 saptamani la intalnire. Am pus si manerele cromate, chiar simplu dupa cum ziceai.

bzsa 03-04-09 09:33

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 2208223)
Le-am comandat eu, sunt borbett X8. Am vrut Keskin solaris dar sunt cam scumpe. O sa vin peste 2 saptamani la intalnire. Am pus si manerele cromate, chiar simplu dupa cum ziceai.

hai hai ca sunt curios de jenti :-P
ca ma bate un gand si pe mine sa imi cumpar ceva spitate

antonlupan 03-04-09 20:33

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2207620)
caut si eu o sigla de grila fata pe unde pot gasi

dac iti trebe stema din masca am io....numa ca e neagra....aia ce am avuto io in masca....

antonlupan 03-04-09 20:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
manere cromate de unde ati luat si in ce bani?

bzsa 04-04-09 22:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 2209844)
manere cromate de unde ati luat si in ce bani?

le-am comadat 15 e+tva+transport

ncs_balauru 05-04-09 10:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
pozele cu ploapele ce ziceti

bzsa 05-04-09 22:18

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2212478)
pozele cu ploapele ce ziceti

cum l-ai lipit la luneta ai pus siliconul direct pe geam?
mie mi-a dat cheder pt luneta

Tibanu 06-04-09 12:44

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
astazi am luat si eu pleopa de la vopsit!imi place cum arata pe masina :D
nu ma pot hotara si as vrea sa ma ajutati.. da bine asa sau sa schimb si grila cu una fara semn?! cum credeti?

bzsa 06-04-09 13:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
clar fara sigla

Tibanu 06-04-09 16:01

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 2215440)
clar fara sigla


mda ... asa tind si yo ...
stiti pe undeva mai jos de 150 lei ?!

bzsa 06-04-09 16:05

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Tibanu (Post 2215861)
mda ... asa tind si yo ...
stiti pe undeva mai jos de 150 lei ?!

putin posibil sa gasesti sub pretul de 150

ncs_balauru 06-04-09 23:11

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ploapa la luneta am lipito cu banda dubulu adeziva 3m ,in curand si alte modificari daca nu o vand pana atunci dar raman cu cea alba

ncs_balauru 12-04-09 21:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ce este cu linistea asta?

antonlupan 13-04-09 08:13

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
criza mondiala.....nu mai sunt bani de investit....:D
apropo...miam comandat alarma cu tot ce trebe pt inchidere geamuri,trapa,chei briceag si pornire motor de la distanta.....:D
si inca ceva....saptamana asta bag masina la vopsit....revin cu poze..8)

Tibanu 13-04-09 16:01

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
de unde ai comandat alarma?

antonlupan 13-04-09 17:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
de p forum....un anume sicalosu are de vanzare....dai un search si vezi:D

Shorky 14-04-09 19:01

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
are cinva termotronic sau stie cineva daca baga si aer rece?

mali84 14-04-09 20:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Shorky (Post 2238506)
are cinva termotronic sau stie cineva daca baga si aer rece?

Salut! Am yo pe Vento Thermotronic dar nu am simtit nicio adiere de aer rece ci doar cel de afara care vine din mers.

paul_ral 14-04-09 20:49

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Thermotronicul lucreaza numai pentru incalzire. Ca sa intre aer rece dai butonul din mijloc maxim stanga.


All times are GMT +2. The time now is 11:00.

- Copyright 2026 4Tuning