Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

crvalx 01-02-11 11:48

Re: Masini tari din Iasi
 
ce mia placut mie a fost noul mercedes cl cu motor de 6,3 mi se pare ca era si AMG.o sa incerc sa fac rost si de poze :-)

vlad87 01-02-11 14:14

Re: Masini tari din Iasi
 
Pai 6.3 simplu nu prea mai sunt (era 300SEL, SL prin '70) in rest Brabus, AMG.

Nuicarc 01-02-11 14:59

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 4039183)
Totusi poze cu acel Passat mov de pe Sararie are cineva?

Din cate am auzit este un W8,model mai rar in Romania.Deci..are cineva poze cu el?

Da,are un W8 pe grila din fata,aripile putin umflate cred,un mov destul de smecher si putin coborat,sta in fiecare zi langa un Passat normal.
Cu ala normal probabil merge in fiecare zi si celalt il tine doar in curte,nu l-am vazut niciodata pe strada..poze nu am.
Eu trec pe acolo in fiecare dimineata pe la 7:20 si e in curte.

vlad87 01-02-11 15:11

Re: Masini tari din Iasi
 
Daca e cel care sta in curte chiar langa un magazin alimentar, cum iesi dinspre strada(cu sens unic) care duce la Total Car, sau Bioinginerie... iese, mai ales vara de mai multe ori l-am vazut.

Nuicarc 01-02-11 15:22

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vlad87 (Post 4041931)
Daca e cel care sta in curte chiar langa un magazin alimentar, cum iesi dinspre strada(cu sens unic) care duce la Total Car, sau Bioinginerie... iese, mai ales vara de mai multe ori l-am vazut.

Ala e,ce stii despre el?

ZyZ 01-02-11 15:36

Re: Masini tari din Iasi
 
Cu siguranta puteti identifica un 1.9 TDI chiar daca are sigla W8, asa cum puteti identifica un Golf 1.9 TDI cu embleme de R32...

MnezO 01-02-11 15:38

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 4042038)
Cu siguranta puteti identifica un 1.9 TDI chiar daca are sigla W8, asa cum puteti identifica un Golf 1.9 TDI cu embleme de R32...

Asa e ZyZ ! eu nu imi gaseam cuvintele sa le zic acelasi lucru !

vlad87 01-02-11 17:03

Re: Masini tari din Iasi
 
Cum ti-au zis si mai sus :)
Pare bine intretinuta

ionutblv 01-02-11 17:06

Re: Masini tari din Iasi
 
E cumva un R8 prin iasi cu numar de Alba?:-P

vinyl 01-02-11 20:42

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vlad87 (Post 4039470)
Cel cu evacuarea dubla ?!

Da,ala.
Quote:

Originally Posted by Nuicarc (Post 4041893)
Da,are un W8 pe grila din fata,aripile putin umflate cred,un mov destul de smecher si putin coborat,sta in fiecare zi langa un Passat normal.
Cu ala normal probabil merge in fiecare zi si celalt il tine doar in curte,nu l-am vazut niciodata pe strada..poze nu am.
Eu trec pe acolo in fiecare dimineata pe la 7:20 si e in curte.


Eu tin sa cred ca este un W8,pana la proba contrarie..fara argumente negative,va rog.Daca treci pe acolo,de ce nu ii faci niste poze?Totusi fie el 1.9..sau W8, este o masina frumos facuta la exterior.

MnezO 01-02-11 20:51

Re: Masini tari din Iasi
 
e Break ?

JusT_SaY_BoBo 01-02-11 21:21

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4043305)
e Break ?

da e Break.
am aflat sigur ca e 1.9tdi
masina e modificata tare la exterior am aflat de la cineva care a vb cu proprietarul la spalatorie.
si l-am vazut in seara asta pe independentie nu aveam cu ce sa ii fac poza dar oricum era si noapte,era cam murdar,cu table.sa vina primavara si il pozam:twisted: cu prima ocazie

D3m0N 02-02-11 02:03

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 4043417)
da e Break.
am aflat sigur ca e 1.9tdi
masina e modificata tare la exterior am aflat de la cineva care a vb cu proprietarul la spalatorie.
si l-am vazut in seara asta pe independentie nu aveam cu ce sa ii fac poza dar oricum era si noapte,era cam murdar,cu table.sa vina primavara si il pozam:twisted: cu prima ocazie

probabil vorbiti de cel cu XYZ sau ceva de genu, vara iese, e joasa tare are jante mari, l-am vazut si eu in seara asta pe independentii, in nici un caz e w8

vinyl 02-02-11 08:09

Re: Masini tari din Iasi
 
OK OK,FARA W8.
DAR POZE? Eu nu am vazut masina decat din mers...si am ramas putin...:shock: de aia caut niste detalii si poze...poate o pozeaza cineva cu tablele...

vlad87 02-02-11 08:53

Re: Masini tari din Iasi
 
Joasa ..joasa :D

BoxeR.RGA 02-02-11 16:09

Re: Masini tari din Iasi
 
3 Attachment(s)
Am vazut azi la bariera-tigarete un Chrysler 300c Alb . Pun si niste poze cu el.

Scuzati calitatea fotografiilor.

JusT_SaY_BoBo 02-02-11 17:15

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by BoxeR.RGA (Post 4045896)
Am vazut azi la bariera-tigarete un Chrysler 300c Alb . Pun si niste poze cu el.

Scuzati calitatea fotografiilor.

este din cartier cu mine masina,in proprietatea unei domnisoare.
avea pe spate un simbol cu 300c cu diamante dar cred ca i la imprumutat cineva oricum frumoasa masina8)

Nuicarc 02-02-11 21:35

Re: Masini tari din Iasi
 
Se mai aude ceva de Rolls-Royce?

vinyl 03-02-11 09:01

Re: Masini tari din Iasi
 
Se mai aude ceva de Passatul mov?

TuningBoy 03-02-11 10:49

Re: Masini tari din Iasi
 
se cauta exotice pt o sesiune in primavara, ma poate ajuta cineva?:-)

MnezO 03-02-11 11:13

Re: Masini tari din Iasi
 
am eu o exotica ! Neagra :P

Nuicarc 03-02-11 11:31

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 4047799)
Se mai aude ceva de Passatul mov?

:))) ai tu ce ai cu Passatul asta...daca era vreme buna ma duceam azi sa ii fac o poza doua :)

@TuningBoy: Eu caut de anul trecut una,noroc de Focusul Rs ca in rest..

2slow4u 03-02-11 18:06

Re: Masini tari din Iasi
 
Sorin, daca in cuvantul exotic intra si ce stii tu ca urmeaza la masina mea vorbim, daca nu..oricum vorbim :)))

vlad87 03-02-11 21:45

Re: Masini tari din Iasi
 
Ce urmeaza ?! Ce urmeaza ?! :rolleyes2

vinyl 03-02-11 23:37

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Nuicarc (Post 4048344)
:))) ai tu ce ai cu Passatul asta...daca era vreme buna ma duceam azi sa ii fac o poza doua :)

@TuningBoy: Eu caut de anul trecut una,noroc de Focusul Rs ca in rest..

Pana la urma am gasit eu o poza cu el...dar,as vrea ceva mai profi... spate,fata,laterale....

MnezO 03-02-11 23:53

Re: Masini tari din Iasi
 
auleo ce amintiri imi trezeste poza asta :) ! Pe vremea aia aveam si eu passat ! iar passatul din aceast apoza e a unui doctor la Spitalul sfantul Ioan din Iasi, prieten cu noi si membru in AMC si este un 1,9 TDI are evacuare dubla dar scoate fum doar pe cea din stanga !!

vinyl 04-02-11 01:16

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4050757)
auleo ce amintiri imi trezeste poza asta :) ! Pe vremea aia aveam si eu passat ! iar passatul din aceast apoza e a unui doctor la Spitalul sfantul Ioan din Iasi, prieten cu noi si membru in AMC si este un 1,9 TDI are evacuare dubla dar scoate fum doar pe cea din stanga !!

HAHAHAHAHA,incepe sa ma dezamageasca.Acest passat a fost superb cand l-am vazut prima data,dar acum auzind ca la evacuarea dubla scoate fum doar pe cea din stanga..ma dezamageste.In rest,toata aprecierea pentru munca depusa in el,iar despre jante nu mai spun nimic ca ma ia cu ameteli.:rolleyes2

2slow4u 04-02-11 10:57

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vlad87 (Post 4050343)
Ce urmeaza ?! Ce urmeaza ?! :rolleyes2

nerabdatorule...asteapta :))

o`neal 04-02-11 15:12

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by 2slow4u (Post 4051659)
nerabdatorule...asteapta :))

I`auzi ma la el ce secretos e :)) divulga tot Andrei :))

TuningBoy 04-02-11 16:51

Re: Masini tari din Iasi
 
Nu e nimic de spus :lol:


Exotice...insemnand Bentley, SLS, Ferrari, Masserati, Jaguar...chestii din-astea :-)

Nuicarc 04-02-11 17:27

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 4052677)
Nu e nimic de spus :lol:


Exotice...insemnand Bentley, SLS, Ferrari, Masserati, Jaguar...chestii din-astea :-)

Lasa Sorin ca acusi mai crestem noi si deschidem un cont si toti membrii 4T or sa dea 1 leu si ne luam exotica :)

DarkDriver 04-02-11 19:53

Re: Masini tari din Iasi
 
Passatul ala mov il poti vedea pe sararie, nu mai are aceleasi jante si parca a mai scos ceva de pe el dar nu imi dau seama ce.

vinyl 04-02-11 23:34

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by DarkDriver (Post 4053262)
Passatul ala mov il poti vedea pe sararie, nu mai are aceleasi jante si parca a mai scos ceva de pe el dar nu imi dau seama ce.

Sa fie sanatos...imi placea mult,pt ca l-am vazut din mers,acum imi place doar culoarea cand l-am vazut in poza.

vlad87 04-02-11 23:34

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 4052677)
Nu e nimic de spus :lol:


Exotice...insemnand Bentley, SLS, Ferrari, Masserati, Jaguar...chestii din-astea :-)

Ceva mai usor pentru inceput de sezon :)) :))

2slow4u 05-02-11 11:59

Re: Masini tari din Iasi
 
Sorin pun ce sigla vrei tu mustang, bentley :P glumesc, spor la treaba si ne auzim :D

MnezO 05-02-11 14:59

Re: Masini tari din Iasi
 
sorin ai uitat sa mentionezi la exotice golf 4 :twisted: si nu oricare ! Ala negru mnZ la numar

TuningBoy 05-02-11 16:25

Re: Masini tari din Iasi
 
De fotografiat, fotografiez orice masina....o exotica cautam pentru altceva:-) ..deja ne intindem mult cu offtopicul

D3m0N 06-02-11 15:00

Re: Masini tari din Iasi
 
5 Attachment(s)
Una bucata Citroen din '52, masina a fost cumparata din Germania, dupa ce a fost restaurata, motor 1.9 Diesel, si a costat 20.000 Euro

JusT_SaY_BoBo 06-02-11 15:04

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 4050709)
Pana la urma am gasit eu o poza cu el...dar,as vrea ceva mai profi... spate,fata,laterale....

din cate stiu eu masina are bara fata orig si pragurile si e foarte lasata
bleah urata bara si praguri avea:???:
cam care ar fi explicatia ca scoate fum numai pe stanga?nu e legata si cea din dreapta sau???
am mai vazut masini cu evacuare dubla la care cea din stanga era afumata si cea din dreapta era ca noua:lol::lol:

BoxeR.RGA 06-02-11 15:26

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 4058982)
Una bucata Citroen din '52, masina a fost cumparata din Germania, dupa ce a fost restaurata, motor 1.9 Diesel, si a costat 20.000 Euro

am vazut-o si eu ieri la bariera-tigarete:). frumoasa masina


All times are GMT +2. The time now is 05:34.

- Copyright 2026 4Tuning