Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

aviator 31-07-06 16:34

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by sil4tuning
vezi ca vine veyronu peste tine ...ai mare grija......:lol: :lol: ;)

La cum il stiu pe Seby se va da si cu MiG ori F...
Veyron este oricum in alta clasa iar Seby are clasa asigurata.
Pariez pe Seby in lupta cu Veyron.
In speranta ca va aparea modelul de peste 1000cp si tunat pentru ca exista si unul de peste 600cp doar, va spun ca eu garantez pe Seby la starty si primul la final.

Silencer Power 31-07-06 17:16

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Salut Sebastian!

Cumva esti cel care are de vanzare doua Capri, doua COnsuluri coupe, o Cortina, un Taunus si ce mai ai pe acolo?

sil4tuning 31-07-06 17:32

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
orisicum ambii intra ori la H sau G + ....:)
eu tot pe seba ''plusez''
app sebastiane ...cat iti ia masina pe 400 vit maxima ? trece de 250 ? :) ca de nu ....ai sa auzi un mare vruuuuuuuuuummmmmmmmmm :rolleyes2

Bmwaldo 31-07-06 22:27

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
si eu pariez pe sebastian ... e veteran stie el ce face ...

Ciro_zel 31-07-06 23:44

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
LOL WRX STI VS VEYRON..sa castige STI? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Sa dea D-zeu, m-ash bucura dar..nu cred :rolleyes2 .. si cine are Veyron nu isi pune masina contra unui STi ....oricum nu cred ca va avea vreodata loc cursa asta

SEBASTIAN 01-08-06 00:05

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Ciro_zel
LOL WRX STI VS VEYRON..sa castige STI? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Sa dea D-zeu, m-ash bucura dar..nu cred :rolleyes2 .. si cine are Veyron nu isi pune masina contra unui STi ....oricum nu cred ca va avea vreodata loc cursa asta


Si eu cred ca multe sunt vorbe. Pacat, mare pacat.
Mi-ar cam placea sa vad 1500cp la start langa mine si 700 dar ii spulber.

Multumesc celor ce au incredere in mine, sper sa nu-i dezamagesc!

stefaneL 01-08-06 10:30

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Ciro_zel
LOL WRX STI VS VEYRON..sa castige STI? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Sa dea D-zeu, m-ash bucura dar..nu cred :rolleyes2 .. si cine are Veyron nu isi pune masina contra unui STi ....oricum nu cred ca va avea vreodata loc cursa asta

cred ca tu nu ai vazut cursa dintre seby cu subaru forester si mitsubishi lancer evo IX.....ia dat clasa seby;)
ceea ce am observat la seby e ca, stie sa isi controleze masinile plus aceea plecare de pe loc.....iti da "fiori"8)

Razvan-CT 01-08-06 10:31

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
sebi .. vad ca nu mi'ai raspuns pe celalat forum... asa ca te intreb si aici.. la ce grupa te incadrezi tu??

Ps.. shtiu ca o sa bati toate masinile din romania multa vreme de acum incolo.. asa ca nu ar trebui sa'si faca nimeni griji.. cand masina ta o sa fie langa alta masina la start

SEBASTIAN 01-08-06 16:03

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Nu e un secret.
De obicei nu particip deloc, dar ma mai bag in grupe din cand in cand.
Grupa mea este 250-300cp, de fapt e cea mai puternica pentru ca cei de aici domina tot.
A1 75cp (max 100cp)
A 100cp (+ 75 pana la 100cp)
B 130cp (+100 pana la 130cp)
C 165cp (+130 pana la 165cp)
D 200cp (+165 pana la 200cp)
E 250cp (+200 pana la 250cp)
F 300cp (+250 pana la 300cp)
G 350cp (+300 pana la 350cp)
J 400cp (+350 fara limitare )

Al3xius 02-08-06 11:29

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by stefaneL
cred ca tu nu ai vazut cursa dintre seby cu subaru forester si mitsubishi lancer evo IX.....ia dat clasa seby;)
ceea ce am observat la seby e ca, stie sa isi controleze masinile plus aceea plecare de pe loc.....iti da "fiori"8)

Depinde si ce Evo ! :) Oricum, tot respectu pt. Forester, a facut impresie la Baneasa ! Ar fi frumos sa apara Impreza langa un Veyron !

shadowro 02-08-06 21:19

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
ar fi frumos sa nu mai existe razboi si crime ... intelegi unde bat ? :))

Al3xius 02-08-06 21:42

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by shadowro
ar fi frumos sa nu mai existe razboi si crime ... intelegi unde bat ? :))

Daca stai sa analizezi ultimi 3 - 4 ani de curse legale o sa vezi ca evolutia a fost destul de buna ! Nu m-as mira ca in 2-3 ani sa apara si la noi un Veyron pe la curse....sau chiarm ai repede !

SEBASTIAN 02-08-06 23:41

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Foarte putine masi tunate cu adevarat.

Ford_V6 11-08-06 02:13

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Veyron la liniutze ???? O fura lejer . . .

Voi vorbiti numai de cai putere si de rapoartele din cutiile de viteze . . .il intrebati pe Sebestian cati cai are masina lui . . . sunt convins ca nu extrem de multi . . .aici e vorba de dinamica masinii respective nu de cati cai are.

De ce credeti ca Speedsteru la 200 de cai si 1000 kg face suta in 5.5 ??? De ce un urs cu motor de 200 de cai nu face la fel ???? Tot tractiune spate sunt amandoua . . . meditati la asta . . .

SEBASTIAN 11-08-06 09:20

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Veiron da oricui emotii la peste 100cp e foarte tare masina.
Da inaintarea nu insemna doar cai sunt mult eraporte strans legate intre ele.
probabil ca 200km/h as putea sa fiu in raza vizuala sau nu a Veironului de tip sport.
Sunt 3 variante de Veyron. Pe una o lesin dar restul... nu stiu ce sa zic ultima cred ca am lesina.
Publicitate s-a facut mlta pt ultima versiune cea mai sportiva cu peste 400km/h.
Nici raportul cal /kg nu e relevant ca daca ai 1kg si 1000cp nu ai aderent sa pleci de pe loc se invart rotile ca in aer. Greutatea e buna mica dar nu f mica.
La g-urile planetei noastre ideal ar fi un 4t si 10 000cp cu aproximatie.


All times are GMT +2. The time now is 15:56.

- Copyright 2026 4Tuning