Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Midnight Race and Show ...11.05.2008 (https://forum.4tuning.ro/439-baia/72060-midnight-race-and-show-11-05-2008-a.html)

barracuda 19-05-08 18:49

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
intradevar merge ff bine crxu rosu si suparat :)....1.6 16valve v-tec:)?

jull 19-05-08 23:28

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by FastDaemon (Post 1541510)
pai are 125cp de fabrica +ce i-am mai pus eu in jur de 140cp cam atat nu mai mult, pe dyno la master tuner mi-a dat 131cp la motor deci....

CRX-ul tau rosu suna ceva de genul :

VTEC
* Found in:
o 1990-1991 EDM Honda CRX 1.6i-VT (EE8)
o 1990-1991 EDM Honda Civic 1.6i-VT (EE9)
+ Displacement: 1595 cc
+ Bore×Stroke: 81.0×77.4 mm / 3.19×3.05 in
+ Compression: 10.2:1
+ Power: 150 hp (110 kW) @ 7600 rpm
+ Torque: 111 ft·lbf (150 N·m) @ 7000 rpm
+ Redline: 8200rpm
+ Transmission: Y2

si asta au confirmato chiar si tovarasi tai :) ... dar adevarul e ca merge bine masina :D ... Multa bafta in continuare !!!

Keisuke 20-05-08 01:36

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by jull (Post 1542534)
CRX-ul tau rosu suna ceva de genul :

VTEC
* Found in:
o 1990-1991 EDM Honda CRX 1.6i-VT (EE8)
o 1990-1991 EDM Honda Civic 1.6i-VT (EE9)
+ Displacement: 1595 cc
+ Bore×Stroke: 81.0×77.4 mm / 3.19×3.05 in
+ Compression: 10.2:1
+ Power: 150 hp (110 kW) @ 7600 rpm
+ Torque: 111 ft·lbf (150 N·m) @ 7000 rpm
+ Redline: 8200rpm
+ Transmission: Y2

si asta au confirmato chiar si tovarasi tai :) ... dar adevarul e ca merge bine masina :D ... Multa bafta in continuare !!!

Din cate stiu eu era motorul de 125 cai non-vtec

jull 20-05-08 16:58

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 1542740)
Din cate stiu eu era motorul de 125 cai non-vtec

posibil sa fi inteles eu gresit ... si eu am auzit de la unul altul in ziua concursului pe aeroport

FastDaemon 20-05-08 19:54

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Da intradevar motorul este cel de 125cp fara vtec cod motor D16Z5! ala vtec nu e chair asa nervos(decat cand inta vtec) si nu trage asa liniar!oricum o sa am io o treaba cu baietii de la performancezone si o sa vedeti atunci :)

b0gdi 21-05-08 11:58

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
poze si filme cu honda civic gri din cluj ,cea din clubul anonymous nu aveti? puneti tot ce aveti

Keisuke 22-05-08 13:15

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by FastDaemon (Post 1544124)
Da intradevar motorul este cel de 125cp fara vtec cod motor D16Z5! ala vtec nu e chair asa nervos(decat cand inta vtec) si nu trage asa liniar!oricum o sa am io o treaba cu baietii de la performancezone si o sa vedeti atunci :)

Stiu exact ce iti trebuie CRX-ule, am mai adus pt un crx aceeasi chestie ;)

b0gdi 05-06-08 16:42

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
am mai intrebat... dar chiar nu are nimeni poze cu civicu bsa de la anonymous cluj?

T@m@ngo 05-06-08 17:53

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
b0gdi o sa caut k parca am pe un dwd ceva poze cu civicu ;)

FastDaemon 08-06-08 22:41

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
apropo numa' un film aveti cu mine :((((((((((

tuner_cata_05 08-06-08 23:20

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Montajut de la AxaTV , de la emisiunea Speed-motor , il are cineva??? S-au poate cineva sa faca rost de el???:D:?:;););)

Dany.bilan628 08-06-08 23:23

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
https://www.youtube.com/watch?v=fogTtRf_Wnw

niste montaj de la mine

barracuda 09-06-08 16:33

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
care aveti poze sau filmultezte de pe aeroport va rog sa le postati.multumesc anticipat

mrkane 19-06-08 23:57

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
ala yo, ala yo........................

Dany.bilan628 15-07-08 23:04

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
hai ca am yo o gramada de filmulete pt cai care vor


All times are GMT +2. The time now is 17:41.

- Copyright 2026 4Tuning