Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

CJ-01-WOB 25-12-07 11:17

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by green_devil (Post 1261140)
indraznesc sa ma strecor si eu printre voi, ca doar avem toti un lucru in comun.....VW VENTO!

nu te supara dar caracterele acelea japoneze pe o masina germana ( de culoare verde) nu dau deloc bine

green_devil 25-12-07 14:42

Re: Proprietari de vw vento
 
Poate intradevar nu da bine, dar mie unul imi plac
si nu o sa le dau jos.....no offense!

ErdVento 25-12-07 17:32

Re: Proprietari de vw vento
 
green devil
mie chiar imi place masina......in afara de cele "caractere",dar sa fie!!
ceva poze de interior......sunt curios:):):)

green_devil 26-12-07 15:04

Re: Proprietari de vw vento
 
4 Attachment(s)
La interior nu am prea facut mari modificari din lipsa de fonduri, dar am reusit sa schimb tapiteria care era deteriorata la scaunul soferului. Am multe planuri dar cum am mai spus vreau in primul rand sa refac motorul sau sa il schimb. poze.....

bzsa 26-12-07 16:47

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by green_devil (Post 1261140)
indraznesc sa ma strecor si eu printre voi, ca doar avem toti un lucru in comun.....VW VENTO! Al meu este un benzinar, 1,8 din 96. Imi iubesc mult masina si cu cat am putut eu, dupa finante am reusit sa o fac cat de cat mai deosebita, niste suspensii kw, genti bbs, folie, scaune tapiterie piele crem deschis-spre alb, audio- cd sony, 6 boxe hertz, amplif-phaser, sub pioneer. Mai am o gramada in plan pe viitor dar deocamdata ma limitez sa aduc motorul la punct, are vreo 300.000 de km reali:sad: si intentionez sa il schimb. Tot caut de cveva vreme pe aici prin Sebes un om capabil sa faca transplant de la un golf 3 gti......se poate?.......si as mai avea o intrebare pt toti cei care au suspensii sport pe vento, cum va descurcati cu bucsile fata, alea mari pozitionate vertical? pe mine unul ma mananca si ma gata! La denivalarile din asfaltul romanesc, nu va smulge volanul din mana? Am facut muschi de cand am pus suspensiile astea ca stau tot incordat la volan:x am sa pun niste poze cu diavolul meu...ala verde. sorry de calitate.

suspensia sport nu e pt drumurile noastre ,eu am vrut sa imi pun dar m-am razgandit ,dar senzatia in viraje cu suspensia sport e de nedescris:-P

DONU' 26-12-07 16:56

Re: Proprietari de vw vento
 
Dap!
Suspensia sport e super marfa, dar ai grija la gropi ca-ti rupe rinichii si o sa mutilezi baia de ulei.
Eu in ianuarie-februarie imi comand neaparat o baie ca e pe duca asta a mea...

green_devil 26-12-07 17:39

Re: Proprietari de vw vento
 
Sa stiti ca suspensiile mele nu sunt chiar asa de dure precum credeti voi. Sunt de la KW ceva Street Comfort, cele galbebe, reglabile. Acum cateva zile am venit din Spania cu un Vento 1,6 55 kw care avea suspensia originala si nu mi-a placut de nici o culoare. II foarte inalt si nu are nici un farmec. In curbe aveam senzatia ca se rastoarna desi nu aveam viteza mare. Ma-m obisnuit cu suspensia mea si cu mersul incet. Ce ma enerveaza e ca imi ca imi termina bucsile pe fata, si imi smuceste volanul la denivelari. In rest.....:mrhappy: Cineva mi-a spus odata ca ar axista ceva varianta la bucsa fata, ceva de teflon. Ati auzit de asa ceva?:?:

FANEX 26-12-07 18:26

Re: Proprietari de vw vento
 
salut green devil ! super faina masinuta ta .

rog colegii sa-mi spuna daca la un far de vento se poate inlocui doar sticla,pentru ca m-am ales cu o mica gaurica in farul stanga,si daca da cum se procedeaza si cam la ce pret gasesc.
multumesc !

SARBATORI FERICITE si LA MULTI ANI !
:peace:

bzsa 26-12-07 19:15

Re: Proprietari de vw vento
 
si pe mine daca ma poate ajuta cineva cu o iala si fara cheie pt usa fata stanga

paul_ral 26-12-07 20:40

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Bucse. Am gasit asa ceva prin state.

green_devil 27-12-07 03:08

Re: Proprietari de vw vento
 
La ce pret sunt bucsile din state?

paul_ral 27-12-07 16:14

Re: Proprietari de vw vento
 
Kit bucse
http://www.germanautoparts.com/Volks...uspension/29/2

green_devil 27-12-07 19:39

Re: Proprietari de vw vento
 
le cumpar.

bubutzu 27-12-07 22:06

Re: Proprietari de vw vento
 
Cand vrei sa dai comanda sa ma anunti si pe mine,ca vreau si eu un set.Am suspensie sport noua si vreau sa o pun pe masina la inceputul anului.

paul_ral 27-12-07 22:27

Re: Proprietari de vw vento
 
Cu tot cu transport kitul sare de 60$.


All times are GMT +2. The time now is 05:24.

- Copyright 2026 4Tuning