Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Masini vazute in Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33605-masini-vazute-tulcea.html)

Geox` 02-11-11 11:20

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Comparatia intre masini se face alfel nu asa :lol:
||:cool:

mikafly 02-11-11 12:30

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Presupun ca motorul este un F4R de 247 de cai......adica foarte mega tare.....dar cu o electronica cam incapatzanata.

Eugen_TL 02-11-11 23:26

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Fiind cup 250cp stiu eu ca au...
In fine, inca o chestie care mi-a placut si n-am mai vazut pe alta masina:
https://www.youtube.com/watch?v=7zMH1u4QhRU

Dati direct la minutul 4:38

mikafly 03-11-11 09:54

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 4687333)
Fiind cup 250cp stiu eu ca au...
In fine, inca o chestie care mi-a placut si n-am mai vazut pe alta masina:
https://www.youtube.com/watch?v=7zMH1u4QhRU

Dati direct la minutul 4:38

Gasesti asa ceva dar la masini mult mai scumpe....gen R35......si la Skyline r34.....

TL20ELV 16-11-11 23:16

Re: Masini vazute in Tulcea
 
2 Attachment(s)
hehe... vad ca am starnit interesul :)
merci de aprecieri baieti, poate o sa-i fac o prezentare pe forum pt cei interesati

Cat despre RS monitor din cate stiu e o versiune mai slabuta a celui de pe Nissan GT-R dar asta e doar cireasa de pe tort. Tortul e diferentialul mecanic de alunecare limitata :)

shadowro 18-11-11 10:51

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Si megane r26 F1 Team beneficia de un diferential autoblocant , nu e o noutate , dar e un must la asemenea puteri.

TL20ELV 18-11-11 11:19

Re: Masini vazute in Tulcea
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 4722935)
Si megane r26 F1 Team beneficia de un diferential autoblocant , nu e o noutate , dar e un must la asemenea puteri.

Pai nu am zis ca e noutate :)
Diferenta e ca de exemplu pe un scirocco r de 265cp aka competitia, este electronic si nu mecanic.
Modele de la Renault Sport nu le iau in considerare :)

Geox` 05-01-12 01:30

Re: Masini vazute in Tulcea
 
De o saptamana in tulcea un nou urs Bmw e30 '88 Coupe

CristiTL 05-01-12 09:17

Re: Masini vazute in Tulcea
 
sa traiasa multi kilometri :D


All times are GMT +2. The time now is 07:14.

- Copyright 2026 4Tuning