Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

kyler_iulian 19-08-11 21:39

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by BuBu>KRS< (Post 4536079)
scoate ursu asta frumos la plimbare maine la constitutiei la 18 00 e30 meeting :)

veneam cu cea mai mare placere , dar acum sunt cu itp expirat urmeaza sa-l fac si vin fara nici o problema , da era mult mai bine daca era vinerea sau duminica :sad:

kyler_iulian 24-08-11 21:48

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
nu are nimeni nevoie de 2 gume bune 215-40-16 ? le dau si la schimb cu altele 195-45-16 ...

AndreiHTX 24-08-11 22:00

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
pt asta exista bazar. trage-le 2 poze un pret una alta daca vrei sa le dai.

kyler_iulian 25-08-11 10:15

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by AndreiHTX (Post 4545099)
pt asta exista bazar. trage-le 2 poze un pret una alta daca vrei sa le dai.

stiam si eu asta , dar ma-m gandit ca poate are cineva nevoie de pe aici de pe forum .

kyler_iulian 05-09-11 21:43

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
astept ceva pareri in legatura cu un grup blocant , ce raport sa aleg , sa cada bine cu motorul de 2.5 12v , eu ma gandesc la un 3.45 ...

kyler_iulian 14-09-11 14:12

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
1 Attachment(s)
si un mic filmulet cu sunetul motorului , nu este prea reusit o sa mai pun altele mult mai bune ,acum ca mai am un pic de timp pt urs :D

Radu. 16-09-11 13:51

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4567152)
astept ceva pareri in legatura cu un grup blocant , ce raport sa aleg , sa cada bine cu motorul de 2.5 12v , eu ma gandesc la un 3.45 ...

3.64 face treaba pe 2.5 12v

kyler_iulian 11-10-11 19:01

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
10 Attachment(s)
poze noi...

neagk 11-10-11 20:35

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4638821)
poze noi...

Iti place "chestia" de pe triple ?:wave:

alex55 11-10-11 22:29

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
ai 2.5 cu tambur pe spate?
repara si tu pragurile si fusta spate pana nu e prea tarziu, cele bune

kyler_iulian 11-10-11 22:55

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by neagk (Post 4639120)
Iti place "chestia" de pe triple ?:wave:

nu este facuta de mine , sincer nici nu am luat in seama ...

kyler_iulian 11-10-11 22:56

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by alex55 (Post 4639476)
ai 2.5 cu tambur pe spate?
repara si tu pragurile si fusta spate pana nu e prea tarziu, cele bune

pragurile nu au nimic , decat linia aia a lor mai este
indoita de la vulcanizari ... da am frana cu tamburi pe spate , si nu am avut deloc probleme cu franele , 2.5 nu este chiar un motor atat de puternic incat sa nu faca fata franele pe tambur, sunt masini cu motoare mult mai mari cu frane pe tamburi gen americane !.

alex55 11-10-11 23:12

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
n-am zis-o cu rautate da vad c-o dai in abureli
neamtu ala a fost prost cand a pus disc pe spate la 6 cilindri ,da
si vezi ca ai bucati de tabla lipsa, din nou cred ca asa prevede in proiect
fara suparare !

DonnLuca 12-10-11 08:21

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4638821)
poze noi...

Imi place ursu tau! ;);) ai grija de el! Caut si eu prelungirea aia mica din bara fata..nu gasesc nicaieri..nu stii pe cineva care are? multam fain!

Nastase Bogdan 12-10-11 10:23

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4639530)
pragurile nu au nimic , decat linia aia a lor mai este
indoita de la vulcanizari ... da am frana cu tamburi pe spate , si nu am avut deloc probleme cu franele , 2.5 nu este chiar un motor atat de puternic incat sa nu faca fata franele pe tambur, sunt masini cu motoare mult mai mari cu frane pe tamburi gen americane !.

Si eu spuneam ca pe 1.8 M10 sunt suficiente franele pe tamburi spate, dar cand am pus discuri situatia s-a schimbat mult in bine..si pedala s-a mai ridicat si intarit;)..gandeste-te si la fiabilitatea/eficienta la oboseala a franelor, nu numai ca isi fac treaba la o pedala doua:idea:

Ursul tau e frumos, dar necesita mai multa atentie la detalii:!:

Aaa...si finala aia nu da bine cu tipsurile alea patrate..incearca unele rotunde si ai sa vezi diferenta8)


All times are GMT +2. The time now is 11:10.

- Copyright 2026 4Tuning