![]() |
Re: Boicot Benzinărie
Cipriane nu ai de ce sa te inseli in priviinta mea ! Eu iti dau dreptate in ceea ce priveste jignitul de familie! Dar ideea mea era aprofundata pe acest subiect, si in care nu am zis nimic de rau de cineva ci doar imi spuneam punctul de vedere.
In ceea ce priveste relatia noastra de colegialitate nu ai de ce sa te inseli in priviinta mea pentru ca nu am agatat in nici un membruu al acestui forum! Sper sa ma intelegi |
Re: Boicot Benzinărie
MIE RUSINE NU MAI POT
ROG STERGEREA ACESTUI THREAD CHIAR TE ROG ALEKS OK DECI DE DATA ASTA M-AM SATURAT MIE DE AJUNS SA MAI FACA SI ALTII CA NOI ACESTIA CARE AM FACUT CE AM FACUT NU E BINE SA FACA ALT CINEVA MAI BINE SI" ZIZ" 60 MII DE EURO SUNT PRAF IN OCHI PE ZI ASA E SANATATE O ZI BUNA SANATATE SI NUMAI BINE SI STERGETI ACEST THREAD |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Bine spui ZyZ, NIMENI nu vrea sa-si "bata capul" , marea majoritate " tace si inghite " cum spune criminales.... 99% din Ro , tace si inghite.... si in curand ' vor inghiti" combustibili cu 7 Ron/l ( in urmatorii 2 ani ) dar nu-i problema....noi astia mai " ciudati' care NU avem nici o " pasiune " si vrem doar " sa ne afirmam la TV "vom disparea / si veti putea " dormi linistiti " :-P Intradevar pe 4tuning se va vorbi doar de tuning.... si sunt aproape convins ca va reveni la tuning virtual.... la cat va costa benzina / vom vedea liniute si cerculete pe calculator :-P..... pe NFS sau ceva de genu :!: Bafta la toata lumea !!! :chillpill P.S. Nu ma stiu si nici nu ma cred destept ( ca sa am dreptate mereu ) dar cand ma uit in jurul meu... ma simt mai bine 8) |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
2.Inteleg problema legata de sotie, cu atat mai mult cu cat eu am fost exact in situatia in care ipotetic te afli tu, din cauza unei persoane pe care ati ridicat-o ridici in slavi aiurea. Insa refuz sa cred ca aleks a facut asta, pentru simplul fapt ca-l cunosc indeajuns. 3.Te invit ca, daca mai ai jigniri de aruncat, sa le pastrezi pentru tine. Indiferent de probleme tale, nu e nimeni dispus sa accepte jigniri fara motiv. Ar fi mai simplu asa decat sa te plangi apoi ca se leaga lumea de tine. S-a balacarit destul lumea pe sectiunea Iasi. De cativa ani, numai asta se-ntampla pe forumul asta, iar cand un moderator incearca sa-si faca treaba e luat la tinta. 4.Cei care s-au afirmat si care au facut intr-adevar ceva, fie pentru comunitate, fie prin proiectele proprii, au renuntat de la a posta aici exact multumita unora ca tine. |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
vb ta ... nu se merita. |
Re: Boicot Benzinărie
Long time no speak. Pe unde mai haladuiesti ?
|
Re: Boicot Benzinărie
Jos Pretul Carburantilor !!!
P.S. Sper ca n-am gresit topicul...sau suntem la cafenea ? ' baieti " ? nu va merge P.M. ? :!: |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
sunt in Bucale de duminica noaptea, sper maine sa ma intorc :x |
Re: Boicot Benzinărie
Jos Pretul Carburantilor !!!
*de ce cresc preturile la carburanti ? cel mai simplu raspuns : sa NU mai poata cumpara lumea benzina pentru http://www.google.ro/images?q=cockta...w=1280&bih=602 ** de ce sa le scada pretu" cand ( cel putin pentru Iasi )boicorarea e un subiect tabu , aflat pe locul 17 in lista cu dscutii !!! *** de ce sa le scada pretu" cand sunt destui sinucigasi care se " intrec in cursa catre lumea cealalta" ?https://forum.4tuning.ro/36-iasi/6843...nsa-volan.html romania isi merita soarta !!! https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4 |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Un mass primit acum cateva minute
" Pe 26,27 si 28 februarie sa iesim iar in strada.Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Când i s-a replicat că protestul ar putea dura, dându-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMÂNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ÎNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV până nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vând, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale întoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT. trimiteţi mai departe!(MASS DE INTERES SOFERESC) " |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
asa ca fiecare pt el fratilor e legea junglei si in curind o sa fie si mai rau curind unmeaza dupa aceasta criza financiara criza alimentara si mai vb atunci deja pretul cartofilor e egal cu pretul portocalelor si uite asa o sa mincam portocale pai piure din portocale desi sunt bune te scapa de gripa contin foarte multe vitamine inclusiv vitamina C "care combate greturile cu certitudine " Deci per total atentie la drum si la pretul carburantilor cit de curind o sa pierdem si acei 4 bani care i-am cistigat ca 4 bani pe zi la vinzarile declarate de omw-petrom inseamna 60.000 de euro pe zi pentru aceste 2 companii asa ca spor la treaba si la bani baieti ca stim sa criticam pe altii da pe noi nu ne vedem vedem numai pe altii si acea capita din ochii nostri nu o vedem vedem paiul din ochiul vecinului de peste deal o zi buna multa sanatate si spor la bani cu respect pentru putinii care au mai ramas romani ....si au singe in cohones |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Spor la ceea ce vreti sa faceti si sa va adunati cat mai multi :) |
Re: Boicot Benzinărie
OMV Petrom a avut un profit record de 2,19 miliarde lei în 2010
http://www.libertatea.ro/stire/omv-p...10-323637.html incredibil..... si chiar se intampla in tara noastra ...Romanica de rah*t! Aşa ca în titlu: eşti prost, dacă tu crezi asta; profitul se duce în întregime în buzunarele monştrilor! A trecut vremea reînvestirii profitului în România... Cine sa aiba? Boii astia de romani? Nu-i vedeti pe grecii aia ce baieti destepti sunt? Cine a luat lovele grase? Nastase Adrian&CO. ando Tartasesti. Unde este el acum? Cum unde? La ciolanas in parlament! Prostii nostri? Alimenteza mai scump la Bucuresti carburantii fata de ia de la Viena! Cine-s mai destepti, noi sau gfrecii aia? Aia au salariul minim 700 euro! Boii nostri nici 200! Zaharul a ajuns la 1euro mers pe burta! Uleiul de floare aproape 2 euro! Presa nu maraie nimic. Oarde cu Mondialu acum si cu vamesii aia o luna! Foamea e cat casa la noi! Si va mai creste. Gheata la mal! Parlamentarii aia burtosi tot 471 sunt acolo in loc de 300 cat s-a promis la referendum! Jigodiile alealate s-au aliat,, cica-s USLASI acum, vrand sa ne fraiereasca iar peste 3 ani. Nea Marin zicea saracu; Oh, boy! Nea Marin: Ce boi? Da-i dracu, ca-s niste vaci! Exact ca noi. Si Romania ce are la afacerea asta ? Se imprumuta la FMI ! Nu credetzi ca ar trebui cineva tras la raspundere pentru acest jaf ? Dar cine sa o faca ? Sunt toti o apa si un pamant. Politicieni au pus tzara pe butuci si au indatorat populatia, iar cei care au tras foloasele sunt ei . marele grup omv petrom nu se bazeaza pe plinul facut de prapaditi ca noi. si daca facem noi plinul sau nu,chiar daca nu mai alimentam masinile la ei, castigul le este asigurat. au afaceri cu companiile statului,marii transportatori si alte societati care au contracte cu statul si carora li se "recomanda" sa achizitioneze de la petrom. pe de alta parte mai intervine idiotenia cu care e caracterizat romanul. daca un idiot a scos o vorba si i-a zis unuia ca la omv e cea mai buna benzina si masina lui e racheta,tot prostul se duce si alimenteaza acolo. si,pe deasupra ,chiar crede lucrul acesta . un lucru vi-l pot spune si de asta sunt sigur si bine informat. TOT COMBUSTIBILUL aflat in romania la statiile peco este indoit. fara exceptii. Petrom a fost vanduta pe vremea PSD-ului la un pret de cca 10 ori mai mic decat valoarea zacamintelor pe care le detine acum. Deci cine a luat spaga? Acum suntem victimele contractului de privatizare care ii da dreptul OMV-ului sa exploateze resursele Romaniei pe o perioada de 25 de ani (daca nu ma insel), fara nici o retinere din partea statului roman. De ce nu este desecrtizat contractul de privatizare? Degeaba nu mai alimentam de la Petrom atata timp cat si Rompetrol si Lukoi sau MOLl au preturile similiare sau chiar mai mari. Tututor companiilor petroliere le convine acest fapt. Unde este Consiliul Concurentei cu ancheta ce dureaza de 6 ani? Cine a castigat si castiga: OMV, Rompetrol, Lukoil, MOL, politicienii care au facut contractul de privatizare, altii care iau acum comisioane . Cine plateste? Eu, tu si altii care traim in Romania. Ma mut in Cipru, acolo benzina e 1.17 euro de un an de zile si nu au macar nici un metru de conducta dar sonde sau rafinarii. Ei importa Si finantele ce fac ? Nu se sesizeaza in leg cu pretul imens si veniturile record ? Unde este corelarea cu pretul titeiului si a accizelor pe vcare ne-o tot baga pe gat ? Hotii naibii... Interese mafiote ! conducatorii nostrii au vandut repede Petrom, profitul asta trebuia sa ramana la noi in tara, nu la Omv-isti. pe astia nu-i mai judeca nimeni ca a vandut principala sursa de bani a statului, si nu se mai ajungea la reduceri salariale, micsorari de pensii si alte masuri drastice la care am fost, suntem si vom fi supusi. HOTIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! toti vorbesc dar putini au curaj sa faca ceva la fel ca multi dintre voi care nea-ti criticat actiunile ca fiind niste gesturi de copii mici de afirare e bine asa baieti noi in curind o sa ne afirman in mancare si salamuri si mizeluri si in ppiftii si fripturi ei o sa sea afirma in lambughini ferrari bentley si alte cacaturi cristal si diamante si atunci vreau sa va vad cine se afirma si cine nu dar trebuie sa mai dormim putin ..... ca asa trebuie sa ai dorim putin .... si dupa aia sa dormim de tot daca sar putea astia near gaza prin somn dar dupa aia cine le mai face p..a mare nu mai au sclavi sa le munceasca plantatiile |
| All times are GMT +2. The time now is 20:05. |
- Copyright 2026 4Tuning