![]() |
B 64 M V P
20 Attachment(s)
Cateva poze de la Intalnirea Regionala de la Mioveni 8), de la liniutele pe 200m si altele de la lucrarea care a avut loc pe fata : amortizoare gaz, discuri, polacte de frana si etrieri !!!!
|
Re: B 64 M V P
Ai o masina senzationala, ar merge putin mai lasata. Felicitari pentru participare si prestatie, la cat mai multe :-P.
|
B 64 M V P
Merci NXdev-ule, si tu ai o masina frumoasa, pe care pe mine chiar ma pasioneaza, vroiam sa imi iau si eu un civic sa incep sa-l modific, da s-au pus draci pe mine si m-am apucat de ligheanul autohton!!!! De coborat sunt cateva variante : schimb anvelopele cu talon de 40 in loc de 45, ceea ce nu cred ca o sa se intample pentru ca ma rupe si asa. Sa schimb jantele cu unele pe 16" sau 15" (cea mai posibila varianta) sau sa iau un set de kw reglabila(scumpa si nu ma bag), aaa sau sa iau amortizoare bilstein b8 (cade si asta ca abia mi-am luat amortizoare noi pe gaz). Mergem cu ce avem :) !!! Respect !!!
|
Re: B 64 M V P
Quote:
Varianta cu jantele pe 15"-16" e destul de buna, tinand cont ca participi la curse, masina o sa traga mai bine. Ai putea incerca scurtarea amortizoarelor :D, varianta ieftina si practicata. |
Re: B 64 M V P
Un mic video de la intalnirea de la Mioveni :rolleyes2!!!
https://www.youtube.com/watch?v=P2XOaBdVmWc |
Re: B 64 M V P
Foarte multa munca serioasa si de bun gust!...;)
|
Re: B 64 M V P
merci spike, merci :joy:!!!
|
Re: B 64 M V P
I`ai dat sa sara :twisted:
Felicitariii !;) |
B 64 M V P
Pai asta ii face bine la "polizor" pana in 7000 rot/min sa fie :lol: ! ! ! Nu Bib :shock: ???
|
B 64 M V P
Am reusit sa achizitionez un set de boxe Hertz Dieci 16,5 cm, care in viitorul apropiat vor inlocui sistemul Chrunch de 13 cm de pe usile fata :D !!! Mai trebuie sa fac rost de inelele mdf si ma apuc de lucrare,si pe langa voi insonoriza si usile fata cu aluband cred, sa vedem cum ies :) !!!
|
Re: B 64 M V P
nu pune aluband, inafara ca o sa te coste ceva cu bani aia mai bine iti iei stp,
eu asa am facut am pus aluband, am vazut o deosebire dar acum dupa 1 an o sa tr sa-l dau jos pentru ca sa deslipit pe alocuri... fiind doar de 5 cm latime, difuzoarele sunt chiar bune, inele poti sa iti iei de mdf si costa undeva pe la 50 lei aici la noi pe forum;) |
Re: B 64 M V P
Am montat si Hertz-urile pe fata, cu inele de mdf, difrenta nene :shock:, am si antifonat cu aluband de 10 cm latime usile pe interior, si mai diferenta neneee 8)!!!!
In rest am mai luat huse negre la interior, am sichimbat o bascula, din cauza pivotului, presiune in pneuri si benzina in rezervor si multi km :D !!!! |
B 64 M V P
16 Attachment(s)
Ceca poze de asta vara de la polivalnta :D!!!
|
B 64 M V P 2011
15 Attachment(s)
Cateva poze pentru acest sfarsit de an, unul bun si fara incidente :strong2: !!! Va doresc un calduros la multi anii si multa sanatate ! ! ! Respect 4tuning 8)!!!
|
Re: B 64 M V P
am 2 bari fata-spate de la PILOT daca te intereseaza:D dau foarte bine.. uita-te la anunturile mele:P bafta. La Multi Ani!
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:58. |
- Copyright 2026 4Tuning