Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

alxxdarkot20all 23-06-11 01:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
decizii ,decizii , decizii!!!!

Dr.Dre 23-06-11 01:49

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 4414596)
deci aripile spate cu jantele alea ii dau un aspect de tanc :shock:
p.s. vopsea emaur policolor alb polar 1L cu 59 de lei negociabil nu te intereseaza?:) vezi ca e anuntu cu poze postate la sectiunea cu vanzari,

ce zici de poza asta,fara bara spate,aici chiar seamana cu un tanculet :D dar mie imi place :twisted:
cu vopseaua te anunt,sa vb intai cu vopsitorul

Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 4414658)
trebuie sa discutam serios in privinta albului ala :x. cum ma, alb de logan? :(:(:(

pai daca tu stai numai la sibiu si eu nu am cu cine ma consulta...dee
Quote:

Originally Posted by alxxdarkot20all (Post 4416036)
decizii ,decizii , decizii!!!!

exact...te iei cu mainile de cap :rolleyes2

Я7B. 23-06-11 22:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4205314)
stiu ce vrei sa zici,dar e complicat,si vorba lui dark,decat sa stric ceva mai bine o las asa.sa o fac toata laterala dreapta nu ar da frumos.mie unu imi place cum e acuma ;)

O poti rezolva cu spuma si fibra .... si nu mai strici curbura .... scuze ca ma bag asa tarziu in discutie dar merita incercat ... arata mult mai bn ... in rest e super gandita

Dr.Dre 24-06-11 02:17

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
da pot sa fac si cum zici tu,dar in realitate arata destul de bine si asa.oricum o sa o mai aranjeze vopistorul din kit de fibra

Danniel 24-06-11 15:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
te rog eu ai grija cu aripile din spate, nu vopsi masina pana nu ies cum trebuie, crede-ma decat sa fie gata maine si in valuri mai bine peste o sapt si cu o linie, mai ales la vopsea lucioasa

Dr.Dre 24-06-11 17:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Danniel (Post 4419365)
te rog eu ai grija cu aripile din spate, nu vopsi masina pana nu ies cum trebuie, crede-ma decat sa fie gata maine si in valuri mai bine peste o sapt si cu o linie, mai ales la vopsea lucioasa

aa clar,o sa tot stau pe capul vopsitorului sa iasa perfect,daca nu imi place ceva,il rog sa refaca,vorba ta mai ales aripile spate.masina va sta cam o saptamana jumate la vopsitor,din care mai mult de o saptamana va fi ptr pregatire/kituire/slefuire.vopsitul propriuzis va fi cea mai usoara parte

julaikos 24-06-11 22:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Daca isi da silinta o sa iasa bine :) multa bafta ;)

Dr.Dre 25-06-11 02:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4420243)
Daca isi da silinta o sa iasa bine :) multa bafta ;)

ms,ms.ma eu asa sper,e cam cel mai bun vopsitor din ramnic valcea,lucreaza la reprezentanta dacia...am auzit multa lume care a zis ca vopseste bine.oricum o sa stau eu pe langa el cam in fiecare zi,mai ales la pregatire,ca aia e cea mai sfanta

andreimorocos 25-06-11 02:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Faci treaba buna bravo ..... Pe la capitala cand mai vi ?

Dr.Dre 25-06-11 14:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ms,ms. ma cred ca o sa vin cand e oltcitul gata,sa facem acolo o intalnire de oltence :D

Dr.Dre 12-07-11 02:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
azi masina a plecat la vopsitor,intr-o saptamana e gata.pana atunci o sa curat si o sa asamblez motorul sa fie gata doar de urcat sus pe masina :D

julaikos 12-07-11 05:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
poate facem o intanlire de oltence pe la ploiesti caci in monumentul de fata in bucuresti numarul lor a scazut drastic....


Bre,masina merge doar la vopsit sau si la tinichigerit?nu de alta dar vad ceva rugina la traversa spate,pe la badboy,la aripi :shock: daca vopsitorul nu curata bine acea rugina,dau maxim 1 an pana se umfla vopseaua in acele locuri....hai 2-3 daca o tii doar in garaj si iesi rar cu ea :evil: de ce nu te-ai ocupat personal de ea si sa lasi vopsitorului doar finisatul si vopsitul propriuzis?

frankie_let 12-07-11 10:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
bafta cu oltcitu dree!!

Dr.Dre 12-07-11 11:24

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4459272)
poate facem o intanlire de oltence pe la ploiesti caci in monumentul de fata in bucuresti numarul lor a scazut drastic....


Bre,masina merge doar la vopsit sau si la tinichigerit?nu de alta dar vad ceva rugina la traversa spate,pe la badboy,la aripi :shock: daca vopsitorul nu curata bine acea rugina,dau maxim 1 an pana se umfla vopseaua in acele locuri....hai 2-3 daca o tii doar in garaj si iesi rar cu ea :evil: de ce nu te-ai ocupat personal de ea si sa lasi vopsitorului doar finisatul si vopsitul propriuzis?

nu e problema ,rugina este doar de suprafata.am vb cu vopsitorul si a zis ca o polizeaza pana la luciu metalic.sper sa faca treaba buna

alxxdarkot20all 14-07-11 01:05

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ia zi-mi si mie unde mai exact stai in valcea


All times are GMT +2. The time now is 15:55.

- Copyright 2026 4Tuning