Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!! (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/117034-00-integra-dc2-type-rx-1-8-vtec-b18c-new-pics.html)

Starty 14-07-10 14:05

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 3517593)
Sunt in vizita la neamuri o saptamana si am lasat masina parcata din cauza drumurilor din oras.
Alin sari cu pozele sa le vedem si noi :)

deseara cand ajung acasa

cata.tatuc 14-07-10 18:19

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
daca ajungi pe la bv sa ma anuntii daca nu ne vdm la paltinis!

yulasinio 15-07-10 20:22

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by cata.tatuc (Post 3518207)
daca ajungi pe la bv sa ma anuntii daca nu ne vdm la paltinis!

Nu cred ca ajung pe la BV concediul asta dar ne vedem la Paltinis daca ajungi.

fanete 16-07-10 19:33

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
da cand se merge la paltinis?

Vali_lj 17-07-10 03:08

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
23-25 iulie , mai multe detalii aici

yulasinio 04-08-10 15:15

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
1 Attachment(s)
Gata vacanta, de duminica am revenit la a2a casa. Tin sa multumesc celor care s-au deplasat ceva km sa ne intalnim, domnilor placerea mare mi-ati facut.

Despre masina ce sa zic va trebui sa intre putin la reparatii:
- scutul de la galerie si galeria un pic indoite dupa ce am luat doi bolovani pe valea Oltului
- un zgomot ca un pacanit pe partea dreapta fata cand trec peste denivelari
- burduful interior de la planetara stg, care l-am vazut rupt cand eram prin Germania la intoarcere, trebuie inlocuit(cred ca am lovit ceva sub masina si l-a ciupit)
- buza fata si pragurile vor trebui din nou revopsite
- mocheta din portbagaj trebuie spalata ca e plina de ciocolota :oops:
- curatenie maxima in interior ca e plin de praf, nici nu vreau sa stiu cum e filtru de aer :evil:

Dar pana sa ma apuc de treaba am mai achizitionat ceva, astazi am facut plata pentru doamna bara din poza de mai jos iar acuma astept nerabdator livrarea :D. Cred ca am sa aman si vopsirea eleronului, pragurilor si a buzei fata pana ce primesc bara sa le pot face toate odata.

P.S. Alin inca mai astept pozele :twisted:

maharvey 04-08-10 16:10

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
bara mugen :) nice one

milad 05-08-10 03:52

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
nice one mate.....e ceea ce recomanda doctorul! pacat de pagube....!

yulasinio 05-08-10 10:10

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Da, bara Mugen o sa mearga bine cu pragurile si eleronul, mai trebuie numai capota acuma :twisted:
@Milad, putea fi si mai rau, astea se repara.

giany_TM 05-08-10 21:02

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Tu nu ai stiut ca esti in RO?:D,asta e tara tuturor gropilor
Lasa ca rezolvi tu si cu reparatiile ,asta ca sa nu te plictisesti,asa e si la mine cand zic ca totul e brici masina merge super ,mai mult ca sigur a doua zii trebuie sa dau o revizie la masinuta.

Starty 07-08-10 22:36

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
10 Attachment(s)
:) gata

TM92VIC 08-08-10 00:27

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Frumoasa masina ai :) Bafta si multi km fara inccidente :D

Adriano98_R 11-08-10 12:51

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Good stuff,looking forward to seeing it with the new items on ;)

yulasinio 11-08-10 13:10

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
In sfarsit ai reusit sa pui pozele, au iesit bine, pacat ca nu ati mai avut timp sa fi facut o sesiune ca lumea.

@TM92VIC: Mersi man

Quote:

Originally Posted by Adriano98_R (Post 3578363)
Good stuff,looking forward to seeing it with the new items on ;)

Thanks man, eu abia astept sa fie amandoua gata sa facem o sedinta foto :-)

yulasinio 24-08-10 09:38

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
14 Attachment(s)
Un mic update, am reusit de am mai taiat cateva din lista ce o aveam mai sus, cel mai important e vopsitul care cred ca se va mai amana pana dupa ce gasesc si o capota pentru ea.

Deci am schimbat burduful interior la planetara care s-a gandit sa cedeze, apoi am petrecut cam 5 ore sa spal masina interior/exterior, de vreo 5ori am inmuiat cimitirul ce il aveam pe bara fata si nu se lua nici de-al dreaq :x

O poza cu ea curatica ...
Attachment 1623501

Saptamana trecuta am gasit decatul care il cautam de ceva vreme T1R, mersi Adi ;) (vroiam din asta pentru ca are si rol de reducere a zgomotului avand designul unei tobe de pe intermediara)
Attachment 1623502Attachment 1623503Attachment 1623504Attachment 1623505

Cu decat-ul a venit si un capac pentru solenoidul VTEC de la Skunk2, asta inca nu e pe masina ca am uitat de el prin garaj.
http://www.shopresponse.com/skunk2_v...noid_cover.jpg

Ieri am primit in sfarsit si bara dupa doua saptamani, cred ca au venit cu ea in spate din UK :lol: am montat-o sus asa provizoriu ca eram tare curios cum da pe masina, sincer aveam o stare naspa ca nu o sa-mi placa cum da pe masina si ca am dat banii aiurea dar nahhhh nici vorba nu ma mai satur acuma de uitat la ea :D

Attachment 1623506Attachment 1623507Attachment 1623508Attachment 1623509
Attachment 1623510Attachment 1623522Attachment 1623523Attachment 1623524
Attachment 1623525


All times are GMT +2. The time now is 04:03.

- Copyright 2026 4Tuning