Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala V2 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/289648-masina-mea-virtuala-v2.html)

quick_silver2 05-07-12 15:34

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Noutati:

Bbs Rm 4x100 pe 15 cu 7j toate 4 jantele la 200 euro!
Am gasit un set de jante, tot 4x100,tot pe 15 tot 7j din tabla latite si vreau sa le reconditionez de aceea vand Rm-urile.
Vor fi vopsite electrostatic iar capacele din mijloc cromate.

Cu ajutorul lui DariusAlexandru, am reusit sa imi fac si eu farurile,ca si ale lui!
Multumesc Darius!

radu_cainamisir 05-07-12 15:36

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
DariusAlexandru- arata bine, dar e mers cum e?

ionut.alex63- da bine cu BBS-uri si Loganul bafta cu el

Noroc cu niste prieteni care m-au ajutat cu niste distantiere:D Am mai scos jantele inafara pentru cand va fsai. Apropo de asta am dat comanda de un kit intreg pentru suspensie pe aer. In seara asta o duc deja la garaj. Toata minunea ma costa 1.300€ plus motanj inca 100€. Dar merita!

cred ca dureaza undeva la 2 zile pana imi monteaza baietii suspensia, pana atunci voi lua placutele de la politie:D

DariusAlexandru 05-07-12 15:48

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Vând eleron Golf 2 - preţ 100 lei.A fost folosit câteva zile,este aproape nou.
Attachment 2487283

@quick_silver2: N-ai de ce Adi. :-)
@radu_cainamisir: Are 68.352 km reali rulaţi.Dar se comportă bine :)

R.Equinox 05-07-12 17:34

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Se pare ca a devenit o moda cu farurile yellow....Asa ca le-am facut si eu..am cumparat 2 becuri si nu prea imi convenea cum se vede asa ca am vopsit sticla...
Attachment 2487366

@radu_cainamisir-Hai ca a iesit super..bafta cu el!
@Cristi.megane-Mersi la fel!
@DariusAlexandru-De ce nu faci low&slow?..si asa e 1.4:))
@ionut.alex63-Sunt cam mici jantele pe e46!

cristy_dacia 05-07-12 17:48

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 5091633)
Se pare ca a devenit o moda cu farurile yellow....Asa ca le-am facut si eu..am cumparat 2 becuri si nu prea imi convenea cum se vede asa ca am vopsit sticla...
Attachment 2487366

@radu_cainamisir-Hai ca a iesit super..bafta cu el!
@Cristi.megane-Mersi la fel!
@DariusAlexandru-De ce nu faci low&slow?..si asa e 1.4:))
@ionut.alex63-Sunt cam mici jantele pe e46!

Hai ca ai facuto frumoasa mai equinox si sa sti ca i sta foarte bine cu farurile.

Azi am reusit si eu sa imi pun semnalizari in spoiler pe fata ca nu aveam deloc semnalizari pe fata nici macar in aripi:))
Si am mai achizitionat si un volad destul de frumzo zic eu caci are aer de old si m-a costat 50 lei (pomana dupa mine)

Si tot azi se pare ca bmw-ul a decis sa ma lasa cand incepuse sa imi fie drag mai mare de el, deoarece azdimineata cadn sa il pornesc nu a mai vrut sa porneasca motivul pentru ca nu se mai alimenteaza absolut deloc dar nu imi pot da seama din ce poate fi:(

R.Equinox 05-07-12 17:52

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 5091649)
Hai ca ai facuto frumoasa mai equinox si sa sti ca i sta foarte bine cu farurile.

Azi am reusit si eu sa imi pun semnalizari in spoiler pe fata ca nu aveam deloc semnalizari pe fata nici macar in aripi:))
Si am mai achizitionat si un volad destul de frumzo zic eu caci are aer de old si m-a costat 50 lei (pomana dupa mine)

Si tot azi se pare ca bmw-ul a decis sa ma lasa cand incepuse sa imi fie drag mai mare de el, deoarece azdimineata cadn sa il pornesc nu a mai vrut sa porneasca motivul pentru ca nu se mai alimenteaza absolut deloc dar nu imi pot da seama din ce poate fi:(

Ma bucur ca iti place...

Vezi pompa de benzina..sa nu fie dusa..

quick_silver2 05-07-12 18:34

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 5091633)
Se pare ca a devenit o moda cu farurile yellow....Asa ca le-am facut si eu..am cumparat 2 becuri si nu prea imi convenea cum se vede asa ca am vopsit sticla...

Eu as fi facut invers,pe faza scurta galben si faza lunga sa fie normal,arata mult mai bine!

Tomas_SlrR 05-07-12 19:34

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
5 Attachment(s)
Noutati pe Rabbit...
am pus motorul..l`am fixat .. acum este in teste....
am schimbat suspensiile cap - coada....am cumparat discuri aerisite si etrieti in 6 pistonashe...jante dublate de la Darius....poate pana la ora 22 reusesc sa pun grila...sau macar oglinzile..:D
dupaia urmeaza maine bara spate...si sa vedem cand imi fac timp de bara fata..
am schimbat si evacuarea...acum este una care imi place la nebunie.

cretu_bs 05-07-12 21:08

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Am dat barile jos si din maxima fericire bara de dupa spoiler e ok:).Au sosit barile noi si acum le montez maine dimineata vor fi gata:).

KidForDrift 05-07-12 21:08

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
Gata baietzi!...am montat si grila GTi 8). Acum am primit finala diesel pe care am comandat-o, si maine revin cu poze cu finala montata!:x

P.S: Poze facute in noul SLRR(l-am refacut de la 0, masini,motoare,frane,discuri,jante etc. piesa cu piesa!

DariusAlexandru 05-07-12 21:21

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Mâine ies la un mic meeting cu câţiva prieteni şi am zis să "împodobesc" puţin maşina.V-a fi dat jos după întâlnirea de mâine,sau paote mai rămâne o vreme,nu ştiu ...
Attachment 2487537

@R.Equinox: Îmi place mult aşa.Nu le inversa.
@cristy_dacia: Era frumos dacă cercul volanului era din lemn.
Oricum e ok şi aşa.Să-l stăpâneşti sănătos.
@Tomas_SlrR: Îmi place enorm.E perfect. :D
@KidForDrift: Un Volkswagen "curat" în care s-a băgat muncă de calitate.Superb. :-)

..::AnDy007::.. 05-07-12 21:29

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
saptamanile astea inmatriculez colt-ul.
Si,incerc sa gasesc un sponsor,si poate ma lipesc de vreun club rally-based.

R.Equinox 05-07-12 21:41

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Pana la urma am ascultat sfatul lui Adi si am inversat..nu ma intrebati cum am sters vopseaua de pe faza lunga...(cu multaaa acetona!..)...si am pus pe faza scurta...imi place ca e mai special..mai unic!

Attachment 2487564
Maine..in caz de reusesc o afacere ....masina intra la vanzare!

@Tomas_SlrR-Hai sa iti fac un suport..timp Japon..la toba:D
@KidForDrift-Ador la nebunia jucaria asta:X
@DariusAlexandru-Imi pare rau..dar deja am facut asta..imi place mult capota!

Tomas_SlrR 05-07-12 21:57

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 5091934)
Pana la urma am ascultat sfatul lui Adi si am inversat..nu ma intrebati cum am sters vopseaua de pe faza lunga...(cu multaaa acetona!..)...si am pus pe faza scurta...imi place ca e mai special..mai unic!

Attachment 2487564
Maine..in caz de reusesc o afacere ....masina intra la vanzare!

@Tomas_SlrR-Hai sa iti fac un suport..timp Japon..la toba:D
@KidForDrift-Ador la nebunia jucaria asta:X
@DariusAlexandru-Imi pare rau..dar deja am facut asta..imi place mult capota!

o sa vin la tine mi`am pus grila cu faruri si mi`am luat numerele pe bancheta din dreapta:) pe la 12 sunt la tine :D in noaptea asta

tabokubmw 05-07-12 22:00

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Azi am reusit sa asez v10 le in urs cu ajutorul a 5 oameni carora le multumesc..


Maine va veni un electrician si imi va face instalatia electica ,speram ca sambata sa dam prima cheie...


All times are GMT +2. The time now is 20:27.

- Copyright 2026 4Tuning