![]() |
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
Noutati:
Bbs Rm 4x100 pe 15 cu 7j toate 4 jantele la 200 euro! Am gasit un set de jante, tot 4x100,tot pe 15 tot 7j din tabla latite si vreau sa le reconditionez de aceea vand Rm-urile. Vor fi vopsite electrostatic iar capacele din mijloc cromate. Cu ajutorul lui DariusAlexandru, am reusit sa imi fac si eu farurile,ca si ale lui! Multumesc Darius! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
DariusAlexandru- arata bine, dar e mers cum e?
ionut.alex63- da bine cu BBS-uri si Loganul bafta cu el Noroc cu niste prieteni care m-au ajutat cu niste distantiere:D Am mai scos jantele inafara pentru cand va fsai. Apropo de asta am dat comanda de un kit intreg pentru suspensie pe aer. In seara asta o duc deja la garaj. Toata minunea ma costa 1.300€ plus motanj inca 100€. Dar merita! cred ca dureaza undeva la 2 zile pana imi monteaza baietii suspensia, pana atunci voi lua placutele de la politie:D |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
Vând eleron Golf 2 - preţ 100 lei.A fost folosit câteva zile,este aproape nou.
Attachment 2487283 @quick_silver2: N-ai de ce Adi. :-) @radu_cainamisir: Are 68.352 km reali rulaţi.Dar se comportă bine :) |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
Se pare ca a devenit o moda cu farurile yellow....Asa ca le-am facut si eu..am cumparat 2 becuri si nu prea imi convenea cum se vede asa ca am vopsit sticla...
Attachment 2487366 @radu_cainamisir-Hai ca a iesit super..bafta cu el! @Cristi.megane-Mersi la fel! @DariusAlexandru-De ce nu faci low&slow?..si asa e 1.4:)) @ionut.alex63-Sunt cam mici jantele pe e46! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Quote:
Azi am reusit si eu sa imi pun semnalizari in spoiler pe fata ca nu aveam deloc semnalizari pe fata nici macar in aripi:)) Si am mai achizitionat si un volad destul de frumzo zic eu caci are aer de old si m-a costat 50 lei (pomana dupa mine) Si tot azi se pare ca bmw-ul a decis sa ma lasa cand incepuse sa imi fie drag mai mare de el, deoarece azdimineata cadn sa il pornesc nu a mai vrut sa porneasca motivul pentru ca nu se mai alimenteaza absolut deloc dar nu imi pot da seama din ce poate fi:( |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
Vezi pompa de benzina..sa nu fie dusa.. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
5 Attachment(s)
Noutati pe Rabbit...
am pus motorul..l`am fixat .. acum este in teste.... am schimbat suspensiile cap - coada....am cumparat discuri aerisite si etrieti in 6 pistonashe...jante dublate de la Darius....poate pana la ora 22 reusesc sa pun grila...sau macar oglinzile..:D dupaia urmeaza maine bara spate...si sa vedem cand imi fac timp de bara fata.. am schimbat si evacuarea...acum este una care imi place la nebunie. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Am dat barile jos si din maxima fericire bara de dupa spoiler e ok:).Au sosit barile noi si acum le montez maine dimineata vor fi gata:).
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
Gata baietzi!...am montat si grila GTi 8). Acum am primit finala diesel pe care am comandat-o, si maine revin cu poze cu finala montata!:x
P.S: Poze facute in noul SLRR(l-am refacut de la 0, masini,motoare,frane,discuri,jante etc. piesa cu piesa! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
Mâine ies la un mic meeting cu câţiva prieteni şi am zis să "împodobesc" puţin maşina.V-a fi dat jos după întâlnirea de mâine,sau paote mai rămâne o vreme,nu ştiu ...
Attachment 2487537 @R.Equinox: Îmi place mult aşa.Nu le inversa. @cristy_dacia: Era frumos dacă cercul volanului era din lemn. Oricum e ok şi aşa.Să-l stăpâneşti sănătos. @Tomas_SlrR: Îmi place enorm.E perfect. :D @KidForDrift: Un Volkswagen "curat" în care s-a băgat muncă de calitate.Superb. :-) |
Re: Masina Mea Virtuala V2
saptamanile astea inmatriculez colt-ul.
Si,incerc sa gasesc un sponsor,si poate ma lipesc de vreun club rally-based. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
Pana la urma am ascultat sfatul lui Adi si am inversat..nu ma intrebati cum am sters vopseaua de pe faza lunga...(cu multaaa acetona!..)...si am pus pe faza scurta...imi place ca e mai special..mai unic!
Attachment 2487564 Maine..in caz de reusesc o afacere ....masina intra la vanzare! @Tomas_SlrR-Hai sa iti fac un suport..timp Japon..la toba:D @KidForDrift-Ador la nebunia jucaria asta:X @DariusAlexandru-Imi pare rau..dar deja am facut asta..imi place mult capota! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
Azi am reusit sa asez v10 le in urs cu ajutorul a 5 oameni carora le multumesc..
Maine va veni un electrician si imi va face instalatia electica ,speram ca sambata sa dam prima cheie... |
| All times are GMT +2. The time now is 20:27. |
|
- Copyright 2026 4Tuning