![]() |
|
re: Club Ford Capri
Quote:
|
re: Club Ford Capri
Quote:
|
re: Club Ford Capri
Quote:
|
re: Club Ford Capri
:lol: :lol: :lol:
si Seba si-a reglat ieri carbul la Consul 2.3...si i-a luat cam 2L :-P |
re: Club Ford Capri
pt o racire mai buna ce-mi recomandati ? radiator original sau de cielo . cel vechi curge ca o stropitoare nu are rost sa-l mai repar,,;)
http://cgi.ebay.co.uk/FORD-CAPRI-RAD...QQcmdZViewItem |
re: Club Ford Capri
pai compara dimensiunile si vezi care ofera un volum mai mare...Cielo, BMW, Mercedes sau ce-o fi..nu conteaza neaparat..cu cat mai mare, cu atat mai bine :wink:
|
re: Club Ford Capri
1 Attachment(s)
ax Atlas super modificat... si ce se vede nu e tot:D
Numai ce se vede la exterior costa lejer peste 3000 euro... deh, ap-urile sunt scumpe. |
re: Club Ford Capri
Quote:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXXX ah ... silencer power... Felicitari ...!!!! sper ca e al tau ..!!! |
re: Club Ford Capri
Intr-adevar, daca ai un radiator mai mic pentru care ai unu sau doua ventilatoare care pot sa faca fata la temperatura maxima a apei specifica acelui motor, avand un control mai bun asupra racirii, decat un radiator supradimensionat, care isi face treaba peste masura in anumite conditii, apa neajungand la o temperatura optima pentru buna functionare a motorului.
Nu este axul meu, din pacate. Pe de alta parte, acest ax este pentru un motor ce dezvolta peste 300-400 cp, iar in cazul meu nu poate fi vorba de asa ceva. Dar acest ax este un bun exemplu pentru cei care vor sute de cai in conditii de fiabilitate si siguranta (pe partea mecanica). Capacul de la diferential are niste prinderi speciale, concepute pentru niste brate stabilizatoare care se prind de caroserie. |
re: Club Ford Capri
1 Attachment(s)
Apropo de stabilizare, am prins o licitatie pe ebay.de pentru niste brate inferioare cu prinderi (suplimentare) pentru brate stabilizatoare ce se monteaza spre spatele masinii (am postat o poza in acest topic cu ceva timp in urma). Ei bine, licitatia a ajuns la aproape 400 euro. Din cate am vazut pe websiteurile din Anglia sunt extrem de multe sisteme stabilizatoare pentru Escorturi, care se potrivesc si la Capri.
|
re: Club Ford Capri
lamurit ....deci ..originalul
|
re: Club Ford Capri
Quote:
|
re: Club Ford Capri
buna intrebare :oops:, ma tot gandeam si eu, greu cu militia :lol:
|
re: Club Ford Capri
florine... tu sa taci.... si asa te asteapta destui mascati... vrei sa migreze catre tine..??? deci este vorba despre clapa / butonul cu care se deschide capota la mk2/mk3.. aceea din stanga jos la bord... iar cotiera... este aceea din mijlocul spatarului de la bancheta spate... plz....!!
|
re: Club Ford Capri
clapeta am demontat-o eu. sa vad pe unde e si o trimit!
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:59. |
|
- Copyright 2026 4Tuning