Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Cafeneaua Ieşenilor (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/11994-cafeneaua-iesenilor.html)

Victor_Is 09-02-10 02:13

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
nu te iau de prost :P
si imi cer scz..nu stiam ca drumul e inchis..sau cel putin nu e dat spre folosinta "circulatie rutiere" (ce pompos suna :> )
da, ai si tu dreptate, "locuri de joaca" nu sunt si trebuie sa inteleaga si ei ca atata timp cat nu avem papuci de plumb in oras si in trafic, ne putem "desfasura" linistiti pe "tarlale" inchise...

Ochisori albastri, am spus sa nu dai cu paru' prea tare..am intrebat si eu :))

MnezO 09-02-10 11:08

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by Armandot (Post 3066751)
ceva de anul trecut de la cupa autogreenclub... un loc 5 la clasa 1600cmc...initial nu m-am dus cu gandul sa particip, dar organizatori ne-au lasat o tura de recunoastere, si am zis de ce nu, si intr-un final nu mai vroiam sa plecam de acolo :lol: sa lasat cu o toba sparta,un furtun spart si cu spoileru spate bombardat de pietre... poate anul asta o sa ma pregatesc special pt o proba pe traseu ala...dar mai este un proiect in desfasurare mai mult pt 400m,dar asteptam oleaca caldura ca nu se poate lucra in conditile astea.

si cateva poze de la greenclub...multumim lu tim pt poze :lol:


ps: re-edit locul 5, locul 4 la luat mnezo :D:lol:

Trebuia sa pui poze si cu cel de pe locul 4 dot :)):twisted:

slip 09-02-10 11:58

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
n-am dat cu parul..stai linistit. Eu explicam pe intelesul tuturor :D

mai asteptam poze si detalii cu proiectele.. motorizari, modificari, ce ai de gand cu masina, etc.

Armandot 09-02-10 12:07

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
4 Attachment(s)
la cerere si locul 4 :lol:... te-a motivat oleaca mas de ai luat locul 4 :twisted::lol:

TuningBoy 09-02-10 13:21

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by slip (Post 3066913)
... Nu deranjam, nu stricam, iar de cele mai multe ori incantam satenii.. :D din cate am observat :))) ...

Ar trebui sa primim o prima pt ca incantam satenii, ii facem mi dornici de treaba...deci primaria ar trebui sa sponsorizeze astfel de "stimulente" :lol::lol::lol:

MnezO 09-02-10 15:47

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by Armandot (Post 3067666)
la cerere si locul 4 :lol:... te-a motivat oleaca mas de ai luat locul 4 :twisted::lol:

Multumesc ! Da a fost o buna motivatie :) locu 4 la >2000 diferenta de locu 3 la milisecunda :)

MihaiCsl 09-02-10 16:53

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by slip (Post 3066555)

@mihaicsl - a pornit..mergea intrerupt dupa care s-a oprit si n-a mai luat-o. N-am mai stat sa vad ce are ca era frig, tarziu si intuneric..si eram obosit. Apoi mi-am dat jos suspensia si nu am mai incercat sa o pornesc. Am sa ma ocup zilele astea...

Am vazut ca ai dat-o jos,eu ti-am decomprimat arcurile,ai de dat o bere :P

andreyutzu 09-02-10 16:58

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
frumoase poze baietii...e o placere sa intri pe forum :D::D

TuningBoy 09-02-10 17:12

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Tebuie sa apara poze si mai frumoase, dar sa apara masinile pe strada, sa apara si vremea buna :D

bakal 09-02-10 17:40

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
o sa aduc iarasi masina prin iasi, dar momentan am nevoie de o luneta, si de alte cateva mici piese,,, dar se rezolva pana se mai incalzeste, plus ca cu grupul sudat, cel putin la cat de vesela e masina , merge mai mult pe o parte....si nu vreau sa pateasca ceva, pe drumurile patriei....

drobet@ 09-02-10 17:41

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
felicitari raz felicitari tuturor ce au inceput sa-si pregateasca "bolizi" pt sezonul ce urmeaza la noi trebrile sunt putin mai complicate deoarece nu prea sunt $$ si incepem cu mici modificari la evacuare nissan nx 100 gti ,golf 3 gti serpisori traseu inox si un cip cv momentan dar pana da caldura ne jucam cu ce avem asa ca bafta tuturor :D

slip 09-02-10 18:46

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
la toata lumea e greu cu $$$ .. dar pentru asta compensam cu mana ! la un moment dat in viata mai trebuie sa si inveti sa faci cate ceva.. nu doar sa platesti pe altii sa faca pentru tine. Bine.. nici sa ajungi "mesteru' universal" cum sunt multi in ziua de azi.. care au facut un schimb de ulei la dacie si de acuma se baga la schimbat chiulasa la 24v !!! intelegi?
sunt multe lucruri care costa si nu ni le permitem asa ca ne apucam sa le facem singuri. In cazul asta intervine indemanarea, gustul si maiestria cu care faci ceva cu mana ta.. ca sa nu ajungem la kitsch !

bun..trecand peste astea , vreau sa spun ca la ora actuala nu dispun nici eu de cash si am si datorii, dar nu ma plang. Stiu sa lucrez la masina mea, stiu ce are nevoie, stiu unde si cum sa pun si stiu ca pana la urma daca sunt sanatos le fac pe toate. Asa ca.. nu vad de ce e asa de complicat sa lucrezi la un proiect.

@raz-u.. frate.. abia te astept, sa facem un driftuletz impreuna, un sincron, o treaba.. sa vina caldura si o sa facem treaba. Eu, tu, costel, bogdan, mishu, si cine o mai vrea..


@mihaicsl - nu stiu cine si cum a lucrat. Eu am discutat cu Paul. Lui ii sunt dator. Mai departe va descurcati. Probabil daca as fi avut sculele necesare nu va deranjam, ca lene nu mi-e sa lucrez la propria masina....

drobet@ 09-02-10 19:11

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
multumesc pentru sfat dar ma refeream ca sunt cam scumpe piesele nu manopera nu sunt expert 100% dar cand nu stiu apelez la prieteni app stiti vreo firma de unde imi pot lua niste teava de inox mai eftina si coturi va rog :-)

ocaruntu 09-02-10 20:44

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
Quote:

Originally Posted by slip (Post 3069031)
@raz-u.. frate.. abia te astept, sa facem un driftuletz impreuna, un sincron, o treaba.. sa vina caldura si o sa facem treaba. Eu, tu, costel, bogdan, mishu, si cine o mai vrea..

eu nu vreau
:p

slip 09-02-10 20:58

Re: Cafeneaua Ieşenilor
 
ma scuzi.. :D ma grabeam sa scriu.. si te-am uitat.. intr-un mod nevinovat bineinteles :D
oricum...tu esti specie aparte..deci.. :lol:


All times are GMT +2. The time now is 20:28.

- Copyright 2026 4Tuning