![]() |
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
nu te iau de prost :P
si imi cer scz..nu stiam ca drumul e inchis..sau cel putin nu e dat spre folosinta "circulatie rutiere" (ce pompos suna :> ) da, ai si tu dreptate, "locuri de joaca" nu sunt si trebuie sa inteleaga si ei ca atata timp cat nu avem papuci de plumb in oras si in trafic, ne putem "desfasura" linistiti pe "tarlale" inchise... Ochisori albastri, am spus sa nu dai cu paru' prea tare..am intrebat si eu :)) |
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
n-am dat cu parul..stai linistit. Eu explicam pe intelesul tuturor :D
mai asteptam poze si detalii cu proiectele.. motorizari, modificari, ce ai de gand cu masina, etc. |
Re: Cafeneaua Ieşenilor
4 Attachment(s)
la cerere si locul 4 :lol:... te-a motivat oleaca mas de ai luat locul 4 :twisted::lol:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
frumoase poze baietii...e o placere sa intri pe forum :D::D
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Tebuie sa apara poze si mai frumoase, dar sa apara masinile pe strada, sa apara si vremea buna :D
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
o sa aduc iarasi masina prin iasi, dar momentan am nevoie de o luneta, si de alte cateva mici piese,,, dar se rezolva pana se mai incalzeste, plus ca cu grupul sudat, cel putin la cat de vesela e masina , merge mai mult pe o parte....si nu vreau sa pateasca ceva, pe drumurile patriei....
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
felicitari raz felicitari tuturor ce au inceput sa-si pregateasca "bolizi" pt sezonul ce urmeaza la noi trebrile sunt putin mai complicate deoarece nu prea sunt $$ si incepem cu mici modificari la evacuare nissan nx 100 gti ,golf 3 gti serpisori traseu inox si un cip cv momentan dar pana da caldura ne jucam cu ce avem asa ca bafta tuturor :D
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
la toata lumea e greu cu $$$ .. dar pentru asta compensam cu mana ! la un moment dat in viata mai trebuie sa si inveti sa faci cate ceva.. nu doar sa platesti pe altii sa faca pentru tine. Bine.. nici sa ajungi "mesteru' universal" cum sunt multi in ziua de azi.. care au facut un schimb de ulei la dacie si de acuma se baga la schimbat chiulasa la 24v !!! intelegi?
sunt multe lucruri care costa si nu ni le permitem asa ca ne apucam sa le facem singuri. In cazul asta intervine indemanarea, gustul si maiestria cu care faci ceva cu mana ta.. ca sa nu ajungem la kitsch ! bun..trecand peste astea , vreau sa spun ca la ora actuala nu dispun nici eu de cash si am si datorii, dar nu ma plang. Stiu sa lucrez la masina mea, stiu ce are nevoie, stiu unde si cum sa pun si stiu ca pana la urma daca sunt sanatos le fac pe toate. Asa ca.. nu vad de ce e asa de complicat sa lucrezi la un proiect. @raz-u.. frate.. abia te astept, sa facem un driftuletz impreuna, un sincron, o treaba.. sa vina caldura si o sa facem treaba. Eu, tu, costel, bogdan, mishu, si cine o mai vrea.. @mihaicsl - nu stiu cine si cum a lucrat. Eu am discutat cu Paul. Lui ii sunt dator. Mai departe va descurcati. Probabil daca as fi avut sculele necesare nu va deranjam, ca lene nu mi-e sa lucrez la propria masina.... |
Re: Cafeneaua Ieşenilor
multumesc pentru sfat dar ma refeream ca sunt cam scumpe piesele nu manopera nu sunt expert 100% dar cand nu stiu apelez la prieteni app stiti vreo firma de unde imi pot lua niste teava de inox mai eftina si coturi va rog :-)
|
Re: Cafeneaua Ieşenilor
Quote:
:p |
Re: Cafeneaua Ieşenilor
ma scuzi.. :D ma grabeam sa scriu.. si te-am uitat.. intr-un mod nevinovat bineinteles :D
oricum...tu esti specie aparte..deci.. :lol: |
| All times are GMT +2. The time now is 20:28. |
|
- Copyright 2026 4Tuning