![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am gasit eu ceva
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
miar trebui pt modelul ala wagon:D + ca asta e f mic:(
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
mai am una doar din lateral
cauta si tu pe cineva care se pricepe la photoshop sa le faca mai mari si sa le retuseze |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ia uita-te si pe >>>AICI<<<
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
spre mirarea mea ti-am gasit fordul:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
fiecare cu sursa proprie de aprovizionare!:rolleyes:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms mult...acum problema nr 2
cum fac blueprinturile mai mari? a explicat cipriany pe undeva dar nu mai gasesc nicum...sau sa dea un PM cu ID cineva care are chef sa imi explice ms |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
PHOTOSHOP
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da cum...ca photoshopu il am
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
"Image"/"Image size" din meniu si ii spui cat o vrei de mare. Dar nu o sa te faca prea fericit, dintr-o imagine maruntica nu poti sa faci una mare cu claritate buna. Mai poti eventual sa desenezi peste ea in Corel, Ilustrator sau IrfanView (ultimul e open source si prin urmare gratuit), mai multa munca, rezultate mai bune. |
Re: Sugestii pentru un magar de randare ?
Quote:
Nimeni cu un motoras pentru mine, toti sunteti treidsmaxisti ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Ma poate invata si pe mine cineva cum sa lucrez in 3ds max 7 va rog ?? Eu nu stiu nici macar cum sa bag blue printurile alea... va rog. Si inca ceva, de ce nu mai sunt tutorialele acelea la inceput ??
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
daca esti la inceput iti sugerez sa iei o versiune mai noua pt ca are mai multe chestii care iti fac munca mai usoara, mai ales ca esti incepator, eu iti recomand 3ds max 9! tutorialele le gasesti in porgram, iar dupa ce le faci pe alea mai cauta altele pe net ca sunt gramezi! este posibil ca tu sa fi instalat o versiune care nu are tutorialele si alte chestii de care un expert nu are nevoie, asta ca sa ocupe mai putin spatiu
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pe asta am gasti-o pe torrent :D
deci trebuie sa caut 3ds max 9 ?? si inca cv :D cam cat trebuie sa aibe 2000mb ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ok ms... cu ajutorul lui alexei89 am reusit sa imi iau versiunea 3ds max 9 full si are vreo 3 gb. MS
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Ma ajuta si pe mn cnv va rog ?? Cand vreau sa fac cele doua planuri de 400 ( asa am vazut intr -un tutorial) mi se maresc toate 4 planurile nu doar cel selectat. Un sfat va rog ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cred ca atunci cand ai copiat nu ai selectat Clone ci Instance...alta problema nu vad...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
poi si unde dau sa selectez clone ?
era selectate instance dar nu apare si clone acolo ci doar copy si reference. MS MULT!!! am dat cu copy si a mers ... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
scuze ...mam exprimat eu gresit
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Inca o intrebare ... Cand fac in photoshop acolo mai multe imagini nu merge sa salvez jpg. sau dastea mai normale ... ce fac ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eu habar nu am de photoshop, imi tai bluepriturile in paint si tot imi ies bine, nu te aruca sa le faci pe toate, dupa ce faci tutorialele care ti le dau ei incluse in program atunci vino cu intrebari! tu vrei sa ai totul de-a gata! fac pariu pe ce vrei tu ca nu te-ai apucat de tutorialele din max, tu pur si simplu te-ai apucat de facut o masina! ASA NU SE INVATA MODELARE! EXISTA LUCRURI USOARE PT INCEPATORI SI LUCRURI GRELE PT EXPERTI!......ESTI CUMVA EXPERT SI NU STIU EU? RABDARE......TOATE LA TIMPUL LOR!
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Eu incerc sa fac un tutorial dak nu ai vazut am scris undeva mai sus ca asa am vazut in tutorial.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mai omule! eu nu am zis ca nu faci tutorial, eu ma refeream la faptul ca tu in loc sa faci tutorialele care le primesti odata cu instalrea 3ds max-ului(tutoriale care sunt facute pt a te initia in program), tu faci tutoriale luate de pe net, cu diverse masini, tutoriale care nu sunt asa de amanuntite, deoarece ei considera ca tu deja stii elementele de baza, pe care tu nu le-ai invatat inca! incearca tutorialul ala din 3ds max cu avionul, ala cu planetele, ala cu tabla de sah! NIMENI NU S-A NASCUT INVATAT!
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ma nush unde naiba da eu nu am gasit tutorialul cu avionul cu planeta si tabla de sah ci doar cu o cladire tuguiata care o intorci in jos si gata tutorialu.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pai inseamna ca nu le ai instalate ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
imi poate spune cineva cum pot sa fac un far aprins in 3dmax inafara de al face cu Architectural ???
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
vray light....
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ok mersi:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
m am apucat de curand de 3d studio max si am o problema. fac arcul rotii si pe planul cu acoperisul nu-mi iese unde ar trebui. nu inteleg de ce imi iese mai in spate, ca si cum acoperisul n-ar fi proportional cu laterala.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
=)) Probabil ca nepotii stranepotilor mei o sa inteleaga mentalitatea romanului de a se apuca de ceva :-) daca aveti o pasiune pt masini, foarte bine, ideea e sa incepeti mai intai sa cunoasteti programul ca sa stiti de unde sa va apucati cand e vorba sa construiti un far, o capota, un geam, etc.Credeti-ma ca nu o spun cu rautate dar degeaba incepeti cu masini ca tot asa o sa renuntati ca o sa ziceti "aa pai e greu frate il dau draq, raman tot la freehand" ...
p.s : iertare pt offtopic dar nu se poate asa ceva :???: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Audi R8
ti as fi profund recunoscator daca m ai ajuta si pe mine, vreau sa ma apuc de 3d, si am gasit un tutorial pe youtube pe care am incercat sa ma bazez. probema e ca imaginile pentru background ( pe care le deschid cu views / viewport background ) nu sunt pozitionate corect, nici macar nu sunt proportionale, cu toate ca blueprintul e facut corect
|
Re: Audi R8
uite cateva tutoriale din categoria bleuprinturi
http://www.the-blueprints.com/tutorials/3dmax/ http://www.3dsmaxresources.com/tutor...37a213bcbd6c77 http://www.sektor-41.com/forum/showthread.php?t=398 in rest foloseste google pentru ca te vei lovi de multe probleme.sfatul meu nu te apuca de masini ...incearca sa faci lucruri simple mai intai vezi siturile astea,daca nu iti iese,nu te enerva si vezi ce ti-a scapat... http://www.tutorialized.com/tutorial...MAX/Modeling/1 http://www.highend3d.com/3dsmax/tutorials/ http://www.3dlinks.com/Links.cfm?cat...bcategoryid=44 succes |
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Audi R8
inca ceva, cum rotesc vederea in perspectiva fara ca celelalte proiectii sa nu se roteasca?
|
Re: Audi R8
care proiectii,te referi la planuri?nu ai cum,lucrezi cu side/front....
|
Re: Audi R8
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:21. |
- Copyright 2026 4Tuning