![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
nu.benzinar.55kw 75hp cod motor AAM.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sincer o am doar de 8 zile si e o medie consumul pe care l-am trecut aici,dar zilele astea fac plinul si revin cu detalii dupa 100 km facuti si in oras si in afara.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
ce parere aveti este pus de forma deocamdata astept pareri
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
:?: Apropo de consum, am si eu o intrebare. Mie-mi scoate consum de 14-16 pe gaz Vento-ul, motor 1,8 AAM 55kw, 75CP, din ce am citit aici pe forum-uri ma numar printre cei care se plang de consum ridicat. Ce ar trebuii sa verific? ce problema ar putea avea? :???: Tin sa precizez ca de 2 sapt (sofat zilnic 50-100km) nu-i apas pe acceleratie mai mult decat necesar, adik sofez pentru consum cat mai mic si tot nu reusesc sa-l scot sub 14/gaz si 12/benzina - oras.:cry: :rolleyes2Multumesc pentru orice sugestii. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
saptamana asta o sa va zic sigur ce medie imi iese dupa ce fac plinul si dupa 120 de km o sa alimentez din nou .va salut.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Acelasi motor AAM il am si eu, consumul in oras e undeva pe la 8,5-10 la mine (in CJ), pe afara e cam 9 daca nu trec de 120 km/h, ce e interesant e ca ori cum merg, turat sau nu tot atat imi ia. Am incercat sa merg cu el cu a 5-a in oras unde se poate( cam 60km/h), deci turatie f mica (retrogradam daca trebuia sa depasescsau sau sa accelerez) si parca tot asa consuma.
Consum mediu pe autostrada Germania-Romania la viteza de 130 km/h mers constant, 9,5-10 litri. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Cam multe prize pe bara, are multe linii si pare cam incarcata, rotunda in comparatie cu liniile de la vento, nu se potriveste de nici o culoare cu masina zic eu. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
la fel si la mine ca si la Maxx consumul de oras pe undeva de 9-10
afara daca nu calc peste 100 mi-o iesit si 5,5 cun 90 constant |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
AM DAT SPOILERUL JOS SI AM AJUNS LA CONCLUZIA CA SA IAU CU TOTUL O ALTA BARA
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
IN LEGATURA CU CONSUMUL AM SI EU UN 1,8 ABS CARE CONSUMA IN ORAS 12 ALERGATA SI IN AFARA 7 SI CEVA APROAPE DE 8 ALERGATA + CA AM ROTI PE 15 SI MAI TRAGE SI DE ELE
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
:???: deci eu chiar am o problema cu consumul :cry:
Nu stiti ce ar trebuii sa verific/schimb la motor, sau de ce imi trage atata combustibil? Ce are putea fi? Cred ca o sa ma bag cu ea la un mecanic VW pentru o verificare completa. 8) ps: mersi pentru raspunsuri. ps2: pt. ncs_balauru: cred si eu ca sa iei alta bara ar da mai bine. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
daca iti ia 14 in oras pe gaz e bun pt ca pe gaz ia mai mult....acum depinde de orash....mie imi ia cam 12 in oras cu 6-7 afara cu rotile de 16".....tin sa precizez ca in oras media de viteza nu depaseste 12-16 km/h(luat dupa computerul de bord....)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
inca o intrebare....are careva pe vento alarma cu pornire motor de la distanta si cu cheie briceag?daca da de unde ati luat si in ce bani...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
http://i42.tinypic.com/152m13r.jpg
Asta e masina mea....chiar in prima zi dupa ce am cumparat-o:-P Acum vreau sa va intreb ceva...daca ma puteti ajuta:)....cum pot schimba becul din intrerupatorul ala cu care aprind faza scurta si pozitiile??? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
eu am alarma cu pornire pe cheie briceag dar am facut ceva modificari casa fuctioneze pe cheia briceag si in plus mai are si cateva functii care sunt utile
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pai si de unde ai luat asa ceva si in ce bani?.....alarma cu tot cu chei....stiu ca mai are ceva functii si de aia mam gandit ca daca tot pun alea as putea lua ceva sa aibe si pornirea din cheie de la distanta si pt a nu avea in buzunar si cheia masinii si telecomanda pt alarma mam gandit ca o cheie briceag ar fii ideala....
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
ASTA ESTE CHEIA ,AM CUMPARAT O ALARMA TITANIC500 SI AM LUAT 2 CHEI BRICEAG DE LA SEVICIU CARE DIN JOACA AM PUTUT SA LE CODEZ PE ALARMA (EU LUCREZ LA SKODA CA ELECTRICIAN AUTO) SI LA UNELE ALARME MERG CELE DE SKODA DAR LA ALTELE MERG CELE DE LA MODULELE DE INCHIDERE CENTRALIZATA CU CHEI BRICEAG SAU CONTACTEAZAMA GASESTI NR DE TEL PE SAIT
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
update:D
am montat eleronul de luneta,si pragurile |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Cat si unde ai gasit eleronul?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
e adusa de la firma mattig era in jur de 80 de euro
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
PAUL eu lam cumparat de la AUTOZER SAU ZER1 si a costat 250 ron si este lafel cauata pe google si o sa gasesti
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
STIE CAREVA LA CATI KM SE SCHIMBA FILTRELE?BENZINA SI AER?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
salut
poate intreb prostii, dar unde-i filtrul de benzina? motor AAM 55kw mersi |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
eu unul le schimb pe toate o data la 10000km (f aer,f benz,f ulei,f polen si uleiul)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
sub masina desigur sincer nu stiu dar ma intereseaza si pe mine sa schimb filtrele |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
PS:BSZA postam deodata :P |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
da asa pare:D
sincer eu nu l-am schimbat niciodata dar cred ca ar cam fi cazul sa il schimb la 135 de mii de km |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
mersi mult.......in weekend il caut:P
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Filtrul de benzina se afla pe partea dreapta spate in apropierea pragului.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
asa mam gandit si eu,....sa il schimb odata cu uleiul si filtrul de ulei mai alea cu minunea asta de benzina romaneasca.....mersi fain si.....JOS PEDALA!!!!
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
eu unul la 10000 le schimb pe toate
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Update
jante+proiectoare de ceata |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Jantele fara cauciuc - 380euro
Proiectoarele cu semnalizator, adica tot ce e in bara din fata - 95euro |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
faine roti....sa le invarti sanatos...
are careva montate inaltatoare la arcurile de spate pe vento?de unde? cat costa? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
crom:lol:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
5 Attachment(s)
pt cei interesati, se vinde una bucata vento :D
pt mai multe info. clik pe semnatura :D |
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning