Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

Bogdan.IS 26-10-10 23:18

Re: Masini tari din Iasi
 
L-am vazut si eu acu 2 zile in intersectia cu bucsinescu si tudor...o domnisoara bruneta era la volan :-P

Msab 29-11-10 19:06

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Cine ghiceste ce avem noi in Iasi :D?

MihaiCsl 29-11-10 20:33

Re: Masini tari din Iasi
 
Seamna cu un Stratos.

vlad87 29-11-10 20:45

Re: Masini tari din Iasi
 
As zice Miura ,Stratos , dar astept raspunsul corect :D

D3m0N 29-11-10 21:58

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vlad87 (Post 3855822)
As zice Miura ,Stratos , dar astept raspunsul corect :D

e adusa de mult in iasi, a stat mult la socom in pacurari neagra. ma bucur sa o vad reconditionata cel putin la exterior

o`neal 30-11-10 14:50

Re: Masini tari din Iasi
 
Doar ce am vbit cu omul.. am mers dupa el pana i-am facut semn sa traga putin pe dreapta sa-i admir masinuta. E o NOVA reconditionata, motor de vw 1.6 boxer... masinuta fiind de prin anul `67 parca si mai sunt decat 8 exemplare in lume.
Omul nu e interesat de nici un fel de sedinte foto sau stuff... pur si simplu cine vrea sa admire masina o poate vedea in fata la Pub25 de marti pana joi dupa orele 11.

Frumos exemplar!

Msab 30-11-10 16:37

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3857685)
Doar ce am vbit cu omul.. am mers dupa el pana i-am facut semn sa traga putin pe dreapta sa-i admir masinuta. E o NOVA reconditionata, motor de vw 1.6 boxer... masinuta fiind de prin anul `67 parca si mai sunt decat 8 exemplare in lume.
Omul nu e interesat de nici un fel de sedinte foto sau stuff... pur si simplu cine vrea sa admire masina o poate vedea in fata la Pub25 de marti pana joi dupa orele 11.

Frumos exemplar!

Inca o poza...eu am vazut-o intr-o seara doar din spate si habar nu aveam ce masina e.A doua zi cand am fost sa fac pozele,cu toata rusinea am intrebat pe un tip ce masina e.Mi-a spus ca e adusa din Anglia si ca s-a chinuit putin sa o omologheze.

Eriksson 30-11-10 18:05

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3857685)
Doar ce am vbit cu omul.. am mers dupa el pana i-am facut semn sa traga putin pe dreapta sa-i admir masinuta. E o NOVA reconditionata, motor de vw 1.6 boxer... masinuta fiind de prin anul `67 parca si mai sunt decat 8 exemplare in lume.
Omul nu e interesat de nici un fel de sedinte foto sau stuff... pur si simplu cine vrea sa admire masina o poate vedea in fata la Pub25 de marti pana joi dupa orele 11.

Frumos exemplar!

poti da terog mai multe detalii ?
sincer nu stiu la ce nova te referi :)
mc

vlad87 30-11-10 22:55

Re: Masini tari din Iasi
 
Foarte tare..
Eriksson uite un alt exemplu (prin anglia)
http://www.priceofhistoys.com/2008/0...-mkii-kit-car/

o`neal 01-12-10 00:38

Re: Masini tari din Iasi
 
Eriksson ai aici mai multe detalii despre masina daca te intereseaza... poti citi acele cateva randuri.

http://www.therightsigns.co.uk/nova/introduction.htm

Eriksson 01-12-10 13:34

Re: Masini tari din Iasi
 
mc fain
citesc de curiozitate
oricum frumoasa masina !

drobet@ 05-12-10 08:55

Re: Masini tari din Iasi
 
nu v-ati prins..hmm e o dacia nova:lol: iar posesorul e domnul basse mai prezinta el pe la evenimente masina a fost reconditionata undeva prin metalurgie pe langa printco iar in pacurari la socom a fost facut partea mecanica oricum cine o vede pe strada zice ca e un ozn:lol: pacat de triplele ei de remorca

o`neal 05-12-10 11:27

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by drobet@ (Post 3871355)
nu v-ati prins..hmm e o dacia nova:

nu e dacia Nova bre' .... :)) e Nova si atat :P citeste ca am scris mai sus ;)

yulika 09-12-10 18:14

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3871722)
nu e dacia Nova bre' .... :)) e Nova si atat :P citeste ca am scris mai sus ;)

o fi ea NOVA si atat...... dar sigur ingheata chederele k la o Dacia NOVA :lol::lol::lol:

MnezO 10-12-10 07:40

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by yulika (Post 3883561)
o fi ea NOVA si atat...... dar sigur ingheata chederele k la o Dacia NOVA :lol::lol::lol:

Ce Poti cere de la o masina din anii 60 -70 ? O fi inghetand ele chederele, dar compara designul acelei masini cu cel al daciei din acele timpuri !

ktalyn 12-12-10 20:11

Re: Masini tari din Iasi
 
nu prea merita acea masina sa stea in frig si sa ii inghete chederele, banuisc ca proprietarul o tine intr-un garaj pe perioada iernei unde hiberneaza la caldura fara sa sufere degeraturi, ar fi pacat sa faca contact cu sarea de la noi care are un apetit deosebit pentru tabla!

Eriksson 14-12-10 11:50

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
:!::!:

Victor_Is 14-12-10 11:54

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Eriksson (Post 3896573)
:!::!:

asta era pe la Hala, dar apoi a disparut, sau nu am mai vazut-o eu :-??

Eriksson 14-12-10 18:37

Re: Masini tari din Iasi
 
poza nu-i prea recenta...
nu cred mai este prin iasi...

MihaiCsl 14-12-10 18:57

Re: Masini tari din Iasi
 
eu parca am vazut-o la uds sau in alta parte,dar stiu sigur ca am vazut-o

loveHonda 14-12-10 19:32

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Msab (Post 3855474)
Cine ghiceste ce avem noi in Iasi :D?

masina e a lui florin turcu din pub25 , il cunosc personal pe tip , e adusa recent , el pana acum fiind inebunit de masinile toyota paseo , chiar mai are o toyota paseo decapotabila culoarea rosie. :D

tintome 15-12-10 00:54

Re: Masini tari din Iasi
 
masina de mai sus este de vanzare..daca e cineva interesat sa ma contacteze.


CHEVROLET MALIBU BERLINA 3,2 107CP ROSU
CHEVROLET MALIBU 1964 inmatriculat RO
Pret: 5,000 EURO An fabricatie: 1964 Carburant: Benzina
Rulaj: 130,000 km Capacitate: 3,180 cmc Putere: 107 CP
Locatie:IASI Inmatriculata RO

TAPISERIE PIELE;STARE BUNA DE FUNCTIONARE,TOATE PIESELE ORIGINALE,MULTIPLE PIESE DE REZERVA

https://img137.imageshack.us/img137/4...3960005fx3.jpg
https://img137.imageshack.us/img137/9...3960004ca3.jpg

vlad87 17-12-10 10:20

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by loveHonda (Post 3897835)
masina e a lui florin turcu din pub25 , il cunosc personal pe tip , e adusa recent , el pana acum fiind inebunit de masinile toyota paseo , chiar mai are o toyota paseo decapotabila culoarea rosie. :D

Nu avea si una verde parca ?!

tintome 17-12-10 17:58

Re: Masini tari din Iasi
 
ba da

vinyl 04-01-11 15:58

Re: Masini tari din Iasi
 
Era un PASSAT 3BG model 2002-2005 de culoare mov,cu elemente cromate,foarte foarte frumos,poze cu el are cineva?

Nuicarc 04-01-11 21:33

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 3953071)
Era un PASSAT 3BG model 2002-2005 de culoare mov,cu elemente cromate,foarte foarte frumos,poze cu el are cineva?

Il gasesti pe Sararie,zi de zi !

vinyl 04-01-11 21:50

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Nuicarc (Post 3954274)
Il gasesti pe Sararie,zi de zi !

Tot pe sararie l-am vazut si eu dar...eu stau departe..mai rar trec prin sararie.Poze cu el?PLS?

ionutz26 30-01-11 10:02

Re: Masini tari din Iasi
 
7 Attachment(s)
:pistoles:saptamana trecuta spala caii:lol:

DarkNight_Racer 30-01-11 10:39

Re: Masini tari din Iasi
 
cam cate sute?!.....:D

ionutz26 30-01-11 10:41

Re: Masini tari din Iasi
 
cam...fix 490:lol:

Bogdan.IS 30-01-11 12:48

Re: Masini tari din Iasi
 
Au prins curaj nenii cu Ferrari din iasi ... au inceput sa le scoata la plimbare , ieri pe copou umbla celalalt ferrari din iasi RTE-ul , si acum vreo 2 saptamani l-am zarit iar prin 2 baieti ... acuma vad ca si patronul de la OTED si-a scos ferrariul la aer ... pacat de masinile astea pentru drumurile astea minunate

ionutz26 30-01-11 13:54

Re: Masini tari din Iasi
 
avea 34000 km.....:shock:

D3m0N 30-01-11 15:45

Re: Masini tari din Iasi
 
5 Attachment(s)
ieri pe pacurari ...

Nuicarc 30-01-11 22:31

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 4035147)
ieri pe pacurari ...

Hai ca asta-i buna...

DeMoN94 30-01-11 23:32

Re: Masini tari din Iasi
 
mie mila de masina aia :| la ce strazi avem noi

Nuicarc 30-01-11 23:56

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by DeMoN94 (Post 4036733)
mie mila de masina aia :| la ce strazi avem noi

Sunt doi DeMoni?:)))

DeMoN94 30-01-11 23:59

Re: Masini tari din Iasi
 
yo's ala mai mic :)):D

D3m0N 31-01-11 15:13

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by DeMoN94 (Post 4036796)
yo's ala mai mic :)):D

Si ala care ar pute sa-si faca alt cont pt ca datorita unor erori de pe forum eu nu-mi pot schimba numele:)

vinyl 31-01-11 18:29

Re: Masini tari din Iasi
 
Totusi poze cu acel Passat mov de pe Sararie are cineva?

Din cate am auzit este un W8,model mai rar in Romania.Deci..are cineva poze cu el?

vlad87 31-01-11 19:30

Re: Masini tari din Iasi
 
Cel cu evacuarea dubla ?!


All times are GMT +2. The time now is 05:33.

- Copyright 2026 4Tuning