Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

ruver 15-12-06 13:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Lukian_XXX (Post 659170)
si aici un cauciuc..........asta mi-ai iesit...........cred:???:
cum pot sa fac umbre la cauciuc pe fondu alb???

te mai pot ajuta si eu cu ce stiu daca vrei... id-u de mess il am la semnatura...

Sleepy_85 15-12-06 14:22

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu aveti pt ce ;)

GRIGO 15-12-06 22:09

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Sleepy_85 (Post 660960)
ia d-aici;)

nu am apucat aseara sa postez ms e excelent blueprintul eu aveam unu de nu se vedea nici o linie pe el ...
m-am reapucat de treaba pe blueprintul care l-ai pus u pe forum
nush voi dar mie unu nu imi place masina asta si mie cam naspa sa lucrez ...
in fine spor la treaba baietzii

ruver 16-12-06 13:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sa fie spor si voua lafel :D

PointMaster 08-01-07 00:56

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
salut baieti, ma bag si yo putin in discutie chiar daca nu stiu sigur ca acesta este topicul potrivit.......deci : vreau sa incep si eu lucrul cu 3D Studio Max, dar nu stiu cu ce versiune sa incep si v-as fi recunoscator sa ma indrumati ; a doua problema : il "cumpar" de pe oDC sau de pe vre-un site ? :) .....................astept un raspuns, multumesc anticipat

cris_max 08-01-07 10:04

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
_pentru inceput trebuie sa faci tutorialele de baza, alea care vin cu maxu, pentru a te familiariza cu interfata/comenzile etc...

_de unde faci rost de max, e treaba ta... trebuie cumparat ;) nu facem warez pe forum :twisted:

PS: ultima versiune de max este 9

mba 14-01-07 10:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
eu am alta problema...la bagat blueprintu fac planu dau m bag imaginea la diffuse da nu apare pe plan...imi apare totul gri... what can i do?

MeHiGH 14-01-07 10:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Poi ai selectat la difusse acolo, bitmap ?
Da un PrintScreen!

cris_max 16-01-07 00:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
e apasat butonul "Show Map in Viewport"?

mba 19-01-07 16:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
gata am reusit aia ..nu am mai postat...acuma altceva....am o imbinare d facut... la vertezu d jos e weld....cand dau mesh smooth imi iese ...ca in poza...c ii fac ....in cel mai rau caz ster un pic si fac din nou ...da nu vreau sa sterg....:sad: :?:

mba 20-01-07 14:34

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
si pe mine ma ajuta cineva ...pls....si im spunetzi shi cum fac...adik c material pun pt oglinda ....pls si o sa va mai intreb k fac un a3...

Sleepy_85 20-01-07 14:55

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by M_B_A_Design (Post 705378)
gata am reusit aia ..nu am mai postat...acuma altceva....am o imbinare d facut... la vertezu d jos e weld....cand dau mesh smooth imi iese ...ca in poza...c ii fac ....in cel mai rau caz ster un pic si fac din nou ...da nu vreau sa sterg....:sad: :?:

Incearca sa mai pui un "edit mesh" modifier, dupa "mesh smooth", si poti sa faci coltul la loc,cred ca o sa mearga din cat se intelege acolo

"si pe mine ma ajuta cineva ...pls....si im spunetzi shi cum fac...adik c material pun pt oglinda ....pls si o sa va mai intreb k fac un a3..."
Aici depinde ce folosesti pentru randare, daca folosesti totu standard, alege un slot de material gol, fa-l negru si dupa aia du-te la "maps" si la reflection alege "raytrace" sau "falloff", si cam asta ar fi de ajuns,
Ca sa intelegi mai usor cum sa faci totul, cauta tutoriale, cred ca ai sa gasesti unul si pt Audi A3, parca vazusem,intra pe google si da un search.www.tutorialized.com pt mai multe explicatii;) , spor la treaba

mba 20-01-07 15:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
thx sleepy....sper k reusesc...

VIPER_GL 26-01-07 20:55

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Prima mea creatzie in 3D Max 9.0...Dupa tutorial normal...:lol::lol:

mba 27-01-07 12:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
bv viper...eu ....pot da mesh smooth doar in unele louri ...adik dak nu vreau sa dau in juru la far cum fac ...plsplspls


All times are GMT +2. The time now is 01:46.

- Copyright 2026 4Tuning