Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/88517-trucuri-secrete-info-stiam-e36.html)

69WRX 23-03-09 22:19

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
am dat vreo 1 mil pe tacheti ca nu i-am luat noi...eu i-am schimbat ptr ca bateau prea rau ca altfel nu stiam ca din cauza aia nu trage masina...eu banuiam ca e debitmetru...

wolverine 23-03-09 22:20

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
o sa o pun pe tester...poate da pe ala ceva...pt ca a mea nu bate :-??

69WRX 23-03-09 22:24

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
la mine pana sa inceapa sa bata mergea cam 5000-5500...dupa ii datea in nas ca si cum avea limitare....pe urma nu mai trecea de 4500 max 5000...si viteza maxim 165-170...am o cunostinta care are aceiasi problema dar nici a lui nu bate

wolverine 23-03-09 22:29

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
dar dupa ce o lasai...mergea normal? sau dupa aceea cateva secunde facea figuri si la ture mici?

69WRX 23-03-09 22:30

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
de vreo 2 ori mi-a facut figuri si in ture mai mici...bagam picioru in ea si parca se inneca

wolverine 23-03-09 22:31

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
inseamna ca si la mine e aceiasi problema...te`ai interesat cat sunt noi?

69WRX 24-03-09 09:06

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
m-am interesat da nu mai stiu sigur parca era 50 de lei unu...si iti trebuie 8

manu 27-03-09 15:46

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 2045048)
mersi frumos pentru raspuns...momentan am pe masina un 1.8 (ce`l de 113cp) vreau sa fac ceva experimete pe el...pana in primavara`vara cand o sa`l schimb cu ceva mai mare...deci viata lui cat este de lunga este...nu prea ma intereseaza.....de un turbo, "made in romania"(adica mai mult improvizatii,,,o turbina de pe un alt motor) ce zici...tinand cont de faptul sa nu prea ma duca o investitie mare..turbina o am e de pe un probe....momentan ma gandesc la cele doua variate turbo vs comprimat

fara electronica bine pusa la punct (stand-alone) nu ti-as recomanda turbo

IuLiaNo 29-03-09 14:18

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Ma poate ajuta cineva, am o problema cu inchiderea mai exact dau sa inchid masina din telecomanda se incuie si apoi se descuie la loc , si trebuie sa dau iar pe deschis si apoi pe inchis si abea atunci se incuie. Am schimbat modulul de inchidere dar am aceeasi problema ! Are cineva idee ?

69WRX 29-03-09 23:08

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by IuLiaNo (Post 2193342)
Ma poate ajuta cineva, am o problema cu inchiderea mai exact dau sa inchid masina din telecomanda se incuie si apoi se descuie la loc , si trebuie sa dau iar pe deschis si apoi pe inchis si abea atunci se incuie. Am schimbat modulul de inchidere dar am aceeasi problema ! Are cineva idee ?

eu nu am telecomanda am inchiderea de fabrica si la fel imi face si mie...dar nu ma deranjeaza p incui se descuie o incui iar si ramane inchisa...

GOGU_VL 30-03-09 01:16

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Si eu am avut aceeasi problema......au stat niste baieti de la o firma de tunning d'aici din Valcea, kiar 3 la numar o zi intreaga calare pe masina, mi'au dezmembrat'o complet, scaune jos, bankete, fete de usi, la un moment dat m'au sunat si vroiau sa de'a si bordu jos k nu mai puteau de nervi......iar pana la urma ce sa fie? :2gun:

Knd deskizi portbagajul pe langa telescopu' din stanga e un fel de furtun prin care trec niste fire......eeeeeee......se facuse un mic scurt intre ele si se km atingeau knd vroiau ele, pt k......knd mi se incuia masina cum trebuie knd dadeam s'o'ncui si imediat se si descuia.
Am izolat cum trebuie acolo si gataaaaa......asa k vedeti si voi poate aveti aceeasi problema, sau kiar scoateti mufa din motorasu' de la portbagaj si incuiati masina sa vedeti daca mai face asa.
Astept raspuns de la voi cu urmarile 8)

69WRX 30-03-09 09:51

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by jm3k3rd3mik (Post 2195218)
Si eu am avut aceeasi problema......au stat niste baieti de la o firma de tunning d'aici din Valcea, kiar 3 la numar o zi intreaga calare pe masina, mi'au dezmembrat'o complet, scaune jos, bankete, fete de usi, la un moment dat m'au sunat si vroiau sa de'a si bordu jos k nu mai puteau de nervi......iar pana la urma ce sa fie? :2gun:

Knd deskizi portbagajul pe langa telescopu' din stanga e un fel de furtun prin care trec niste fire......eeeeeee......se facuse un mic scurt intre ele si se km atingeau knd vroiau ele, pt k......knd mi se incuia masina cum trebuie knd dadeam s'o'ncui si imediat se si descuia.
Am izolat cum trebuie acolo si gataaaaa......asa k vedeti si voi poate aveti aceeasi problema, sau kiar scoateti mufa din motorasu' de la portbagaj si incuiati masina sa vedeti daca mai face asa.
Astept raspuns de la voi cu urmarile 8)

merci, o sa incerc

IuLiaNo 30-03-09 10:07

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by jm3k3rd3mik (Post 2195218)
Si eu am avut aceeasi problema......au stat niste baieti de la o firma de tunning d'aici din Valcea, kiar 3 la numar o zi intreaga calare pe masina, mi'au dezmembrat'o complet, scaune jos, bankete, fete de usi, la un moment dat m'au sunat si vroiau sa de'a si bordu jos k nu mai puteau de nervi......iar pana la urma ce sa fie? :2gun:

Knd deskizi portbagajul pe langa telescopu' din stanga e un fel de furtun prin care trec niste fire......eeeeeee......se facuse un mic scurt intre ele si se km atingeau knd vroiau ele, pt k......knd mi se incuia masina cum trebuie knd dadeam s'o'ncui si imediat se si descuia.
Am izolat cum trebuie acolo si gataaaaa......asa k vedeti si voi poate aveti aceeasi problema, sau kiar scoateti mufa din motorasu' de la portbagaj si incuiati masina sa vedeti daca mai face asa.
Astept raspuns de la voi cu urmarile 8)

Multumesc mult,am sa incerc ca deja devine stresanta treaba.

GOGU_VL 30-03-09 21:29

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Va astept cu rezultatele baieti.....sper k v'am fost de folos ;)

69WRX 30-03-09 23:09

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
u m-am uitat la firele alea si nu am inteles nimic..sunt izolate


All times are GMT +2. The time now is 18:29.

- Copyright 2024 4Tuning