Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/5334-logan-1-6-ambition-vs-cielo-executive.html)

Urban_Racing 23-03-06 14:23

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
atata vb .... daca nu va batetzi nu atzi facut nimic! :)

cipri4n 23-03-06 14:24

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
hmmm era disponibil si volan reglabil, cotiera pentru bancheta din spate cat despre becul de ABS este chiar primul din stanga :D, si sa nu uitam Cielo are si cutie automata, Dacia ..... lipsa

poate gresesc dar din cate stiu eu pentru curse gen drag(liniutze) e mai bine sa ai cutie manuala pt ca este mai rapida ca cea automata;)...si inca o chestie...tata are un logan laureate fara abs si exista si la el becul acela cu abs....cu toate ca masina nu are abs.....ce-o fi insemnand asta nuj....

shadow 23-03-06 18:34

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Altul care incepe o discutie cu "tata are...."!!!
AOLEU....M-ATI DISPERAT!!!!!

NWZeu 23-03-06 20:55

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
daca ai citi cu atentie posturile ti-ai da seama de unde a plecat discutia de acel "BEC", probabil ca la 17 ani doar "liniutze" avetzi in cap ... acest VERSUS nu se refera la LINIUTZE, citeste cap-coada si apoi discutam.

George_P. 27-03-06 22:21

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
daca ai citi cu atentie posturile ti-ai da seama de unde a plecat discutia de acel "BEC", probabil ca la 17 ani doar "liniutze" avetzi in cap ... acest VERSUS nu se refera la LINIUTZE, citeste cap-coada si apoi discutam.

Tu ce aveai in cap acum 4 ani??
Da-i pace si lui.......fiecare cu cel doare,nu trebuie sa indispui pe nimeni.
:-)

NWZeu 27-03-06 22:27

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
aveam ??? ... inca mai am :D dar topicul nu se refera la asta ... acest lucru incercam sa il subliniez.

TYN. 31-03-06 19:23

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
cielo castiga la design,iar loganul are mai mult pe el,abs air-bag........

Logan_S 05-04-06 23:29

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
[QUOTE=adi01]avand in vedere.. ca primu CIelo a fost facut in 1995 ... si acelasi model ramane si in 2005 .. si Dacia Logan e facuta in 2004/2005 si totusi tot Cielo bate si la performante si la aspect ... Dacia tot Dacia Ramane.. macar in Cielo nu curge apa atunci cand ploua afara :lol:[/QU
[Logan_S]_Cand ai mers ultima oara cu un Logan ambition1.6?Eu zic sa te mai gandesti!{cu ploaia..., mai schimbati placa ca nu tine,iar in ce priveste motorul... astept orice provocare cielo,seat ,kalos,fiat (concurenta binenteles) in Constanta............care a mai ramas neumilit! Astept Fapte nu Vorbe!
Logan_S Powered by Borla and Zender Style .
PS;cat despre Cielo am avut 1 bucata si dupa 4 ani mi-era rusine sa plec la Bucuresti cu el ca ma faceau si daciile din 70.........Sa fim realisti,chiar daca stema Romaniei a devenit emblema <BMW>

Logan_S 06-04-06 00:18

Re:Logan Ambition vs Cielo Executive
 
lla[Logan_S]Powered by Borla and Zender Style.
Unde e mai fratilor Cielo ala care face un Logan Ambition 1.6 ca eu il mananc?Singurul Cielo periculos care mi-a dat-o in cabina avea un motor de Opel 2000cmc,dar si Loganul v-a recurge cat de curand la trucuri.Oricum Cielo e varza iar motorul suna a ciaun! Loganul este un RENAULT % nu o masina de unica folosinta k Cielo!Treziti-va mey!
Cat despre style,un logan tunat cu gust este mult peste un Cielo chinuit de turcisme ieftine din bazar.

Logan_S 06-04-06 01:07

Re: Logan Ambition 1.6 vs Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by shadow
Am eu Cielo si NU ploua in el!!!
Cat despre logan.... m-am dat cu 2 pana acum si le-am facut pe amandoua!!!

[Logan_S]Powered by Borla and Zender Style
Pacat ca nu esti din Constanta ,dar daca esti asa curajos poate vii la Cogalniceanu la curse.Da ar fi fost mai palpitant prin oras. <Prepare to die!>
,<todo a gas!>:bat:
PS:si nu t mai da cu picii!:D

SirNenea 06-04-06 02:54

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by M_I_H_A_I
Probabil el se referea la discurile de frana, pentru ca placutele de frana se schimba destul de des, la mine cel putin la fiecare 12000km.
Intre cielo si logan, as alege loganul, desi cielo este superior la tinuta de drum si la confortul soferului, totusi este o masina conceputa pe baza opelui kadet, si din 95 sau de cand se fabrica putine imbunatatiri s-au facut la ea..

esti varza cum sa schimbi discul ala poate sa te tina si o viata si mai intai ala se poate rectifica si scuzati-ma dar mie asa mia zis mecanicul cand am fost la revizie acum nu stiu am facut si revizia la 60.000 si tot nu le-am schimbat

Urban_Racing 06-04-06 08:41

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Logan_S eshti tembel rau tata! cum vb u despre loganu tau reiese ca e shi super limuzina shi supercar shi mashina de draguri shi ce mai aberezi u acolo !? U nu ai citit posturile proprietarilor de Logan de pe forum!? totzi au zis ca nu se poate face performanzat cu ea shi numai lucruri urate ca ceva frumos nu am auzit de ea shi u vi sa ne spui noua ca de fapt ratza impunge ..... lasa`ne ma! Pacat ca nu am mashina de clasa ta ca ne vedeam pe kogalniceanu cum strigi u in gura mare!

NWZeu 06-04-06 12:13

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
[QUOTE=Logan_S]
Quote:

Originally Posted by adi01
avand in vedere.. ca primu CIelo a fost facut in 1995 ... si acelasi model ramane si in 2005 .. si Dacia Logan e facuta in 2004/2005 si totusi tot Cielo bate si la performante si la aspect ... Dacia tot Dacia Ramane.. macar in Cielo nu curge apa atunci cand ploua afara :lol:[/QU
[Logan_S]_Cand ai mers ultima oara cu un Logan ambition1.6?Eu zic sa te mai gandesti!{cu ploaia..., mai schimbati placa ca nu tine,iar in ce priveste motorul... astept orice provocare cielo,seat ,kalos,fiat (concurenta binenteles) in Constanta............care a mai ramas neumilit! Astept Fapte nu Vorbe!
Logan_S Powered by Borla and Zender Style .
PS;cat despre Cielo am avut 1 bucata si dupa 4 ani mi-era rusine sa plec la Bucuresti cu el ca ma faceau si daciile din 70.........Sa fim realisti,chiar daca stema Romaniei a devenit emblema <BMW>


in afara de cuvinte ... poti arata ceva ... vin-o la etapa de viteza si o sa vedem.

NWZeu 06-04-06 12:16

Re: Logan Ambition vs Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by Logan_S
lla[Logan_S]Powered by Borla and Zender Style.
Unde e mai fratilor Cielo ala care face un Logan Ambition 1.6 ca eu il mananc?Singurul Cielo periculos care mi-a dat-o in cabina avea un motor de Opel 2000cmc,dar si Loganul v-a recurge cat de curand la trucuri.Oricum Cielo e varza iar motorul suna a ciaun! Loganul este un RENAULT % nu o masina de unica folosinta k Cielo!Treziti-va mey!
Cat despre style,un logan tunat cu gust este mult peste un Cielo chinuit de turcisme ieftine din bazar.

deci exista si RENAULT LOGAN, poate ai auzit de el, tu ai DACIA - vezi deosebirea de calitate dintre Clio fabricat in Franta si Clio fabricat in Turcia, vrei sa vezi Cielo cu 500.000 de km, a naibii unica folosinta cat despre tuning uita-te pe acest forum , vei gasi Cielo fara "turcisme ieftine".

shadow 06-04-06 14:22

Re: Logan Ambition 1.6 vs Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by Logan_S
[Logan_S]Powered by Borla and Zender Style
Pacat ca nu esti din Constanta ,dar daca esti asa curajos poate vii la Cogalniceanu la curse.Da ar fi fost mai palpitant prin oras. <Prepare to die!>
,<todo a gas!>:bat:
PS:si nu t mai da cu picii!:D

Sa vezi ce iti mananci tu cuvintele cand ajung in Constanta!!!

Un singur Logan m-a facut pana acum, era un 1.6+chip+evacuare+filtru+++...si Cieloul meu este Stock!!!


All times are GMT +2. The time now is 08:19.

- Copyright 2024 4Tuning