![]() |
Re: Roman
Las' ma ca stiu ce e de facut...dar vb. e ca proprietarii nu sunt cu intalniri cu alea alea...eu asta zic...ei sunt cu ei pentru ei...nu ii intereseaza mai mult de atat...sau is masini luate cu tuning din afara si conduse de paraleli in domeniu...daca doream sa ne gasim ne gaseam sigur...dar dak nu ai cu cine nu ai ce cere ;)
|
Re: Roman
Si aici era la fel la inceput! Dar am insistat...
|
Re: Roman
Man eu acum sunt in Bucuresti...cand am fost mai mic (acu 2 ani si..) cand am inceput...puteam sa ma arunc in fata masinilor lor ca nu ma bagau in seama...cand miam luat carnet a venit imediat a 12a...si chiar nu mai aveam timp de nimic altcva...dupa am plecat...trebuie sa fie un om stabilit acolo care sa vrea...uite mai e 26wrc...dar si el acum e a 12a...si pleaca la toamna...si nu mai ramane nimeni. Cum am zis...maj din cei care sunt siau cumparat deja masina cu tuning pe ea dar nu au nici o treaba cu domeniul...(fara sa jignesc unii sunt tigani). Am vazut o pisik mai oachesa si cand se deschide portiera coboara bulibasa ala mic (fara aluzie ca ar fi baiatul bulibasei...:)) mai stii ce se intelege dupa)...apai e clar ca omu sia luat asa masina din germania sau de unde sio fi luato el...si nu ma astept sa vada in masina altcva decat aspirator de printese. Pe de cealalta parte sunt si cei care siau facut masina cu mainile lor sau care au dato la tuning dar 90% nu au ei treaba cu intalnirile cu alea alea...sunt oameni la 35 ani peste si au ei altele pe cap...Un exemplu ar ffi un vecin deal meu (nu ii dau numele, nu are relevanta)...omu avea un Corrado negru (probabil multi il stiti)...stiu ca eram in 1-4 cand omu ala isi tuna masina :) eu pe atunci nici nu stiam cu ce se mananca...dar azi mergeam la scoala si vedeam alt spoiler pe spate...maine mergeeam la scoala vedeam stopurile inegrite...poimaine jante...si stiu ca avea plasme si ceasuri pe stalp km acum 7 ani (pe putin)...ca mai treceam seara pe acolo si ma uitam crucis (nici nu stiam c drq is alea)...pe departe acela e cel mai frumos corado vazut (si cum se auzea :X...si totul la el)....ce ma impresionat cu adevarat si ce ma facut sa vad ca omul ala e pasionat de masini e faptul ca cel putin odata la 2 zile incepand de primavara pana toamna tarziu il vedeam cum spala masina in fata casei...(putini ca el)...oricum...de vreo 2 ani am impresia omu a vandut masina...isi luase un m5 argintiu (model mai vechi)...acum cand am fost acasa am vazut tot un seria 5 (si cred ca e al lui) penultimul model... Mai sunt exemple asemanatoare...cum ar fi fratii Anania...(care au pe departe si fara suparare cele mai competitive masini din Neamt)...ma refer la cele 2 Subaru negre. Dar ei isi vad de ale lor, independenti. Oricum exemplele date sunt destul de elocvente...mai pot continua postul fara grija ca il mai pot adauga pe tipul/domnul...nici nu stiu cum sa ii spun :) domnul (mai degraba ca este tatal unui prieten dea lui fratemiu ) din favorit care a avut bmw ala cabrio modificat si inainte a mai avut o masina modifficata acum alta...mai e Br. cu golful portocaliu; vectraul albastru si altii care au tuning facut de ei din vremuri strabune. Gata, ma opresc! :D
Oricum...cum am scris in alta parte...e imbucurator faptul ca avem cluburi la V la N si la S. Suita de cluburi din Piatra Neamt in frunte cu NSL :P, NSL Bacau la Sud si NSL Iasi la Nord...deci pentru eventualii pasionati, cei la inceput de drum intr'o seara de vineri pot alege fara probleme o destinatie mai favorabila. Faci 30 min pan la Bacau sau Piatra...asta ar fi singurul lucru care mai salveaza situatia :). Peace out |
Re: Roman
1 Attachment(s)
un nou teribilist pe soselele romanului :twisted: :twisted: :twisted: :suspiciou:chainsaw: :caffine: :flamed: :woowoo: :peace: :tetter: :rockon: :joy:
sa stiti de ce sa va feriti:lol: |
Re: Roman
membru nou ?:)
|
Re: Roman
Quote:
AM LUAT PERMISUL!!!! membru vechi permis nou:D:D |
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
felicitari pt permis WRC!
in sfarsit ai obtinut ce iti doreai de mult timp :) sa ai grija de el si spor la condus muuuulti km! ps: te asteptam pe la piatra :D |
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Merci mult baieti!!!!sunt tare bucuros acum:) ma duc maine sa mi'l iau:D:D
la piatra daca nu vinerea asta vinerea viitoare sigur! merci mult inca odata asfalt curat!! |
Re: Roman
felicitari domnu' , ai grija cum mergi sa nu ti-l ia inainte sa se usuce cerneala pe el :lol:
|
Re: Roman
Felicitari pentru permis 26 WRC :) ne vedem in curand pe strazi :D
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:54. |
- Copyright 2026 4Tuning