![]() |
Re: Proprietari de vw vento
Trebuie sa depistezi cum ajunge sa se formeze condensul, pe undeva este ceva neetans ce are legatura cu exteriorul, sau poate patrunde apa in habitaclu.
|
Re: Proprietari de vw vento
5 Attachment(s)
salut ...antiku din piatra-neamt si ma mandresc si eu cu un vw vento din 92 1.8 benzinar cu mici modificari auduse la aspect exterior ... astept pareri daca va place sau nu :P
|
Re: Proprietari de vw vento
Salut! Bine ai venit printre noi.Dupa masca fata pare a fi dupa 1994. As fi interesat de un schimb al planselor de sub bord si a consolelor. Eu le am negre si as vrea albe.
|
Re: Proprietari de vw vento
Pentru Paul Ral . nu am depistat pe unde se scurge sps pe releu , dar mi-a venit idea sa pun niste silicon pe marginea releului si asa nu mai intra picuri de apa in el ,mersi
|
Re: Proprietari de vw vento
Salut antik. Arata bine vento ,eu nu am postat inca foto cu masina mea ,sper in curind , As pune si eu proiectoare dar langa semnalizare ,si nu stiu de unde sa iau ,daca poate sa ma ajute cineva cu informatii si un pret
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
vezi ca s-a mai povestit despre asa ceva cu cateva pagini mai in fata acolo gasesti in mare raspunsul la intrebarile tale bafta |
Re: Proprietari de vw vento
antik....
arata bine masinuta!!! imi place culoarea........arata bine cu folii!!! bine ai venit!!! |
Re: Proprietari de vw vento
salut antik
faina masina ! ce model de proiectoare ai ? pune o poza mai in detaliu cu proiectoarele si pragurile :peace: |
Re: Proprietari de vw vento
antik imi place interiorul
e la fel de ingrijit si in realitate? |
Re: Proprietari de vw vento
dap...dar a suferit si cateva modificari d cand au fost facute pozele...am mai pus pedale sport pilot,am spalat tapiteria si am imbracat`o cu huse ..
vreau sa ii pun o instalatie de gpl ...daca stiti ceva bun va rog da`ti detalii . si daca odata pusa statia pun si o toba sport va avea acelasi efect(adica zgomotul produs de toba)? |
Re: Proprietari de vw vento
salut
stie cineva ce diametru am difurile din usile spate, fata si bord? |
Re: Proprietari de vw vento
difurile din usi fata+spate au 16,5 cm
cele din bord nu stiu. |
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Niste colegi de forum din state.Dezmembrari on road.
|
Re: Proprietari de vw vento
6 Attachment(s)
salutare tuturormam gandit sa postez si io masina pe acest forum(nu intentzionam deoare ce sunt multzi ''figurantzi'' pe 4tuning,lasand la o parte personajele consacrate)acesta este ventorik al meu(1.4 8v an1996 83000mile(aprx 120000de km)modifikari actuale:jentzi 17', suspensie sport(nu mai stiu inaltzimea)schimbator scurtat q aproape 10 cm,ceasuri de bord pe fond argintiu si iluminarea albastramuzik:jvc(mp3+usb reader)planuri?MUUULTEin viitorul apropiat:grila fara sigla ''vw''pleoapa peste faruri(lunga)garda la sol pe fatza redusa mai mult(asemanatoare q spatele)frane de golf 2 gti etc;)astept pareri si opini
|
Re: Proprietari de vw vento
3 Attachment(s)
indraznesc sa ma strecor si eu printre voi, ca doar avem toti un lucru in comun.....VW VENTO! Al meu este un benzinar, 1,8 din 96. Imi iubesc mult masina si cu cat am putut eu, dupa finante am reusit sa o fac cat de cat mai deosebita, niste suspensii kw, genti bbs, folie, scaune tapiterie piele crem deschis-spre alb, audio- cd sony, 6 boxe hertz, amplif-phaser, sub pioneer. Mai am o gramada in plan pe viitor dar deocamdata ma limitez sa aduc motorul la punct, are vreo 300.000 de km reali:sad: si intentionez sa il schimb. Tot caut de cveva vreme pe aici prin Sebes un om capabil sa faca transplant de la un golf 3 gti......se poate?.......si as mai avea o intrebare pt toti cei care au suspensii sport pe vento, cum va descurcati cu bucsile fata, alea mari pozitionate vertical? pe mine unul ma mananca si ma gata! La denivalarile din asfaltul romanesc, nu va smulge volanul din mana? Am facut muschi de cand am pus suspensiile astea ca stau tot incordat la volan:x am sa pun niste poze cu diavolul meu...ala verde. sorry de calitate.
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:47. |
- Copyright 2026 4Tuning