Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/25945-oltcit-trs.html)

Radu.Dobromirescu 03-02-07 12:27

Re: Oltcit Trs
 
eu zic k nu are sanse tico in fata lui...k are motoru de 800 cm3 pe cand Oltcit-ul are 1300 si carb dublu...

Bryan 03-02-07 13:29

Re: Oltcit Trs
 
si tico are carb dublu....si 200 de kile in minus..si jante mai mici..si cutie mai scurta...multi subestimeaza tico :)

dj05fmx 03-02-07 15:52

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by Laure2fast (Post 726895)
io am facut un tico...da atunci mi-a tras masina...s-a dus pana aproape de 6000 in a3a...cand ma dau cu voi nu vrea nici de-a dreaq :lol: :lol: :lol:



te dai cu little STN... ca pe mine m-a imputit azinoapte:rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2

NightClubRacer 03-02-07 22:14

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 728816)
Cataline ... tico s`ar putea sa`ti dea rusinică.. nu`i glumă (dar sa aibă sofer)

s-a dat, si a luat bataita de la tico! :oops: doar4u, poate next time pleci mai bine!

Ja_Rule 03-02-07 22:22

Re: Oltcit Trs
 
:):):):):) ti`am zis eu ;)

Bryan 03-02-07 22:59

Re: Oltcit Trs
 
cam la ce distanta a luat bataie?

bogdanlascu 03-02-07 23:14

Re: Oltcit Trs
 
rusinicaaaaaa

NightClubRacer 03-02-07 23:24

Re: Oltcit Trs
 
distanta foarte mica, la usa din spate a tico-ului! :)

B-14-BYE 04-02-07 11:55

Re: Oltcit Trs
 
am pierdut startu.. adica el deja plecase si cand am plecat eu.. botu meu era la vreo 2 metri de tico.. si pe 400 de metri.. am terminat cu botu meu la aripa ticoului.. tre sa imi iau revansa.. sa plecam egal sa vedem care pe care.. oricum era TIco Rs din Insane racers. deci nu orice tico :Pdar oricum. il fac. am vazut ce poate. la intoarcere.. neam dat iar.. asa din mers.. si nu a reusit sa ma ajunga ba chiar ma indepartam

ciombe 05-02-07 07:58

Re: Oltcit Trs
 
Si io am crezut ca tico ala - "ticu-ticu, dai multi bani si iei nimicu" - e o masina usor de facut cu oltcitul.. Ei bine, m-am cam inselat!
Ticu ala in trei pistoane are al dreacu o acceleratie destul de buna, rotile mici si cutia scurta il ajuta la demaraj. Motorul in trei pistoane o fi el mic da se tureaza REPEDE. Asta il ajuta pe micutul tantar sa tasneasca efectiv... Am ramas uimit intr-o dimineata cand era cu mintea mai odihnita. La semafor cu actuala nevasta.. pe banda stanga un ticu.. de-la micu.. cu trei tineri in el. Am vazut ca aveam cam 300 -350 de metri in fata mea lliber sa ma trag.. dupa care trebuia musai sa schimb banda ca era o masina parcacata aiurea. Am asteptat verdele, aia din ticu parca au stiut. I-am dat blana incercand sa nu rup aderenta... am tasnit, da ticu a tasnit mai repede ca mine.. am ramas surprins nitel, am dat a doua si blana, cred ca am dus-o in 6500 rpm... si s-a termenat zona libera. Ticu era cam cu juma de masina in fata mea pe banda stanga. Asta e - imi venea sa mor de ciuda, mai ales ca aia erau trei in gandacul ala de masina. Pe distante scurte si pana in 70 ticu chiar are demaraj. Asta se intampla mai prin tineretile mele, acum vre-o 4 - 5 ani..
Cu nova m-am tras, m-a facut da DUPa ce am tasnit io .. .adica m-a ajuns cand ma consideram invingator si am dat a treia..
Cu Logan 1,4 NU am avut probleme, in doua randuri consecutive.. Ultima data acum 2 saptamani pe drumu spre scarbici.. cand si nasu-meu, care era cu mine in oltcit, a recunoscut ca "bey al dreacu cotetz ce fuge...!" Stiu sigur ca -am facut pe bune, ca ala e coleg cu mine, cand m-a ajuns a venit sa ma intrebe cum dreacu am reusit sa-l fac ca i-a dat blana la greu si degeaba...
Adica la iesirea din arad e o bariera, dupa care linie dubla... de la bariera am plecat amandoi in acelasi timp, io pe dreapta, el pe stanga.. si blana.. la un moment dat iarasi am fauct gresala sa ma consider invingator (pe la 110) si am dat a patra.. si de-odata l-am simtit in stanga mea paralel cu mine pe ala cu loganul cu un zambet triumfator pe mecla. Am decis ca trebe sa fortez, am schimbat a treia si blana... A fost o senzatie pe care greu o s-o uit, masinile bara-la-bara cu motoarele turate accelerand... si incet incet l-am depasit!!!!!!
In tineretile mele m-am mai tras si cu alte masini-
Corsa 1,4 model 1999 - m-a facut varza
Astra 1,6 model 1998 - l-am facut muci ca era soferul prost... coleg d efirma..
P206 Hdi, inainte de sibiu.. bineinteles ca m-a facut muci, io nu reuseam sa trec de 145 in timp ce ala ajunsese probabil la 160 si imi scria scrisori...
Volvo S70 (parca) - era sa-l fac doar pentru ca ala m-a subestimat.. cand s-a dezmeticit, a calcat si el acceleratia aia...
Cam atat....
Oricum, cea mai mare satisfactie o am cand ii fac pe astia cu loganuri de 1,4 care se cred zmei...

B-22-GIL 05-02-07 09:36

Re: Oltcit Trs
 
si eu m-am dat cu un tico si pana la 80 a stat la 2 masini in fata mea iar pe la 120 eram langa el... si 11RM-u meu nu prea tragea el atunci... era carbu varza reglat....parerea mea... ca daca pleci fara sa scartai roata si dai blana intr-un TRS faci un tico!

B-22-GIL 05-02-07 09:43

Re: Oltcit Trs
 
a.... si totusi daca stau sa ma gandesc ce motor are tico.... e putin rusinos :D

Bryan 05-02-07 10:03

Re: Oltcit Trs
 
o fi rusinos dar am mai zis..tico are 650 kg..oltcitul 900 aproape
tico are roti mai mici si cutie mai scurta,motor de generatie mai noua,are carb tot dublu corp..

pe 0-80 kmh sta in fata oltcitului,,,dupa..si-o ia ticozauru frumos ;)

Ja_Rule 05-02-07 17:18

Re: Oltcit Trs
 
vorbim de o cutie de chibrituri .. tico e doar o jucarie de cartier, o data ce ai trecut de centura bucurestiului, ai ocazia sa mori ... iar daca ai bulan si esti cu o grasã`n masina poti ajunge maxim pana la Pitesti (ajutat de autostrada)
Va spun asta din proprie experienta, la 710 kg (greutatea masinii + a mea)si cam 80 km/h m`am ridicat pe 2 roti mai rau decat cascadorii aia smecheri.. atunci am zis ca nu mai conduc carute

B-14-BYE 12-02-07 08:16

Re: Oltcit Trs
 
o sa imi iau eu revansa.. sa vedem care pe care... :D oricum stiu ca ma duc cu 2-a 100


All times are GMT +2. The time now is 08:10.

- Copyright 2026 4Tuning