![]() |
Re: Boicot Benzinărie
Abia acum am observat ca unu mi-a sters si ultimul post cu o propupere pentru urmatorul boicot, se pare ca, chiar se plictiseste omul respectiv.
In fine, ce ziceti de data de 11.02.2011 ? Tot ora 17:00 si tot la stadion. Luati exemplu de aici https://www.youtube.com/watch?v=ThvBJ...layer_embedded |
Re: Boicot Benzinărie
sign me in!:twisted:
|
Re: Boicot Benzinărie
Eu am şters posturile, evident, şi îmi cer scuze pentru cele 3 sau 4 posturi şterse în plus, a fost din greşeală, ca urmare a precipitării discuţiilor de duminică şi a celor câteva zeci de telefoane primite pentru a şterge postările lui mituc!!! Interesant e faptul că după aceste convorbiri (dacă urletele din receptor se pot numi convorbiri) fără rost şi deranjante, primite în cascadă duminică după prânz şi până seara, respectivul personaj s-a transformat în victimă, eu fiind acuzat de cenzură, de injurii, de aproape tot ce se poate, fiindu-mi creată o imagine pe care cei destui de mulţi cu care mă cunosc, atât din Iaşi cât şi din alte părţi, ştiu că nu mă caracterizează.
Asta e, e învăţătură de minte, următoarele convorbiri vor fi purtate doar scris, pentru a rămâne dovezi clare, ce nu pot fi interpretate după cum îşi doresc diverşi oameni cu prea mult timp liber. Spor la proteste împotriva scumpirii carburantului, că de asta avem defapt acest topic. Dacă aveţi postări şterse de mine aici, ce consideraţi că trebuiesc repostate vă rog să-mi daţi mesaj şi se vor reposta, nu este nimic de ascuns. |
Re: Boicot Benzinărie
off topic imi pare rau ca nu te-am inregistrat si regret toata viata faptul asta ,
si o regula de baza pe acest forum e" sa nu provoci scandal" asa e ? nu cred ca eu em provocat scandalul |
Re: Boicot Benzinărie
Ciprian, să zicem că avem păreri diferite, dar faptul care m-a uimit pe mine cel mai tare a fost că, după discuţia noastră în care ajunsesem la un numitor comun, şi în care ne lămuriserăm problemele, că doi oameni maturi ce ne pretindem, în loc să considerăm discuţia rezolvată, a urmat un întreg circ.
Asta nu mi s-a părut o abordare matură, dar dacă tu consideri că doar prin scandal, acuze, bâlci mult şi teatru se pot rezolva probleme, fie. Sincer, aş fi preferat să găsim soluţii, nu să căutăm motive de noi scandaluri. Tu decizi însă. |
Re: Boicot Benzinărie
victima scandal si cum vrei tu da ti-am mai zis ca oameni maturi stiu sa respecte si jignirile aduse sotiei mele ma dor
VORBA TA SUNTEM OAMENI MARI CE E INTRE NOI 2 E .DAR E O LIMITA CARE TU AI SARIT-O SI NU VREI SA RECUNOSTI , |
Re: Boicot Benzinărie
Eu zic ca ne-am afirmat, am facut ceea ce trebuie legat de boicotarea benzinariilor, daca ne-a iesit sau nu mai putin important! Am reusit sa strangem toata comunitatea Iasi la un loc, am boicotat, am vorbit tot despre masini pe scurt ne-am distrat. Acum ca pretul carburantiilor s-a mai ieftinit, probabil datorita noua, eu personal consider acest "Thread" neimportant de acum incolo si sunt de acord cu inchiderea lui. Acest topic s-a transformat in Topic de dezbatere si de cearta, nicidecum scopul creeari lui!
|
Re: Boicot Benzinărie
Criminales, e interesant de observat ca atunci cand e pentru interesul tau, nu te jenezi sa faci publice discutii care ar fi trebuit sa ramana intre cei doi interlocutori (de-aia se cheama PRIVATE MESSAGE). Cu toate astea, atunci cand Mituc a articulat o idee diferita de cea sustinuta de tine, si a argumentat-o, ai ales sa intervii prin mesaje private, pe care insa nu le-ai mai postat si pe forum. Ar trebui sa inteleg ca tu, zorro si Mihai sunteti singurii care au dreptate? Nu te intriga faptul ca te lupti tu cu tine pe sectiunea asta, pentru ca nimeni nu-si mai bate capul ? Nu credeti c-ar fi timpul ca pe 4Tuning sa ne rezumam la a vorbi despre masini si tuning, civilizat, argumentat? Aveti ce impartasi (proiecte, idei, cunostinte, experiente)...dati-i drumul, pentru asta suntem aici. Suntem de rasul lumii, regulat se gaseste cate unul care sa sufere prea mult de sine si sa tinda sa-i indrume pe ceilalti, ca sa ajungem la un moment dat sa observam ca sectiunea Iasi e populata de un singur user. Macar acum o sa fie macar 3...Nici moderatorii de pe Iasi nu isi mai bat capul si cred ca suntem singura sectiune din tara unde se intampla asta. Pacat...
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Nu-i nimic, o sa-i cer unui moderator sa inchida topicul, gata cu protestele din partea mea, pur si simplu nu se merita. Era sa uit, i-am zis si lui Ciprian, eu ma retrag din asa ceva inclusiv participare, chiar nu se merita, niciodata nu s-a meritat, m-am saturat sa fiu jignit si criticat si din cate vad cei ce au fost pana acum au aceleasi pareri. O zi cat mai faina. |
Re: Boicot Benzinărie
De ce trebuie luat totu' inextremis? Sunt convins ca nu asta a vrut Mnezo sa zica. Drept dovada faptul ca boicotul (nu m-as grabi sa-l categorizez ca organizat de cineva, pentru ca nu-i cazul) a fost o reusita, chiar daca nu s-a oglindit intr-o scadere a pretului (scoaterea taxei de solidaritate e praf in ochi pentru oricine a scos ochii din televizor ca sa vada 'realitatea'). Din punctul meu de vedere cel putin, e mult mai important faptul ca lumea s-a adunat si a demonstrat ca noi, romanii, sau macar o parte, am invatat sa fim uniti. S-au adunat oameni a caror situatie materiala le-ar fi permis sa treaca usor peste scumpiri, dar au inteles de cuviinta sa fie alaturi de ceilalti, sa-si exprime nemultumirea. E cazul multor membri din OSMS, Crazy Drivers, AMC, etc., dintre care unii au fugit de la servici, pentru ca au crezut in cauza asta, care nu s-au batut cu pumnii in piept cu organizarea sau participarea, si care, de altfel, au fost atacati chiar pe topicul asta, pentru ca nu s-a facut diferenta intre dorinta de a face ceva si de a participa, si MODUL in care se face ceva, sau impotriva cui.
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Ceea ce s-a discutat prin topicul asta, afirmatiile si jignirile pe care le-am auzit, ceea ce s-a intamplat la boicoturi etc m-au deranjat, fine, nu-i nimic personal cum am zis si mai sus. :) |
Re: Boicot Benzinărie
Eu ma bucur ca ai inteles ceea ce am vrut sa zic!
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Quote:
Quote:
DA SUNT UN NEBUN CATALOGAT JIGODIE CARE E NASCUT IN ZODIA IN CARE A MURIT DE RIS JIGODIA ZIZ MEZO SI TOTI CEILANTI ATI FACE LA FEL CIND UN NECUNOSCUT VAR JIGNI FEMEIA CU CARE FACETI CASA SI AVETI COPIL FACETI CE VRETI SINU MA MAI INTERESEAZA CE VRETI VOI SA FACETI STERGETI ACEPT "THREAD" MIE GRETA DE TOTI SI DE TOATE LA VOI DACA E SA PUPATI IN FUND PE SEFU SA AJUNGETI UN SEF MAI MIC NU AVETI DE CIT LASILOR VOI ARUNCATI CU NOROI IN MINE IN PUBLIC DAR DACA VA RASPUND MI SE DA BANNED ASTA E AM INTELES 4 TUNING E AL VOSTRU SA RAMIE SI SA FIE SI RAMINETI SI VOI CU EL LA NIVELUL LA CARE SUNTETI SI INCA CEVA AICEI 4 BANI CIT AM CISTIGAT DIN ACEST PROTEST INSEAMNA 60MII E PE ZI DIN BUZUNARUL NOSTRU SI SUNT COMVINS SI EU SI MULTI ALTII CARE NU MAI SUNT PE ACEST FORUM CA NU MERITATI VOI AVETI DREPTETE SI VOI FACETI SI DREGETI PRIN IASI SA FITI SANATOSI Cu toate astea, atunci cand Mituc a articulat o idee diferita de cea sustinuta de tine, si a argumentat-o, ai ales sa intervii prin mesaje private, pe care insa nu le-ai mai postat si pe forum. NU AM PRIMIT NICI UN PRIVAT DE LA MITUC MEZO MA-M ISELAT IN PRIVINTA TA SINCER NU AM NEVOIE DE AFIRMARE AFIRMATI-VA VOI EU AM FACUT-ODESTUL LA VIATA MEA |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:25. |
- Copyright 2026 4Tuning