![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ma nu cred ca e asa un secret,culoarea va fi alb artika de pe logan + mult lac ca sa dea bine in poze:D.o fac alba simpla ca poate pe parcurs mai vin ceva modificari si sa nu se vada daca mai vopsesc pe ici colo ;)...cu geamuri fumuri,cu buza de la jante polishata,zic eu ca o sa dea bine,acum sa vad ce treaba face si vopsitorul,e unul dintre cei mai buni de prin valcea,are vreo 46 de ani de "vopsitoreala" cica...apropo cine se pricepe la virtual tuning,poate sa imi modifice si mie una din pozele de mai sus,cu masina vopsita alb si geamuri fumurii
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Frumos, imi place ideea cu alb care nu se cunoaste la retusuri, respectiv vopsit alte componente mai tarziu...azi am si eu in plan mic retusuri la a mea, dar nu cred ca va fii asa simplu, culoare metalizata pretentioasa...asta e. :rolleyes2
Astept sa o vad terminata, grabeste`te ca trece vara! :-P P.S. In legatura cu tuningul virtual, incearca pe topicul de AICI! |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Sunt multe chichite la vopsitorie trebe sa tii cont de prima reteta lak si de reteta de la vopsea si mai ales grija cu Lak-ul mai mult de 4straturi nu ai unde sa pui asta daca vopseaua nu e mata si pui lak lucios. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Cum vopsea Kober ma:bong::censored::boxing:.
Eu unul inca nu am auzit vopsea Kober pentru masini eventual email sau pendtru zidarie...uz gospodaresc ,dar vopsea auto nu. De ce nu cauti ceva vopsea mai de calitate Klar,Body,Mipa,Standox,Basic ? Aceste vopsele sunt metalizate si gasesti la ele Lak compatibil. Daca nu ia ceva vopsea nemetalizata si iti faci tu Lak metalizat...:D |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
nu ai pentru ce
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
mai da-l in satan de LAK ca este LAC simplu fara KAPA :evil:
imi place ca pe pagina de la koeber scrie "Cu exceptia vopselelor auto, care sunt produse in fabrica de la Turturesti - Neamt, toate celelalte produse auto sunt fabricate in Germania, dispunand de o calitate similara cu a marilor competitori mondiali din domeniu." adica poti sa iei orice altceva dar mai putin vopsea,fiindca se poate sa nu fie asa buna de ce nu mergi pe policolor?eu am fost foarte foarte multumit de policolor la cea albastra,vopseaua a rezistat bine in timp |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
PRO policolor...si eu am folosit si sunt multumit...acum tu decizi. ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
deci aripile spate cu jantele alea ii dau un aspect de tanc :shock:
p.s. vopsea emaur policolor alb polar 1L cu 59 de lei negociabil nu te intereseaza?:) vezi ca e anuntu cu poze postate la sectiunea cu vanzari, |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Sau tot de la Policolor Klar. Vopsea aprox 100Lei litru (negru si rosu sunt mai scumpe) Lac 77lei Litru intaritor 43lei o cutie diluant universal u650 10lei Litru Cam atat am dat eu cand mi-am vopsit masina. Mai ales ca la vopseaua metalizata se aseaza mai usor lacul si in timp se matuieste mai greu (numa daca o speli cu Pur de vase atunci o sa ai surprize):lol: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
trebuie sa discutam serios in privinta albului ala :x. cum ma, alb de logan? :(:(:(
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
sau vopsea Emaur....doar nu e dacie ce dracu.....
Dr.Dre vezi ca Emaur-ul si vopseaua Duralchit au in compozitie Lac. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
mama ei de vopea...ma bagati in boala,nu stiu ce sa aleg.vreau sa pun ceva bun pe ea,sti si eu ca cele de la policolor sunt bune calitativ,ca am avut dacia vopista cu vopsea de la policiolor si a tinut,si inca mai tine de aproape 10 ani,daca nu mai mult.cand o spalam arata ca noua.bine era vopsea metalizata.o sa ma sfatuiesc cu vopsitorul si o sa ii zic sa bage ce e mai bun.azi am pus puntea reconditonata pe masina si am lasat masina la loc pe roti,acum astept ziua de vineri sa o duc o data la vopsit,oricum multumesc de sfaturi :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:26. |
- Copyright 2026 4Tuning