![]() |
Re: 2 Faster More Show
Multumim mult organizatorului, in special lui Ionut pt sansa sa "ne dam" in cadru legal. Si eu sunt de parere, ca vremea a stricat totul. Data viitoare va fi mai bine.
Felicitari pt castigatori!! |
Re: 2 Faster More Show
Ionutz dami voie sa te felicit, exceptand harbabura creata de de contile meteo eu zic ca a iesit ok... am vreo 5 gb de filmari si am surprins niste cadre dragute pozele le uploadez mai tarziu pentru filmari dati un pm..
|
Re: 2 Faster More Show
din toate parerile iese ca nici macar cronometrarea nu a fost corecta? atunci de ce sa mai stau sa-mi belesc ochii pe tabelul cu timpii?
oricum, din cat am apucat sa vad eu nu toti au pornit perfect de pe loc asa ca si de acolo ii diferenta de timp |
Re: 2 Faster More Show
Quote:
|
Re: 2 Faster More Show
si eu zic ca timpi au fost cam eronati.
are dreptate baracuda. felicitari baracuda pentru masina.. mi-a placut . |
Re: 2 Faster More Show
Timpii sunt corecti, am avut ocazia de mai multe ori sa-i confrunt cu sisteme profi de cronometrare.
|
Re: 2 Faster More Show
sa zicem ca timpi au fost buni.
dar hondele ce au cautat la grupa B ? |
Re: 2 Faster More Show
Quote:
|
Re: 2 Faster More Show
Quote:
|
Re: 2 Faster More Show
nu sunt frustrat .. ma adresez celor care au facut grupele.
una dintre honde avea clar turbo si cel putin 160 cp. Tie ti se pare corect sa fie in grupa B ? |
Re: 2 Faster More Show
daca te referi la crx-ul din timisoara iti spun eu sa stai linistit ca nu avea nici un turbo.ii un motor aspirat bine lucrat.bravo lui :D
|
Re: 2 Faster More Show
lasa ca si eu am zis de honde... ca am dat linie cu ceaq de timisoara... si am vazut cum merge... are clar undeva la 180-200 cai... si motor e 1.6 dar nu cel de 110cai e B16 de 110kw dar in fine... crezi ca mai conteaza acum....
|
Re: 2 Faster More Show
e o honda crx d16a9 de 130cp stock.nici vorba de 180-200cp.deci pana la urma e o masina de grupa B
|
Re: 2 Faster More Show
nu e o masina stock de 130 cai.. e b16 de 110kw + ce mai avea... aia nu mai conteaza atat timp cat e conform regulamentului... si de ce zic ca e undeva la 180-200... pt ca si a mea e undeva tot la 170-180cai... (resofta, fiind motor 1.9jtd, 116cai putere care merge ridicat din soft pana undeva in jur de 190cai maxim , cei care fac remapari stiu despre ce e vorba) legal fara modificari majore gen turbo schimbat sau chestii de genu care presupun incadrarea intr-o grupa mai mare... si am vazut cum merge honda... si din motor de 1.6 110cai nu ai cum sa scotzi puterea aia ca sa mearga asa cum a mers fara sa te bagi serios in el.... sa te apuci de schimbat chiuloase si alte chestii care dak era respectat regulamentul sigur nu se mai incadra in categoria care a fost incadrata.. dar oricum dupa cum spuneam si cateva posturi mai sus... schimbari la grupe erau si dak macar se confrunta talonul masinii cu foaia pe care s-au declarat caii putere...
|
Re: 2 Faster More Show
smoke.. nu are rost !!
ce a fost a fost.. asta e. principalul a fost ca am apucat macar 2 ture sa facem fiecare. anu viitor o sa vin mai "pregatit" |
| All times are GMT +2. The time now is 09:35. |
- Copyright 2026 4Tuning