Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 2 - VR6 turbo (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/102651-golf-2-vr6-turbo.html)

corraptor_evo 11-11-10 08:34

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
OK. Vad ca, incet-incet, se misca treaba...
Masina pare ca va arata intr-un mare fel, si pe dinafara si pe dinauntru...
Ce grad de decomprimare ai obtinut cu garnitura aia de chiuloasa? DIn poza, nu mi se pare mai mult de 9,5:1, poate max. 9:1. Cu asta, fara pistoane decomprimate, poti obtine pana in 320 CP fara sa fortezi motorul. Si oricum, la caii astia (si la cuplul corespunzator) pot aparea probleme cu bielele. Dar sunt sigur ca ti-ai luat toate masurile de precautie.
Oricum, spor la spor!

ugod 11-11-10 14:01

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
adaptorum de garnitura era de 8,5
dar cel mai sigur o sa masor cand e totul sus
daca scot 300 eu sunt multumit pt incept ...ulterior daca totul merge cum trebuie schimb si internele ...dar pt start e ok zic eu .

ugod 12-11-10 19:45

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
12 Attachment(s)
...am cumparat niste piulite de inox pt turbina si suruburi mai calumea
garnituri de evacaure metalice Victor Reinz
schimbat semeringurile de la vibrochen
montat toata distributia
montat pompa apa , pompa servo , alternator ..
montat termostat apa + ramnificatii.
montat volanta+disc+placa presiune

daman 13-11-10 10:19

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
buna treaba.abia astept sa vad rezultatul final

ugod 27-11-10 19:45

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
10 Attachment(s)
azi am adus masina acasa incepe distractia cu montatul pe ea

b31rmy 28-11-10 01:36

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Ce-a fost greu a trecut ..
Spor la treaba

ugod 28-11-10 14:28

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
3 Attachment(s)
si piesele de rezistenta

Sebastian.C 28-11-10 15:06

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Are u happy ah?? :))

o_kh3 28-11-10 15:09

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
cat te-a dus msq-ul?

Sebastian.C 28-11-10 15:14

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by o_kh3 (Post 3851736)
cat te-a dus msq-ul?

600 euro

76BPR 28-11-10 15:51

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by ugod (Post 3851570)
si piesele de rezistenta

Tot Haltecul ramane baza

astra sedan 28-11-10 15:58

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
mult succes .....este ceva fantastic lucrarea ta

Sorin Golf 3 cabrio 28-11-10 16:22

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by 76BPR (Post 3851892)
Tot Haltecul ramane baza

+1

desigur!

ugod 28-11-10 16:42

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by 76BPR (Post 3851892)
Tot Haltecul ramane baza

daca nu as vi avut haltec te credeam ...asa nu te cred ...e mult mai limitat tehnica mult mai veche...
la cre vreau eu sa fac e net superior MS

76BPR 28-11-10 17:08

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by ugod (Post 3852057)
daca nu as vi avut haltec te credeam ...asa nu te cred ...e mult mai limitat tehnica mult mai veche...
la cre vreau eu sa fac e net superior MS

Pai depinde ce generatie ai avut.Eu am PROSPORT 500 generatie noua, e mult mai evoluat.Eu am acum pe masina, merge perfect,dar mai e si problema,de cel care ti-l regleaza.


All times are GMT +2. The time now is 06:55.

- Copyright 2026 4Tuning