![]() |
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
OK. Vad ca, incet-incet, se misca treaba...
Masina pare ca va arata intr-un mare fel, si pe dinafara si pe dinauntru... Ce grad de decomprimare ai obtinut cu garnitura aia de chiuloasa? DIn poza, nu mi se pare mai mult de 9,5:1, poate max. 9:1. Cu asta, fara pistoane decomprimate, poti obtine pana in 320 CP fara sa fortezi motorul. Si oricum, la caii astia (si la cuplul corespunzator) pot aparea probleme cu bielele. Dar sunt sigur ca ti-ai luat toate masurile de precautie. Oricum, spor la spor! |
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
adaptorum de garnitura era de 8,5
dar cel mai sigur o sa masor cand e totul sus daca scot 300 eu sunt multumit pt incept ...ulterior daca totul merge cum trebuie schimb si internele ...dar pt start e ok zic eu . |
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
12 Attachment(s)
...am cumparat niste piulite de inox pt turbina si suruburi mai calumea
garnituri de evacaure metalice Victor Reinz schimbat semeringurile de la vibrochen montat toata distributia montat pompa apa , pompa servo , alternator .. montat termostat apa + ramnificatii. montat volanta+disc+placa presiune |
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
buna treaba.abia astept sa vad rezultatul final
|
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
10 Attachment(s)
azi am adus masina acasa incepe distractia cu montatul pe ea
|
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
Ce-a fost greu a trecut ..
Spor la treaba |
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
3 Attachment(s)
si piesele de rezistenta
|
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
Are u happy ah?? :))
|
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
cat te-a dus msq-ul?
|
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
Quote:
|
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
Quote:
|
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
mult succes .....este ceva fantastic lucrarea ta
|
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
Quote:
desigur! |
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
Quote:
la cre vreau eu sa fac e net superior MS |
Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:55. |
- Copyright 2026 4Tuning