![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Are cineva texturi parchet ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
cea mai cunoscuta textura de parchet:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Multumesc frumos ad1.Uite am luat un program pentru texturi personalizate si m-am gandit sa-l impart cu voi :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
imi poate spune si mie cineva care e treaba cu ceasul ala de pe prima pagina ???
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da atata mai este pana la 4Tuning Days 2009
sau nu stiu eu asta cred... :D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ce ceas???? la mine nu apare:(((
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ceasul este pe site
p.s : abea astept :X:X:X am fost si la cel de anul trecut si a fost prea crima :X:X |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
a fost flumos... mai putin unde era expus 3d-u :))
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pe 4tuning home page
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
57 de zile 12 ore un minut si cateve sec
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
inca nu sa aflat care e treaba cu numaratoarea aia inversa ???decate ori intru pe site si o vad imi da senzatia ca ceva rau se va intampla cand va ajunge la 00:00:D:D:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
p.s : va rog sa numai postati in sectiunea 3D despre altceva :rolleyes2 |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am si yo nevoie da un blueprint de dacia 1410 modelul ca in poza dak il are cnv sa mil dea si mie plz
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Salutare am si eu o intrebare din greseala am activat o comnda in max 9 pe care nu o cunosc.
De exemplu cand folosesc "ArcRotate SubObject" sau "Pan View" orice obiect ia forma unui dreptunghi in care se incadreaza, problema e cum fac ca obiectele sa nu mai afiseze aceasta forma cand folosesc "ArcRotate SubObject" sau "Pan View" Multumesc anticipat |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
apasa pe "O"
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Ce program e cel mai bun ptr 3D ? :sad:
eu am bagat si bagat 3Ds Max 7,si nu prea imi arata la fel ca in tutoriale [Merci GRIGO ptr ele]...un sfat ceva ? :sad: v-as fii recunascator :-) :hug: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
p.s : tot vad pe la diverse forumuri 3d ca se vb de LWF...ce inseamna ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
asta pe care il descarc se numeste Autodesk 3ds Max Design Suite 2009 are 2 GB si ceva :-|,asta este ala bun ? :-|,imi poate da cineva site-ul cu tutoriale,cum sa fac o janta,etc..dastea simple :-)...Merci :hug: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Pana la urma treaba asta cu tutorialele...stiu si eu am trecut prin ele si uram cand cineva imi spunea : google.Dar sincer sa fiu cu tine acolo ai sa gasesti foarte multe, daca te pricepi putin poti lua si dupa torrente simplu scriind : tutorials 3dsmax/tutorials vray/tutorials lighting, modeling...tot ce vrei sa sti. http://www.tutorialsgarden.com/ http://www.3dm3.com/tutorials/realsoft3d/car/ http://cg-india.com/Tutorials/3dsmax_adv.html http://tutorialoutpost.com/tutorials/3d-studio-max/ http://www.pixel2life.com/tutorials/3d_studio_max/ |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
ca sunt paralel cu engleza,voi revenii cu "creatia" :-),multumesc inca o data.. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am si o problema.....
miam instalat acuma maxu iar pe acelasi calc... acelasi max...alt windows (tot xp sp2 dar din alta parte) si am senzatia ca merge mult mai greu adica calcu meu are.. 2cpu 1.8ghz si 2gb de rami.. si merge mult mai greu maxu decat pe laptop...care are mai putin de jumate... in max unde scrie cata memorie e folosita.... e foarte putina... de ce? pe laptop la aceiasi chestie imi apare 700mb nu asa putin ca aici... stie cineva daca e vreo setare sau ceva de unde se poate aloca "viteza" ?? la inceput cand deschid prima data maxu.. ma intreaba de placa video ...ce trebuie pus? :lol: poate de data asta am facut eu ceva aiurea |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Mersi mult.Raman dator
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ma ajuta si pe mne careva cu un tutorial cum sa fac grila (plasa) de la bara plz
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
baieti am si io nevoie de un tutorial pentru sticla
urgent Multumesc anticipat |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
sal....cine ma ajuta si pe mine cu un blueprint pt un ford new mondeo sau mustang.....pls imi treb pt licenta...va multumesc.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pt blueprints exista http://www.the-blueprints.com/
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
si inca o problema... cu ce fel de lumini se creaza tipu asta de reflexii??? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
dar obtin acelasi lucru ca si cand fac direct un vray plan... eu ma refer la cum reflectia luminii intro parte este delimitata de o linie...si in partea cealalta de pierde treptat...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eu stiam cum se face efectul acela prin mental ray. cu un map in slotul de la reflect parca..:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
caut vrayul pentru 3DS MAX 9 si nu il mai gasesc pe aici. stie cineva pe unde e? sau imi puteti da linkul, sau direct vray-ul? va rog mult de tot, cat mai repede. va multumesc anticipat
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=736 |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Si de cate ori vreti sa vi se spuna ca pe acest forum NU se promoveaza pirateria?
|
Sugestii pentru un magar de randare ?
...ca motor de randare nu pot folosi, am un lesinat de HP P4/1,7G cu mai putin de 1G de RAM. Nu-mi recomandati va rog chestii "googalite", am cautat si eu de m-am saturat si nu am gasit ceva sa fiu multumit. Din dorinta sincera de a ajuta oamenii mai povestesc uneori despre lucruri despre care au auzit. Spuneti-mi mai bine despre cele pe care le-ati testat. Ceva exemple pe langa ar fi de mare ajutor.
Ma intereseaza in special redarea cat mai fotorealistica a texturilor de metale ("brushed steel", "polished", "sand blasted"), podoabe, obiecte marunte, ochelari, nasturi si alte prostii de-astea. Daca exista ceva care sa nu ceara cinci minute pentru fiecare pixel si are ceva biblioteci despre ce-am povestit mai sus as aprecia daca mi-ati da de veste. Fisierele pe care vreau sa le "pictez" sunt format SLDASM. De necaz bun o fi si ceva care suporta DWG sau vreunul dintre acele stupide formate portabile. Mare multamita cu anticipatiune dinainte. P.S. Stiu ca mi-ar trebui o alta masinarie dar dupa cum bine ati aflat nu se mai vand case in America si asta ne afecteaza pe toti; asa ca trebuie sa ma descurc momentan cu rasnita mea. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Care are un blueprint pentru modelul asta de nissan
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu are nimeni blueprint pt ford focus-ul asta http://en.wikivisual.com/images/a/ab...arp.750pix.jpg
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:36. |
- Copyright 2026 4Tuning