Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

Bogdan.IS 11-07-10 22:56

Re: Masini tari din Iasi
 
Frumoasa bijuteria . Doar in italia am mai vazut cateva modele ca aceasta .

o`neal 11-07-10 23:09

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 3510673)
chiar azi am vazut masinutza e demult in iasi a fost pe la nenumarate service-uri
Dar bravo lui ca a scos-o la strada ;)

P.S.vechiul proprietar acum vreo 5-6 ani de zile nu vroia sa o vanda

masina e de f multa vreme in Iasi... acum vreo 6 ani a fost vanduta de vecinul meu unei persoane pt o suma modica... tocmai pt ca nu putea sa o repuna pe picioare... finantele... acum, a ajuns pe maini bune aceasta bijuterie pe 4 roti. Felicitari proprietarului si sa ne uimeasca in continuare cu modificarile ce vor urma.

ocaruntu 12-07-10 08:25

Re: Masini tari din Iasi
 
nu cumva batranelul are si acel 5-ar albastru de langa alfa ?

o`neal 12-07-10 14:02

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 3511612)
nu cumva batranelul are si acel 5-ar albastru de langa alfa ?

da ovidiu, acel batranel are si bmw`ul ala albastru... e un seria 3... modelul rechin mai exact... la fel se chinuie si cu acea masina de cativa ani, dar fara folos... acum sta cocotata pe niste bca`uri si o papa rugina.

drobet@ 13-07-10 12:30

Re: Masini tari din Iasi
 
:lol:acel rechin a fost facut cap coada din vreo 3 masini a muncit omu oleak la el si acu nuj ce problema are cu transmisia park oricum omuletu le are

Bogdan.IS 13-07-10 17:05

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Am pozat versiunea ei de raliuri peste hotare :-P

o`neal 13-07-10 18:09

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by drobet@ (Post 3514901)
:lol:acel rechin a fost facut cap coada din vreo 3 masini a muncit omu oleak la el si acu nuj ce problema are cu transmisia park oricum omuletu le are

da drobet@, e adevarat... dar deja are o varsta si nu dispune de finante pt a termina acel rechin... dintr`o pensie nu iti permiti sa`ti pui nici gaz la masina, apoi sa te apuci de ea...

Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 3515502)
Am pozat versiunea ei de raliuri peste hotare :-P

Bogdan si asta tot o masina de raliuri a fost :) doar ca la vremea ei... acum e asa cum o vezi :D

Wlad 13-07-10 22:01

Re: Masini tari din Iasi
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3510486)
Alfa-Romeo 1750 GTV din 1968

Si verisoara ei cu un an mai mica.Alfa-Romeo Spider din 1969

o`neal 13-07-10 22:13

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Wlad (Post 3516184)
Si verisoara ei cu un an mai mica.Alfa-Romeo Spider din 1969

da da... frumos frumos :D:D

MnezO 15-07-10 12:57

Re: Masini tari din Iasi
 
GTVurile sunt candidate serioase pentru un post de cea mai aratoasa masina din lume ! e frumoasaaaa raaau ! e prea bestiala ! nici nu se compara o masina de atunci cu ce plasticuri de masini se fac acum, Gen renault laguna etc !

RazvanMRG 16-07-10 00:44

Re: Masini tari din Iasi
 
am mers cu masina si am ramas surprins de cum merge. cel mai tare m-a surprins faptul ca are cruise control chiar daca este rudimentar tine acceleratia constanta.

MnezO 18-07-10 19:29

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by RazvanMRG (Post 3521571)
am mers cu masina si am ramas surprins de cum merge. cel mai tare m-a surprins faptul ca are cruise control chiar daca este rudimentar tine acceleratia constanta.

poi era un supercar la vremea de asta era cam obligatoriu din caza concurentei sa aiba cruisecontrol!

loveHonda 19-07-10 21:58

Re: Masini tari din Iasi
 
frumos tare acea alfa romeo spider din 69 :D

limuzina 22-08-10 20:57

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Varza vara asta in Iasi,abia am gasit asta :rolleyes2.

Bogdan.IS 22-08-10 23:07

Re: Masini tari din Iasi
 
4 Attachment(s)
Sa pun poze cu masina unui prieten . Audi S8 4.2 V8 360 cp stock , gadilat cam in jur de 400 cp . merge MORTAL masina

Bogdan.IS 25-08-10 23:15

Re: Masini tari din Iasi
 
Era azi pe copou , parcat in locul smecherilor(adica pe trotouar) un Audi Q7 V12 TDi :love::love::love:

2slow4u 26-08-10 12:37

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 3610471)
Era azi pe copou , parcat in locul smecherilor(adica pe trotouar) un Audi Q7 V12 TDi :love::love::love:

Ma sincer...nu vad si eu parcat pe trotuar un range rover, un Infinity,etc (sau nu am vazut eu inca) dar X5, X6 si Q7 la greu :)

TuningBoy 26-08-10 18:04

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by 2slow4u (Post 3611347)
Ma sincer...nu vad si eu parcat pe trotuar un range rover, un Infinity,etc (sau nu am vazut eu inca) dar X5, X6 si Q7 la greu :)

Eu am vazut si Rollce tras pe trotuar..si mai sus, politia oprea masinile care aveau problema cu un far...sau soferii nu aveau centura. ;)

DeMoN94 28-08-10 16:03

Re: Masini tari din Iasi
 
Masini tari ca masini tari :D dar si cand le vedem si noi pe toate adunate :> pe la carrefur era :)) daca intelegeti la ce ma refer :| chiar nu sa mai organizat nimic la noi in iasi :|

yulika 29-08-10 12:21

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 3612056)
Eu am vazut si Rollce tras pe trotuar..si mai sus, politia oprea masinile care aveau problema cu un far...sau soferii nu aveau centura. ;)

las' k si eu intr'o zi d luni , marti nu mai stiu c era .. am luat o cafea in capat si am parcat dupa statia d autobuz/tramvai unde sunt alea 2 banci si rpd a venit COMUNITARA .. Domnle' amenda .. k tu stiu k parchezi p borduri si d'astea .. d unde pana unde stia el c fac eu :| .. in'fine nu a dat nimic pana la urma ... dar tot l'am intrebat ... pai eu daca astazi am parcat neregulamentar si imi dai amenda ... duminica cand toata lumea parcheaza masinile care cum apuca ... ce le faci ... ?

pai stai sa vezi k nu avem cum sa .. o dadea in balbaiala .. in'fine .. vorba lu' Badea --> Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !

Hyperyon 30-08-10 11:00

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 3603000)
Sa pun poze cu masina unui prieten . Audi S8 4.2 V8 360 cp stock , gadilat cam in jur de 400 cp . merge MORTAL masina

cand ma gandesc cat o sa il ajunga impozitul....:sad:cred ca renunt la ei de cai...
la dracu cu tara asta

Bogdan.IS 30-08-10 11:05

Re: Masini tari din Iasi
 
A vandut-o din pacate.... nu pentru ca avea impozit mare ci pentru ca o strica pe strazile din iasi , a vandut-o in franta . Are ganduri mari acuma omu , vrea sa-si cumpere hamar hash2 :lol:

Hyperyon 30-08-10 11:08

Re: Masini tari din Iasi
 
mda..dar de isi ia hh2...tot juma de apartament da pe impozit...pfiuuu
as vrea o masina cu 1.3..1100-1200kg si 200cp :D euro5

o`neal 30-08-10 22:16

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Hyperyon (Post 3620088)
mda..dar de isi ia hh2...tot juma de apartament da pe impozit...pfiuuu
as vrea o masina cu 1.3..1100-1200kg si 200cp :D euro5

sunt multe acum cu capacitate de 1.4 si 125cp/140cp... si tot asa... nu`i chiar atat de rau :P

Bogdan.IS 31-08-10 09:05

Re: Masini tari din Iasi
 
Polo GTI 1.4 TSI 180 cp ...:rolleyes2

Hyperyon 31-08-10 10:48

Re: Masini tari din Iasi
 
am uitat sa precizez...si japoneza :oops:

LaMishto 03-09-10 15:09

Re: Masini tari din Iasi
 
CZT cu admisie, evacuare si soft. :lol:

eNorel 04-09-10 02:28

Re: Masini tari din Iasi
 
Fug bine CZT-urile astea :-P

o`neal 04-09-10 09:15

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by eNorel (Post 3632963)
Fug bine CZT-urile astea :-P

da da ... eNoreL a vazut cu ochii lui :)) :D

Bogdan.IS 07-10-10 19:40

Re: Masini tari din Iasi
 
3 Attachment(s)
cred ca avem tensiune mare cand umbla pe langa bijuteria asta :oops:

Hyperyon 07-10-10 20:21

Re: Masini tari din Iasi
 
astazi am avut okazia sa il cunosc pe eNorel..incantat de cunostiinta si frumoasa masina tare..poate ma plimbi intr-o zi :d:oops:

Bogdan.IS 07-10-10 20:57

Re: Masini tari din Iasi
 
trebuie sa te grabesti , ca ne parseste :sad: , se muta ... in brasov parca .

RazvanMRG 07-10-10 22:54

Re: Masini tari din Iasi
 
la ce drumuri sunt in brasov cred si eu ca vrea sa se mute acolo. asa sa iesi la plimbare

2slow4u 08-10-10 08:10

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by RazvanMRG (Post 3710789)
la ce drumuri sunt in brasov cred si eu ca vrea sa se mute acolo. asa sa iesi la plimbare

Oare cand or fi si la noi asa? :cry: Stiu ca am avut un soc de fiecare data. Am fost la Brasov, Bucuresti, cand am revenit in iasi (zdrang, poc, parca mergeam cu tramvaiul stanga dreapta pe cand liniile erau strambe)

Eu nu inteleg pentru ce a lasat zona aceea decapata in tg cucu? DOAR O PORTIUNE? intelegeam daca era toata strada :rolleyes2

Eriksson 09-10-10 19:07

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 3710218)
cred ca avem tensiune mare cand umbla pe langa bijuteria asta :oops:

l-am vazut de cateva ori prin oras
l-am prins urcand "grabit" copou-ul si bine mai suna :shock:

vlad87 25-10-10 18:45

Re: Masini tari din Iasi
 
Eram in trafic cand am vazut in seara aceasta un 308 RCZ (cu numere rosii) :!:

TuningBoy 25-10-10 20:11

Re: Masini tari din Iasi
 
Ce culoare?

vlad87 25-10-10 20:50

Re: Masini tari din Iasi
 
Negru sau un gri inchis. Nu am putut sa imi dau seama exact. Era o fata la volan :D

Bondellu 25-10-10 22:11

Re: Masini tari din Iasi
 
De asta n-ai vazut culoarea masinii >:)

D3m0N 26-10-10 20:16

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 3756538)
Ce culoare?

l-am vazut azi pe copou parcat. negru cu un gri ... are numere de iasi :>


All times are GMT +2. The time now is 05:34.

- Copyright 2026 4Tuning