Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/5334-logan-1-6-ambition-vs-cielo-executive.html)

shadow 10-03-06 12:41

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy
deci tata are executivul asta ultimu 90cp motor cum zici u cred... nu vreau sa gresesc asa ca mai bine tac... oricum a luat-o in gura de la logan de 1.6 pe autostrada... au avut loc diferite depasiri ... nu a fost o cursa cum fac baietii ca tata e om la 45 de ani totusi :) in fine tata cu cielo mergea cu 140-150 cand loganul la depasit.. si nu l-a depasit greu,,, a trecut cam cu 165-170 mi0a spus taicamiu... el a ramas uimit de logan la acest capitol..insa ca design si comfort ar alege oricand cielo

Fara nici o suparare dar depinde f mult de sofer si cat de bine stie "sa dea" in masina respectiva!!!
Iti garantez eu ca un Logan 1.6 nu face un cielo DOHC!!!
Pe mine singurul Logan care m-a facut a fost un Logan 1.6 + evacuare +chip + filtru, si asta m-a facut la jum de bot si dupa parerea mea daca conduceam putin mai bine il faceam!!!

50% conteaza soferul!!!

Cosmin255 10-03-06 12:53

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by sandrin
vad ca comentati dotari la cielo...lasatio balta si fiti on topic ;)
dupa mine cred ca cielo bate net "dulapul" :D pardon.. loganul .

Tu n-ai voie sa ai parere:)

NWZeu 10-03-06 14:19

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
Tu n-ai voie sa ai parere:)

e o tara libera , daca omu are ceva de zis ..... sa zica (atat timp cat e ontopic ... ;))

Eugen_TL 10-03-06 14:50

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
shadow nu cred ca tre sa fii mare sofer ca sa tii volanul drept si s-o calci pe autostrada.... oricum iti spun ca tata e sofer profesionist (numai pt moto nu are carnet.... merge de la 8 dimineata pana la 4-5 cu masina ... curse tulcea,constanta si bucuresti le face foarte des ) stii u ce inseamna profesionist ... in fine ala cu loganu i-a dat tata a ramas in urma... acum ramane sa ma uit cand vine azi de la ct in carte sa ma conving cu abs-ul,airbagul si motorul..... dar de indata ce tata a zis ca e cel mai scump eu cred ca stie ce vorbeste .....

eu nu ma contrazic cu voi pt ca n-am carnet,nu-mi permit... eu scriu doar ce zice taicamiu

shadow 10-03-06 20:17

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Ce inseamna sofer...hai sa-ti explic!!!
Cielo garantat creste f repede pana la 180 considerand ca poti sa-l tii intra IV pana la aproape 170...si pana intra IV depinde f mult cum schimbi...si multe multe altele!!!
Si in legatura cu ABS...daca o sa te uiti atent pe bord o sa observi ca orice Cielo are un led sau un bec, in fine asemanator cu cel de BRAKE(frana de mana), pe care scrie ABS asa ca...think 4 a minute...nu o fii pus degeaba!!!

NWZeu 10-03-06 21:38

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
hmmm era disponibil si volan reglabil, cotiera pentru bancheta din spate cat despre becul de ABS este chiar primul din stanga :D, si sa nu uitam Cielo are si cutie automata, Dacia ..... lipsa

Cosmin255 11-03-06 22:01

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
e o tara libera , daca omu are ceva de zis ..... sa zica (atat timp cat e ontopic ... ;))

Glumesc shefu:) , raman la parerea mea Logan > Cielo

Urban_Racing 12-03-06 21:13

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
si sa nu uitam Cielo are si cutie automata, Dacia ..... lipsa

Numai modelele coreene din cate shtiu yo! Sunt shi pe executive !?

NWZeu 12-03-06 23:51

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
koreenele au sigur si din cate stiu s-au fabricat si unele in Romania automate - daca erau Executive nu stiu.

Ciky 13-03-06 00:54

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Logan Wins,cielo Looser!!!!!!:)

George_P. 13-03-06 13:29

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by Ciky
Logan Wins,cielo Looser!!!!!!:)

Nu mai fii asa sigur......si vezi ca se scrie "loser";)

NWZeu 13-03-06 16:36

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Ciky ..... exceptand greselile de scriere din postul tau, poate ne dai si niste argumente ...

George_P. 13-03-06 17:13

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Ar fi f bine venite......asa o informatie in vant pot sa arunc si yo

Cosmin255 16-03-06 19:33

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Trebuia facut si un poll pe tema asta , sunteti de acord?

cipri4n 23-03-06 14:20

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by cristi_ubs
CIELO EXECUTIVE .un singur motiv:nu este dacie. si asta o spun ca proprietar de dacie.nu am nimic cu loganul dar pur si simplu nu o consider masina.VA ROG SA NU-MI SARITI IN CAP,ACUM.

pariez pe logan...nici nu se compara cielo cu logan...si crede-ma ca stiu ce vorbesc....daciile alea pre solentza is varza....si din cate vad tu ai una din asta deci nu cred ca te-ai documentat inainte sa vb....


All times are GMT +2. The time now is 08:13.

- Copyright 2024 4Tuning