![]() |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
oricum nu cred ca e de drumurile noastre suspensia sport |
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
VR6:lol: .
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
m-am dat ieri (pe o bucata de drum bun si f.rar circulat)cu un opel vectra cu suspensie sport FK,2.0i,125CP,scaune recaro. am fost interesat sa vad comportamentul masinii la abordarea in viteza a curbelor = supermultumit !
DAR eu personal nu mi-as monta suspensie sport la masina de zi cu zi,ptr. ca simti cu toti ,,ficatii" orice pietricica,denivelare,gropita sau alte obstacole din fauna soselelor patriei ! :peace: |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
nu ca nu mi-as dori sa imi pun dar drumurile :sad: |
Re: Proprietari de vw vento
Ok... Adevarul este ca in vremea cand ieseam cu Vento in fiecare zi si in fiecare seara, consuma o gramada de zeama si destul de des mai stricam cate ceva (datorita minunatelor drumuri). Masina mea este foarte rigida si deosebit de joasa. Uneori mai prind portziuni unde pot sa ma dau ca lumea la ea, si dupa aia, franez repede si daca prind ceva denivelari mai mushc cu baia de ulei din asfaltul minunat de rahat al tzarii noastre... Baia de ulei costa in jur de 5 mil. originala pt VR6. In decembrie cred ca achizitzionez si eu una pentru orice eventualitate, sau chiar s-o schimb ca arata foarte mutilata.
Acum merg cu a doua masina (un Opel Corsa) 1.2, 45CP, consuma super putzin, iar Vento l-am bagat in garaj si il scot decat in weekend. Deci pentru suspensie sport, ori asteptam sa se faca drumurile, ori plimbam masinile pe anumite drumuri. Una peste alta, suspensia sport e minunata! |
Re: Proprietari de vw vento
Am si eu o belea. Cum strang frana de mana ca mie nu-mi tzine mai deloc. Nu pot sa fac niciun burn-out, nu pot sa ma invart, sa fac drift, sa derapez..., nu pot sa fac nimic cu frana de mana si toata lumea imi spune ca e complicat de strans frana la Vento. Stie cineva dintre voi care a reglat-o pana acum? Spuneti-mi si mie pls...
|
Re: Proprietari de vw vento
e super vento <ptr.dragosm3>
|
Re: Proprietari de vw vento
Pentru Donu
cum se inlocuiesc si regleaza frana de mana: http://faculty.ccp.edu/faculty/dreed...rake/index.htm |
Re: Proprietari de vw vento
salut baieti, am si eu un vento diesel 1,9 ,1993 ,cine poate sa imi spuna,pentu stergatoare sunt unu ,sau doua relee?
|
Re: Proprietari de vw vento
Are unul, inscriptionat 99. Golful are 2 (unul pt. spate)
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
pentru paul ral. multumesc mult
|
Re: Proprietari de vw vento
salut.am citit atent fiecare post ... mi-a luat cam o ora ... dar a meritat.sunt super faine masinile si intretinute ... pour la passion du vw :D felicitari.
bafta in continuare baieti! salut |
Re: Proprietari de vw vento
pentru Paul ral. iti multumesc ca miai raspuns la intrebarea ,cu releul . Acum am o problema,treaba este ca am schimbat releul pentru stergatoare ,care a costat nu mai putin de 115 ron ,eu care credeam ca releul a fost de vina ,am descoperit ca apa care se face de la condens pe parbriz ,se scurge pe tabloul de sigurante si relee. Iar releul ramane cuplat care face ca stergatoarele sa functioneze in continu ,la pornirea motorului . Se opreste doar daca scot releul. isi revine doar cand tabloul de sigurante se usca . Dam te rog o ideie tu sau ceilalti ce sa fac.
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:46. |
- Copyright 2026 4Tuning