Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   2 Faster More Show (https://forum.4tuning.ro/439-baia/121631-2-faster-more-show.html)

vlad-anka 01-06-09 11:52

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by Evoluti0n (Post 2369989)
aceiasi chestie ca in fiecare an legat de grupele de concurs....ma baieti daca sunteti amatori si va dati pt primadata la curse faceti bine si cititi bine regulamentul si nu mai veniti si poluati topicul asta inutil cu chestii de 3 forinti.
Daca pe talon ai trecut 75 cp sau sub 75 cp si masina din fabrica nu vine cu instaltie turbo, compresor sau nos si tu ii montezi ori turbo ori compresor ori nos automat ti se calculeaza coeficientul de turbo nos sau compresor si normal automat treci la o grupa mai mare, daca nu aduci alte modificari inafara de turbo, compresor si nos masinii ramai la grupa care iti este trecuta in talon.

Singuru defect in organizarea asta eu cred ca a fost ploaia...daca nu ploua totul zic eu ca era in orar si nu iesea harababura aia.

poate nu ai citit ce sa zis. nu sa aplicat nici un coeficient. eu trebuia sa intru la A si am intrat la B fiindca nu sa aplicat nimic. De la cluj am venit intelesi ca se aplica coeficientii si intru la A si pe cand ajung acolo si ii dau foaia complectata imi da grupa B si imi zice ca nu se aplica nimic.
Cu 106 CP amarati ai mei nu stiu daca aveam ce cauta la B.
in legatura cu hondele... nu aveau ce cauta la grupa B. Cel putin la grupa C trebuiau sa intre.

edit : ceva filmari ?!

huber_bm 01-06-09 12:03

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by vlad-anka (Post 2370068)
poate nu ai citit ce sa zis. nu sa aplicat nici un coeficient. eu trebuia sa intru la A si am intrat la B fiindca nu sa aplicat nimic. De la cluj am venit intelesi ca se aplica coeficientii si intru la A si pe cand ajung acolo si ii dau foaia complectata imi da grupa B si imi zice ca nu se aplica nimic.
Cu 106 CP amarati ai mei nu stiu daca aveam ce cauta la B.
in legatura cu hondele... nu aveau ce cauta la grupa B. Cel putin la grupa C trebuiau sa intre.

edit : ceva filmari ?!

fara suparare dar nici la A nu aveai ce cauta cu 106 cai

Brabus 01-06-09 12:34

Re: 2 Faster More Show
 
1 Attachment(s)
ditza, uite-ti febletea.

bagati un ochi si aici: http://www.emaramures.ro/Stiri/21559...-GALERII-FOTO-

MephistoBM 01-06-09 12:56

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by tuske2 (Post 2369995)
:sad:
Salut domnule organizator de la expo. Ia niste nelamuriri in privinta tuning expo si al soundului : Daca la voi vi se pare tuning niste roti pe o masina si niste afise electorale, niste cutii aruncate netapitate intr-o masina si etc: atunci jos cu palaria despre voi> Sa n-o iei in nume de rau dar altundeva nici nu ai ce cauta cu asa ceva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ce expo ti-ai fi dorit sa fie pe vremea aia... ??

ditza v8 01-06-09 13:02

Re: 2 Faster More Show
 
da Brabus intradevar o artistica :-P....si inca ceva ARO s'a dat fara NOS !!

TRX 01-06-09 13:03

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by MephistoBM (Post 2370289)
ce expo ti-ai fi dorit sa fie pe vremea aia... ??

Expo normal. Isi pierd cumva masinile culoarea sau formele pe timp de ploaie ? :) Nici n`a fost delimitata zona de expozitie. M`am trezit langa mine cu o dacie si tot felu` de alte masini care n`au treaba.
Asta e treaba strict organizatorie.
Si oricat ar incerca sa braveze unii cu linia "Nu stii tu ce`nseamna aia organizarea", nu o muscam. Chestia asta ar trebui sa o spuneti in fata oglinzii.
Inteleg ca unii sunt cunoscatori mari in materie de lume automobilistica, da asta nu va face inteligenti in alegeri.
Organizarea putea fi facuta mult mai usor daca era gandita un pic.
Era simplu:
Parcare in fata scenei.
Spatiu de la intrare impartit pe 2 randuri, si 2 M intre masini, ca sa poata cineva sa treaca efectiv pe acolo sa se uite.
Participantii si inscrierile facute de la intrare.
Imi pare rau ca nu am pilele si banii sa ma ocup eu de un eveniment de genul.
Nu as face`o ca altii pentru a creste in ochii unor persoane, ci doar ca sa arat unora cum se face asa ceva.

bogo4all 01-06-09 13:18

Re: 2 Faster More Show
 
1. Bogdane felicitari pentru timpii scosi, chiar mi-a placut. Discutii puteti purta pana anul viitor la urmatorul event, asa ca lasati-o mai moale. Mai are rost vreun comentariu cand deja a fost un show organizat mult mai bine, deci e clar ca se stie ce a lipsit anul acesta, punct. Baimarenii ar trebui sa inchida putin gura ca nu au venit de la sute de km ca si ceilalti, iar daca vrei sport iti asumi si niste riscuri, ca au fost mai multe decat ne-am asteptat si nu suntem multumiti, ASTA A FOST!

BTL-gordini 01-06-09 13:18

Re: 2 Faster More Show
 
Eu zic ca liniile nu au fost corecte si aici adaug un singur ex. concret Logan 1.4 75cp era la A1 si logan 1.5 diesel 70cp era la A. oricum e pacat ca vin oameni din toata tara la un show si pleca dezamagiti si ininte de a se termina spectacolul. Sincer nu am stat nici sa mai aflu rezultatele ca nu avea rost ca si acum acred ca mai continuau liniutele.Speram ca pe viitor sa fie mult mai bine.

Spark 01-06-09 13:25

Re: 2 Faster More Show
 
stai linisti ca in ziua aia nu s-au stiut rezultatele. la 7 si ceva cand am plecat eu, inca era nimeni nimic.
s-au afisat azi pe forum, deci am stat si destul timp degeaba, dar ce sa-i faci :)

nu a reusit 100%, dar macar a fost un eveniment. bun si cu asta. macar nu am venit de la distanta asa mare ca tine sau ca altii.

tuske2 01-06-09 13:30

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by MephistoBM (Post 2370289)
ce expo ti-ai fi dorit sa fie pe vremea aia... ??

Parca se vorbea de tuning show si expo, s-au luat banii de expo la intrare,altii au mers din alte orase. De altfel ce crezi ca masinile parcate acolo nu au gasit alt loc sau premiile sa-u dat in functie de cat de frumos ai parcat? si ce daca a fost vremea aia, nu s-a anuntat ca daca ploua sa stam acasa cei de la expo sau noi nu stim?

IonutzMFF 01-06-09 13:35

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by gabi_ford (Post 2369587)
uite aici

A1 75cp
A 100cp (+ 75 pana la 100cp)
B 130cp (+100 pana la 130cp)
C 165cp (+130 pana la 165cp)
D 200cp (+165 pana la 200cp)
E 250cp (+200 pana la 250cp)
F 300cp (+250 pana la 300cp)
G 350cp (+300 pana la 350cp)
J 400cp (+350 fara limitare )
H VIP
pe mine si pe prietenu meu cu ford probe de ce nea bagat la D? ca 163 de cai avem din fabrica :???: cam dean pl organizare ...nu mi-a placut deloc !

Nu ai de ce sa fi nemultumit , au fost multe masini care nu si'au declarat adevarata putere , aveau chip , evacuare , serpi ...dar astea nu ai cum sa le verifici . Si la categoria mea erau multe masini peste 220 cai , si maximum era de 200 , dar nu m'am plans .
In legatura cu expo tuning ,nu toata lumea putea fi declarat castigator , sa tinut , sa premiat

smoke_weed 01-06-09 13:45

Re: 2 Faster More Show
 
ionutz... la astfel de evenimente cipul sau resoftarea si chestii de genul sunt permise peste tot... conform si regulamentului de aici care a fost postat inainte... in schimb nimeni nu a verificat dak are sau nu are turbo, dak are sau nu are compresor, dak are sau nu are chiuloasa schimbata sau chestii majore de genul... oricum.. ce sa spun... nimeni nu a verificat nici macar dak caii declaratzi corespund cu caii din talonul masinii...

IonutzMFF 01-06-09 13:59

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by smoke_weed (Post 2370449)
ionutz... la astfel de evenimente cipul sau resoftarea si chestii de genul sunt permise peste tot... conform si regulamentului de aici care a fost postat inainte... in schimb nimeni nu a verificat dak are sau nu are turbo, dak are sau nu are compresor, dak are sau nu are chiuloasa schimbata sau chestii majore de genul... oricum.. ce sa spun... nimeni nu a verificat nici macar dak caii declaratzi corespund cu caii din talonul masinii...

Te rog mult sa ma intelegi , tu si ceilalti participanti ,anul trecut stie toata lumea ca cursele au fost un exemplu , ieri dimineata la ora 10 ne gandeam sa rennuntam , dar am spus , fie ce'o fi , oameni vor curse . In legatura cu inscrierea si intarzierea , e vina mea , le'am uitat acasa si a mers cineva dupa ele , 30 min intarziere.Dupa , la ora 12:00 inca mai veneau masini sa se inscrie , ma sunau multi , nu puteam sa'i refuz , deci va rog mult putina intelegere . In legatura cu coeficientii , aici e greseala mea , imi asum toata raspunderea . Toate s'au tinut , inclusiv expo tuning , drift show , drift taxi , concertul Puya ,premierea.Ploaia ne'a dat peste cap tot , intelege'ti va rog

adriano9 01-06-09 14:10

Re: 2 Faster More Show
 
24 Attachment(s)
ceva poze...
edit: pacat de M3 ala frumos...

gabi_ford 01-06-09 14:25

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 2370424)
Nu ai de ce sa fi nemultumit , au fost multe masini care nu si'au declarat adevarata putere , aveau chip , evacuare , serpi ...dar astea nu ai cum sa le verifici . Si la categoria mea erau multe masini peste 220 cai , si maximum era de 200 , dar nu m'am plans .
In legatura cu expo tuning ,nu toata lumea putea fi declarat castigator , sa tinut , sa premiat

dute ma in categoria C ierau si peste 200 de cp ! aia trebuiu sa fie la D asa si ieu puteam daca eram buca sa trec pe foie cu 3 cai in minus si intram la C nu ? asta ie ....o fost cum o fost dar nu a fost corect !


All times are GMT +2. The time now is 17:58.

- Copyright 2026 4Tuning