![]() |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Astazi nu am lucrat nimic ca a fost sarbatoare, maine sper sa termin buza de smirghelit ca sambata sa o repar si sa o pregatesc de vopsit.
Si video-ul de care vorbeam mai sus... https://www.youtube.com/watch?v=NtDIcrlA0so |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
simeringurile duse ? se aude frumos evacuarea.
cu ce camera ziceai ca ai filmat ?:lol: |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
asa imi face si mie..si eu trebuie sa imi schimb simeringurile...e neplacut sa vezi ca fumega :( ! fain video yula....:rolleyes2
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Mai mult segmentii decat semeringurile ;) cand sunt duse semeringurile fumega la rece cand o pornesti si se opreste dupa ce se incalzeste uleiul.
Sunt mai mult segmetii si/sau camasile, dar nu am vazut VTEC care sa nu fumege cand este actionat sistemul :-P EDIT: Camera este una mica cat o telecomanda de la alarma, gasesti pe e-bay sau la group buy pe Hondafan ;) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
5 Attachment(s)
Cam de mult nu am mai scris pe aici :o Am fosit buza fata cu vopsea mestecata dupa codul masinii dar a iesit prea diferita culoarea pentru gustul meu, asa ca am fost la specialist in vopsele care mi-a masurat vopseaua de pe masina cu nu stiu ce spectrum si mi-a mestecat el un spray, rezultatul e pe masura :D
Am achzitionat un eleron M00gen prima generatie care acuma este pregatit pentru vopsit. In rest vreau sa termin detailing-ul pana ce plec acasa. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Asa asa, baga mare ca sa fie ceas cand vii pe Romania. Nice work cu buza aia, fain a iesit (ce se vede din poza), hai si cu eleronu acum.
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
daca parca vroiai sa lasi lip-ul in carbon fiber... dece te-ai mai chinuit sa cureti frumos vopseaua?
bafta |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
@fante: Nu am avut intentia sa las buza sa se vada fibra, oricum nu puteam pentru ca trebuia reparat unde avea probleme. Si nu vreau nimic alta culoare pe masina. Imi caut si capota dar chiar si daca gasesc una Mugen am sa o vopsesc alba :-) P.S. Am uitat sa zic ca am mai schimbat si una alta, piulitele de planetara si capacele fuzeta spate pentru ca cele de masina erau ruginite, am luat filtru nou de la Honda si valva PCV, asteapta fie fie montate pe masina. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
yula salut u de unde esti din ro??????unde vi poate esti pe aproape pe langa bv paote dam o fuga sa ne vdm!!!!
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Sunt din Alba, dar o sa umble mai mereu, nu stiu daca la Bv o sa ajung. Daca sunteti prin zone, ne vedem nici o problema ;)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
5 Attachment(s)
Nu am apucat ieri sa il termin si sa il dau cu primer dar sper sa il fac deseara. Am mai bagat la smirhel prin unele zone si l-am testat pe masina sa vedem cum vine inainte sa il vopsesc, pana la urma am sa il fac eu cu mana mea ca nu vreau sa le dau 100€ la astia pentru vopsit.
Sunt cateva poze si fara eleron 8) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
eu asa am crezut , ca te chinui sa stergi vopseaua aia ca sa ramina frumos fibra de carbon.
anyway... e urita rau integra fara eleron dar in acelasi timp imi si place... e diferita, toate vin cu cu eleron si fara arata intr-un fel. :) eleronu asa arata destul de bine, imi place cum coboa in jos pe haion. spor ! bafta. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
1 Attachment(s)
Mai putin de 10 ore pana la imbarcare, masina e pregatita si gata de plecare.
Nu am mai reusit sa termin eleronul ca m-am ai un pic de lucru la el si nu am vrrut sa il fac de mantuiala, asa ca o sa revin la el dupa ce ma intorc. Sambata am facut un mic detailing de vreo 8h :shock: spalat, calybar, spalat, curatat vopseaua, polishat manual si apoi sealant, geamurile au fost si ele tratate. Buza fata a fost imbracata in banda 3M pentru protectie :-) Sa ne vedem sanatosi ;) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
drum bun man si fara peripetii! sa ne vedem cu bine acasa!
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:55. |
- Copyright 2026 4Tuning