![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Salut, am un vento din 93 1.8 benzina, si am probleme la pornire dimineata. Tre sa dau mult la cheie. stie cineva din ce cauza? Dupa ce porneste se ineaca oleaca chiar daca o las sa mearga pe liber putin. Doar vreo 2-3 km imi face probleme, dupa aia merge shnur.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
+ |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Multumesc, |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
am o intrebare.... sunt niste luminite la comutatoru de pozitie si faza scurta....cum se demonteaza sa schimb becurile am mult de desfacut???
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
10 Attachment(s)
sal noi poze cu masinuta mea cu interiorul modificat si rezistentele de inchalziri in scaune
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Faina rosioara mestere ! :tenisclap
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
ma ajuta si pe mine careva.....?
imi trebuie niste vopsea pt masina mea....am gasit codul de culoare langa roata de rezerva.....ce fac cu el?de unde iau vopseaua dupa cod? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
mergi la un vopsitor care o poate face pe calculator, nu stiu daca o gasesti in comert...poate la reprezentanta
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sal la mine vopseaua sa potrivit pe codul de SKODA dar este pe baza de apa daca te pot ajuta eu lucrez la skoda dar nu stiu daca este aceasi culoare ca a mea
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
baieti aveti idee cumva dak ceasurile de bord de la vento sunt exact k cele de golf 3?e vreo diferenta intre ele?pt cadrene plasma ma intereseaza dak se potrivesc ...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sunt aceleasi cesuri se potrivesc diferenta e ste cu turometru si fara
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
4 Attachment(s)
CAPAC LUNETA VENTO LA 250 RON PLUS TAXE POSTALE INF. TEL. 0723188821
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
partea buna e ca am scos rugina toata...am dat jos toate plasticaraiele d p masina si am curatat am dat cu kelfos(inhibitor de rugina) care chiar face treaba si am chituit deasupra....jumate de zi pierduta dar a meritat... chestia e ca nu imi trebe mai mult de 300ml de vopsea pt toata treaba si as vrea sa stiu la ce pret ma ajunge vopseaua....poate o duc la un vopsitor daca nu e mare diferenta.... |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
intebare....vreau sa o vopsesc neagra de la manerele usilor in sus inclusiv capota ,plafon si portbagaj.......trebe schimbata culoarea in talon sau nu?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
pt ca depaseste 30% din suprafata masinii |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pai si atunci care ar fii solutia?trebe mers la rar si schimbat in talon?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
eu zic ca sunt bani aruncati degeaba acum fiacare cu ale lui din bani pe care ii dai la omologare RAR etc mai bine iti faci airbrush pe capota sau unde vrei pe masina |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
buba e ca oricum trebe vopsita ca are pete de chit(nu mari).....asa ca....nu stiu oricum o mai las pana da caldura....
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
salutare cum se scot becurile de la butonul de pozitie si faza scurta.... vreau sa schimb becurile ca nu mai ard........
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
intrebare de 10 puncte sau o noapte petrecuta cu Nikita : franele pe spate le am pe tamburi, cum fac sa pun discuri? ce trebuie sa schimb si ce naibi de probleme as intampina . Nu imi place deloc cum franeaza, mi se lasa foarte mult pe fata cand franez, spatele parca nu ma ajuta deloc.
|
Re: Proprietari de vw vento
ciau, de unde le-ai luat?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
8 Attachment(s)
cateva poze mai recente si cu nemtzoaica mea :X
am trecut si de hopul cel mare cu RAR-ul,Doamne ajuta sa iasa si taca sa o vad inscrisa si sa ne apucam de treaba la ea... pt inceput asa usor i-am mai luat perechea de "aripioare" la stergatoare.pleoapa care intai trebuie vopsita iar apoi montata,un neon sub luneta,cu senzor de muzica,iar altul pt bord,4 boxe blaupunkt si i-am tras o sigla un pic mai a draq :p drumuri bune tuturor... |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sal parerea mea cu neoanele si cu sigala modificata nu prea dau bine uitate si u la masina mea incearca sa pui totul cat mai original si fara prea multe brizbrizuri si dac poti anuleazai sigla din fata ceva gen cum este a mea (sper sa nu o ei in nume de rau ) am sa iti pun poze cu alt vento alb ca al tau
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
nu ma supar....orice parere conteaza,acum dupa gusturile fiecaruia...nici mie nu imi plac brizbrizurile cum zici tu dar inca nu consider k depasesc limita si nu trec spre partea aia cu brizbrizuri...masca din fata o sa-mi iau una fara sigla cand o sa am bani,crezi ca eu nu-mi doresc...
poti sa ma ajuti sa gasesc pozele cu masina ta? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
antonlupan vopseaua este pe baza de apa si apoi data cu lac la masina ta? lacul poti sa il faci sa nu se mai vada exfoliat cu smilgher de2000 si cu pasta de polis ,codul este lafel ca al meu
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
aham...gata,le stiu...uitasem care sunt,da masca intr-adevar e frumoasa si o sa vreau si eu cand o sa dispun de fonduri,pleoapa este la fel numai k trebuie vopsita
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
mai nou am avut un mic incident cioc cioc si o sa apar cu o noua infatisare si cu ceva acesorii in plus
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
abia asteptam sa vedem poze si cu ce anume in plus ...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
https://forum.4tuning.ro/203-zona-comerciala-cluj-bazar-servicii-talcioc/110041-oferta-speciala-faruri-stopuri-vw-vento.html
poate va intereseaza pe careva |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
am gasit poze....culoarea e aceeasi....asa ca astept raspuns..
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
10 Attachment(s)
vento de care vam sris pe pagina anterioara
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
este superb!sa-l stapanesti sanatos si fara incidente!
ai xenon cumva? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Am si eu o mica sau mare problema...cand schimb vitezele la turatie maxima( 6500+ ) ma arunca asa in cap...asa se intampla si la voi sau doar la mine e problema?? incercati un pic si la voi in primele trepte sa vedeti cum se comporta cand ajunge la turatie maxima...?!!va rog sa-mi spuneti si mie daca asa e la toate sau daca am eu vre-o problema. va salut
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
dar sincer nu vreau sa fac astfel de experimente pai tu cat ai pe bord daca schimbi la 6500+ |
| All times are GMT +2. The time now is 10:56. |
- Copyright 2026 4Tuning