Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

TuningBoy 25-05-10 13:05

Re: Masini tari din Iasi
 
Sa-i zici ca sunt interesat sa vorbesc cu el si daca poate sa iti dea un email / id de mess / nr de telefon si il contactez eu...:-)



mersi!

DeMoN94 25-05-10 21:03

Re: Masini tari din Iasi
 
Salutare baieti !! :) apropo de "Masini tari din Iasi" am o intrebare la noi in iasi chiar nu se mai face nici un Show Tuning ?:>

TuningBoy 26-05-10 13:12

Re: Masini tari din Iasi
 
Cand o sa mai organizeze cineva:D

DeMoN94 26-05-10 14:32

Re: Masini tari din Iasi
 
Pai si nu vb'im si noi cu cineva...pana mea :-?? de obicei astea cu cluburile organizeaza :) adica pana mea...un club gen HPracing...sau DROtuning...:-?? dau exemplu...voi stiti mai bine

drobet@ 27-05-10 15:13

Re: Masini tari din Iasi
 
d3mon stai linistit ca deja e in discutie asa ceva numai sa termine oameni astea ai legi actele mai rapid:D la club si eu iti promit ca in august o sa aiba lok asa ceva:lol:

o`neal 27-05-10 15:58

Re: Masini tari din Iasi
 
2 Attachment(s)
hai cu niste poze spion :D

P.S: sunt facute cu tel, asa ca fara critici va rog :D:D

DeMoN94 27-05-10 17:23

Re: Masini tari din Iasi
 
Oho...super drobet :> drobet :P...abia astept

2slow4u 27-05-10 17:27

Re: Masini tari din Iasi
 
O'neal esti bun pentru cancan :))))

DeMoN94 27-05-10 17:29

Re: Masini tari din Iasi
 
:> :)) fotograf din umbra :>

DeMoN94 27-05-10 17:47

Re: Masini tari din Iasi
 
apropo drobet...parerea mea e sa nu se mai faca proba de indemanare si prostii pentru ca la ultimu show tuning care a avut loc la Carrefur Era cat timp faceau oameni "proba pt indemanare" publicu se cam plictisea au inceput intr'un colt sa se invarta cei din Crazy Drivers si deja tot publicu venise acolo....lumea vrea sa vada drifturi si sa simta mirosu de cauciuc ars :):>

geti 27-05-10 18:05

Re: Masini tari din Iasi
 
Nu toata lumea are masini de drift sau drag.Asa ca sunt asteptate si cele de indemanare.Daca fiecare din acei spectatori despre care spui ca se plictiseau ar fi pilotat atentie a nu se confunda cu a conduce nu ar mai fi comentat.Nu e chiar la prima mana sa faci un traseu dirijat.Imi permit sa spun ca e mai simplu la drift din anumite puncte de vedere.Si ca sa fiu caustic pana la final,ma declar totodata dezamagit de prestatia anumitor drifeteri,aviz King of Europe si nu numai.E clar ca sunt masini tari pe care multi romani nu le pot controla si uneori aceste masini depasesc capacitatile pilotilor.Poate sunt subiectiv dat fiind ca sunt sustinator probelor de VTM,macadam si altele.

TuningBoy 27-05-10 18:34

Re: Masini tari din Iasi
 
Cred ca isi are locul aici si Ford Focus RS :-)

D3m0N 27-05-10 18:47

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 3394776)
Cred ca isi are locul aici si Ford Focus RS :-)

ssssssoooriiinnn vreau si eu >:P

TuningBoy 27-05-10 18:51

Re: Masini tari din Iasi
 
ford sau poze ? :lol:

Wlad 27-05-10 21:56

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 3394776)
Cred ca isi are locul aici si Ford Focus RS :-)

Acelasi Focus:D

Tim 27-05-10 22:38

Re: Masini tari din Iasi
 
ba da ce a fost azi ? sesiune de poze ?

o`neal 27-05-10 23:57

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by 2slow4u (Post 3394616)
O'neal esti bun pentru cancan :))))

:)) da ms 2slow :D incheiem un contract cu ei :D
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 3395484)
ba da ce a fost azi ? sesiune de poze ?

ca tot se luase o indelungata pauza TiM ... ce sa`i faci :D

Tim 28-05-10 00:19

Re: Masini tari din Iasi
 
eeiii

Seat Leon Seat Leon Seat Leon

o`neal 28-05-10 10:17

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 3395709)

totul la puterea a 3 a ... frumos, felicitari :D asteptam pozele de duminica (inca putin, nu?) :D

Tim 28-05-10 10:55

Re: Masini tari din Iasi
 
Duminica :)
speram sa tina vremea cu noi :)

TuningBoy 28-05-10 12:53

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 3395484)
ba da ce a fost azi ? sesiune de poze ?

:lol: Eu le-am facut cu o zi inainte 8)

Tim 29-05-10 23:49

Re: Masini tari din Iasi
 
Hummer H3 Limo in seara asta pe copou

2slow4u 30-05-10 09:09

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 3400479)
Hummer H3 Limo in seara asta pe copou

Daca a intors la agronomie (nu imi imaginez in alta parte unde) cam cat din diametrul rondului era hummer-ul?:)))

TuningBoy 30-05-10 09:20

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 3400479)
Hummer H3 Limo in seara asta pe copou

Fa rost de nr de tel si ne intalnim, ca la un Hummer Limo trebuie 2 fotografi :lol:

o`neal 30-05-10 16:29

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 3400784)
Fa rost de nr de tel si ne intalnim, ca la un Hummer Limo trebuie 2 fotografi :lol:

las` ca ai avut azi ocazia de a`i face poze :) da nu ajunge un fotograf sa o cuprinda :lol: :))

TuningBoy 30-05-10 21:48

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by o`neal (Post 3401774)
las` ca ai avut azi ocazia de a`i face poze :) da nu ajunge un fotograf sa o cuprinda :lol: :))

Iaca a ajuns

Tim 30-05-10 23:10

Re: Masini tari din Iasi
 
oare toate h3-urile limo sunt strambe ?:)))

DeMoN94 03-06-10 21:01

Re: Masini tari din Iasi
 
Azi eram in tramvai cand ce zaresc in fata Hotelului traian ? H3 limo :>

Bogdan.IS 03-06-10 22:21

Re: Masini tari din Iasi
 
azi am vazut H3 normal , urmat de cunoscutul H3 limo ... ieri au venit soferul si inca unul , cu o sacosa plina de pet-uri de benzina care le-au pus in H3 ... am poze 8)

Tim 03-06-10 22:51

Re: Masini tari din Iasi
 
HIT ME !!! :))))

Bogdan.IS 03-06-10 23:12

Re: Masini tari din Iasi
 
2 Attachment(s)
paparazzi

Victor_Is 03-06-10 23:15

Re: Masini tari din Iasi
 
bravo Bogdane :)))
noah...asta e, faci un plin dar iei si o sacosa de rezerva ca sa fii sigur ca iti ajunge pana sus pe Copou :))
App, azi eu am vazut limo-hummerul si in fata la benzinaria Mall din Pacurari

o`neal 04-06-10 07:42

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 3414458)
paparazzi

mai rau ca paparazzi :)) omu` potrivit la locul si timpul potrivit... bTw, criza e de vina. Nu se mai plimba lumea cu H3 limo acum, ca nu mai sunt bani de figuri.

GAby645 04-06-10 10:55

Re: Masini tari din Iasi
 
eu cred ca omu facea consumul la h3 :)

Tim 05-06-10 10:19

Re: Masini tari din Iasi
 
Bravo Bogdaneee :))))
Prea epica faza:)))))

limuzina 05-06-10 20:06

Re: Masini tari din Iasi
 
https://www.youtube.com/watch?v=QWoGN59isTA
Poze..nu mai are rost sa pun :D !

limuzina 08-06-10 13:32

Re: Masini tari din Iasi
 
Am vazut un Maserati 4200 cu numere de Bulgaria,dar nu prea merita poze..adica nu e cine stie ce !
Il conduce o femeie putin mai batrana :D !

skimpy 09-06-10 09:20

Re: Masini tari din Iasi
 
e numai buna pentru topicul lui drobeta: Fetele si masinile lor. trebuia pozata :)
doamna, nu masina:)

o`neal 11-07-10 18:37

Re: Masini tari din Iasi
 
10 Attachment(s)
A new begining...

O admiram cu totii de fiecare data cand o vedem pe strada si intoarcem capul ori de cate ori trece pe langa noi si nu numai. Candva era o epava de masina, parasita in spatele blocului si nu dispunea de finante pentru a reface masina, fiind a unui vecin. Pe fata avea montat un spoiler de bmw, unele improvizatii facute la masina, etc etc. O nebunie totala. Din lipsa de finante a fost nevoit sa o vanda, pentru cateva zeci de milioane la acel timp. Acum valorand cateva mii de euro:)...

Stiu, am scris si am povestit despre o masina pe care inca nu am descris`o :)...

Ok.

Este vorba despre o Alfa-Romeo 1750 GTV din 1968 sau cum mai este ea cunoscuta sub numele de Giulia. Momentan motorizarea originala: 1.8 - 125cp.

S`a lucrat un timp indelungat la masina pentru a o aduce pe linia de plutire, iar multumirea acelei persoane e nemarginita. Cu cat entuziasm vorbeste aceasta persoana despre masina, rar intalnim. E adevarat ca are cunostinte suficiente pentru a da detalii despre absolut orice surub si surubel in parte. Dupa 1 an si jumatate de munca masina arata intr`un fel aparte.

Pozele vorbesc de la sine.



P.S: Scuze claritatea pozelor, sunt facute cu tel. neavand aparatul la mine (persoana mai in varsta de langa masina fiind vechiul proprietar al Alfei)

Tim 11-07-10 20:15

Re: Masini tari din Iasi
 
chiar azi am vazut masinutza e demult in iasi a fost pe la nenumarate service-uri
Dar bravo lui ca a scos-o la strada ;)

P.S.vechiul proprietar acum vreo 5-6 ani de zile nu vroia sa o vanda


All times are GMT +2. The time now is 05:34.

- Copyright 2026 4Tuning