Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 26-03-11 01:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
26 Attachment(s)
azi,am indreptat jantele fata,le-am pus gume/echilibrat si le-am urcat pe masina.rezultatul e mult peste asteptarile mele.acum masina e joasa la blana(4 cm pana la pamant din bara fata si din traversa de la motor:twisted:)nici nu am putut sa prind telescoapele jos,ptr ca sunt prea lungi.nebunie.clar nu pot sa merg asa cu ea.asa de lasata va fi doar la show-uri,in rest voi merge cu o garda de 10-15 cm ca sa nu sparg bara si pragurile.

privat4u2 26-03-11 01:43

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Bv bv...inca o data mult respect pt munca depusa.

yg.alex 26-03-11 01:59

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
cel mai smecher oltcit :X

maxim like :D

low is not a crime !

Dr.Dre 26-03-11 02:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
va multumesc ptr urari.asta e unu dintre motivele ptr care il tin in viata ;) si nu il duc sa faca conserve si burlane din el

Dumitru Cristian 27-03-11 23:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
interesant ce faci tu ;)
iti dau o idee.. daca tot i-ai modificat forma de jos (pe laterale) ar fi o idee sa-i "indrepti" si usile... sa fie la linie cu pragurile... nu in forma de "(", mai degraba ceva gen "|" :rolleyes2

darck_angel64 27-03-11 23:25

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ar strica curbura specifica usii si mai mult...

Dr.Dre 27-03-11 23:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dumitru Cristian (Post 4205279)
interesant ce faci tu ;)
iti dau o idee.. daca tot i-ai modificat forma de jos (pe laterale) ar fi o idee sa-i "indrepti" si usile... sa fie la linie cu pragurile... nu in forma de "(", mai degraba ceva gen "|" :rolleyes2

stiu ce vrei sa zici,dar e complicat,si vorba lui dark,decat sa stric ceva mai bine o las asa.sa o fac toata laterala dreapta nu ar da frumos.mie unu imi place cum e acuma ;)

bobocu91 28-03-11 10:46

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Crezi ca nu o sa frege in viraje? In poze sta pe loc dar in mers este altceva...sau va fii super rigida.

Arata bine pana acum spor la treaba in continuare!

Dr.Dre 28-03-11 15:32

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4206073)
Crezi ca nu o sa frege in viraje? In poze sta pe loc dar in mers este altceva...sau va fii super rigida.

Arata bine pana acum spor la treaba in continuare!

ms,ms.acum e lasata la blana,dar nu va ramane asa,la primul hop as sparge tot.am lasat-o asa de joasa doar de proba sa vad daca imi atinge in aripi,si sa pot modela buza aripilor dupa gume.oricum va fi super rigida,am telescoape monroe scurte pe gaz

Dr.Dre 31-03-11 17:19

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
https://www.youtube.com/watch?v=JY1YR...eature=related cred ca asa voi vopsi masina.imi place la nebunie contrastul dintre jante negre cu buza alba si masina alba cu geamuri ,stopuri si faruri fumuri 8) (ma gandeam la albul blanc glacier de pe logan ph2).stie cineva cat costa vopseaua asta de pe logan,si unde o pot gasi(la reprezentantele dacia cred ca,costa dublu)

yg.alex 31-03-11 18:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4216069)
https://www.youtube.com/watch?v=JY1YR...eature=related cred ca asa voi vopsi masina.imi place la nebunie contrastul dintre jante negre cu buza alba si masina alba cu geamuri ,stopuri si faruri fumuri 8) (ma gandeam la albul blanc glacier de pe logan ph2).stie cineva cat costa vopseaua asta de pe logan,si unde o pot gasi(la reprezentantele dacia cred ca,costa dublu)

nu e prea alb? zici ca a cazut in lapte :)) o nuanta de crem ceva acolo...cum are bora bora :D

Dr.Dre 31-03-11 19:04

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 4216263)
nu e prea alb? zici ca a cazut in lapte :)) o nuanta de crem ceva acolo...cum are bora bora :D

da sau cum are bora bora,si albul ala e f misto.

sambata imi refac aripile spate...tine-ti aproape :D

lancer 01-04-11 19:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dre dar cu bieletele cum stai ... nu iti bat in semiaripa? mi se pare totusi mult prea lasata ..chiar si pentru show (vedem dupa ce o mai inalti cum vine)... oricum jantele alea fac totul ..dar daca le vopsesti asa cum le are golful ala ... cam pierzi din efect ..:)) si la cum se prezinta o sa iese excelent

sRn- 01-04-11 21:32

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
O da , e criminal golfu ala , fara nici o ezitare as face-o la fel .(scz ca ma bag)

Dr.Dre 02-04-11 00:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4219098)
dre dar cu bieletele cum stai ... nu iti bat in semiaripa? mi se pare totusi mult prea lasata ..chiar si pentru show (vedem dupa ce o mai inalti cum vine)... oricum jantele alea fac totul ..dar daca le vopsesti asa cum le are golful ala ... cam pierzi din efect ..:)) si la cum se prezinta o sa iese excelent

bieletele nu bat in semiaripa,doar cand iau viraj maxim imi ating undeva sus.o sa pun o poza sa vezi unde,dar daca tai putin tabla aia unde imi atinge si o indoi in sus,nu mai am treaba

Quote:

Originally Posted by sRn- (Post 4219424)
O da , e criminal golfu ala , fara nici o ezitare as face-o la fel .(scz ca ma bag)


stiu si mie imi place Golf V -ul ala,si cred ca ar da bine si olteanul meu,in combinatia aia de culori(sau mai bine zis nonculori).mai nou ma uit la toate loganurile ph2 albe de prin oras si imi place din ce in ce mai mult nuanta de alb de pe ele(cele care sunt spalate,ca murdare sunt oribile)


All times are GMT +2. The time now is 13:47.

- Copyright 2026 4Tuning