![]() |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
fasso..asa nu are rost sa faca pariu...ideea era de poza bruta..fara prelucrat in photoshop :) ....! bafta!
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Si cu Photoshop si e greu sa ajungi la calitatea unui DSLR, am avut multe aparate din astea mici in mana la viata mea si iti spun sincer ca nimic nu se apropie de ele.
Inainte am avut un Fujifilm S7000 care era la granita intre aparatele de amatori si SLR -uri si nu pot sa il compar cu Nikon-ul de acuma. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
stiu ca nu incape termen de comparatie intre aparatele obisnuite si un DSLR, doar ca poze frumoase(prelucrate ulterior) pot iesi si dintr-un aparat normal. P.S. ca si uitasem...masina e BLANA:D
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Stiu unde bati ;) si mersi
Duminica am iesit cu ea pe un drum privat :-P la o tura si am ramas :shock: la cum sta acum pe drum, este o mare diferenta cu jantele pe 16 fata de cele pe 17. E mult mai echilibrata si nu mai am asa de mult body roll cum aveam inainte si nici fata nu mai fuge asa, acum arunca spatele :lol: Am filmat ceva cu camera spion dar trebuie sa compresez un pic imaginea ca e prea mare, 8min 700mb :lol: Ieri am dat buza de pe fata jos si m-am apucat sa o smirgheluiesc pentru a fi revopsita, am facut numai un sfert in 2h jumate si ma dor brandurile acuma. Am sa revin cu ceva poze dupa ce o termin. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
pai de ce nu-ti iei o masina de slefuit? habar n-am pretul lor acolo insa stiu ca sunt mult mai practice decat bucatica de smirghel si scandurica :lol:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
E foarte curbat, ondulat, cotit si nu vreau sa fac experimente pe el mai ales la cat e unul nou :lol: Tot la mana merge mai bine plus ca nici nu ma grabesc sa il pun sus ca sambata duc masina la ITP si il las jos sa nu mi-l rupa aia pe acolo.
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
holy fuck :shock: rectific....nu e mai bine sa-l slefuiesti cu masina :oops: ca n-are rost sa-ti experimentezi indemanarea pe un element atat de scump . P.S. sa vezi ce o sa ti-o chinuie aia la ITP :twisted: :lol:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
m-am uitat si eu la preturi la spoon.... te doare mintea !
eu cred ca sunt si scoase din burta. ma uitam la o baterie, 350 de lire !!! dao incolo de baterie. ca iei una de UPS si merge brici si costa 30 de lire... |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
@fasso: nu au ce sa chinuie la ea, 5min si o sa plec de acolo cu certificatul pe 2 ani :twisted: |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
ma gandeam ca fac ca si ai nostri maestri R.A.R. care ti-o tureaza blana ca sa-ti scoata noxele. Oricum, la noi ca la nimeni .
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
8 Attachment(s)
O tureaza si astia dar numai pana pe la 3mii si ceva, nu ii dau blana. Ii dau eu blana pana ce ajung acolo sa se incalzeasca catalizatorul :lol:
Si poze cu buza fata, astazi am mai bagat manual inca vreo 2 ceasuri si am mai ramas cu cam u sfert de facut. Apoi trebuie sa-l repar in colt cu fibra de sticla si sa-l chituiesc pe unde mai are urme de pietre iar apoi vopsitul. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
HEHE... :D iete ce a iesit de sub vopseaua alba... de aia iti ia tie cate 2h pe sfert de piesa.
cred ca si tu ai fost uimit la inceput, sau stiai ca e de carbon. eu unul sunt. ia mai incearca sa cojesti si capota, o fi si aia de carbon :D bafta. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Stiam ca e de carbon si mi-a confirmat si piatra aia care a sarit in el si a luat vopseaua :sad:
A fost vopsit pentru ca a fost reparat in partea dreapta, iar acum trebuie sa-l chituiesc un pic si in stanga. Si asa nu il lasam negru pentru ca deja m-am saturat de cate integre am vazut aici cu piese de carbon. Capota sigur e de tabla dar va fi si ea inlocuita cat de curand, astept totusi sa vad daca nu pot sa-mi pun ghearele pe una M00gen :D |
| All times are GMT +2. The time now is 03:30. |
- Copyright 2026 4Tuning