Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

Calimero2003 30-12-07 00:11

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1267281)
Masina din filmultet este masina lui Sebastian si este masina de casa a RACINGCODE.Admite orice provocare serioasa si mai ales daca se aduce o fisa dino de peste 750cp din strainatate.Altfel provocarile vor lua curs dupa ce cei care arunca manusa vor demonstra prin intrecerile palpabile din palmares ca intradevar au valoare. Deasemenea orice provocare este conditionata de agreerea partenerului si respectului reciproc, se resping situatile conflictuale si agresive. RacinCode nu are curiozitatea de a vedea cum sta cu alte masini vine sa castige! Provocarile se pot valida si stabili in functie de mai multi factori incepand cu luna februarie a anului 2008 si cine vrea sa se orienteze dupa filmultele de aici sa nu o faca masina este mult mai rapida. Nu cautam carne de tun, dar putem raspunde cu ajutorul rietenilor, apropiatilor si altor provocari n functie de nivelul lor.Daca cineva aduce un Veyron acesta nu are nevoie de nici un fel de sistem de calificare.

Salut Sebastian.... ce faci ti-ai schimbat userul?

blazeyblaze 30-12-07 00:11

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
unu cu unu fac doi
daca il aduc pe Maftei, te dai cu el sau iar il pui sa se dea cu Ono ca sa vezi daca e valabil?
la multi ani

bbm 30-12-07 00:33

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 1267482)
unu cu unu fac doi
daca il aduc pe Maftei, te dai cu el sau iar il pui sa se dea cu Ono ca sa vezi daca e valabil?
la multi ani

tare rau postul asta :)

bbm 30-12-07 00:35

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1267281)
Masina din filmultet este masina lui Sebastian

sebi, stii cum se numeste chestia asta cind cineva vorbeste despre sine la persoana a 3 a ?

bbm 30-12-07 00:48

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1267281)
Daca cineva aduce un Veyron acesta nu are nevoie de nici un fel de sistem de calificare.

asta ar fi chiar culmea, sa aduca cineva un veyron si sa mai vrei si calificari....poate ala cu veyronul sa se dea cu tine numai daca ai si binoclu sa poti sa -l vezi cum se indeparteaza de tine......jane rid si copiii de la scoala de tine, ai si tu o virsta , spui ca ai un nume in domeniu, spui ca ai cunostinte solide in domeniul auto, ca te cauta profesorii de la politehnica sa ti ceara parerea in materie de automobile, ca oamenii de la dacia au facut masina de curse dupa specificatiile tale, etc......serios acum, tu sincer sincer, crezi ca ai avea sanse nu zic sa cistigi, macar sa termini 400 de m la mai putin de 100 de m in spatele unui veyron? daca vrei sa discutam serios nu sa ne luam la mistouri

PS: recunosc ca ai o masina tare, stii bine ca sint unul dintre putinii care am stat in dreapta la tine in masina, care am vazut ce poate acea masina si mergeai atunci cu presiune mica - ceva sub 1.5 bar - gresesc? recunosc ca te ai dat din mers cu un motor honda de 900 si la semafor omul a oprit linga tine si te a salutat in semn de respect dar jane, vorbim de veyron totusi, crezi ca exista cineva pe acest site care nu a citit macar ceva despre veyron? lasam filmele la care probabil marea majoritate a pasionatilor au stat nopti intregi si au vazut si revazut emisiuni, prezentari, etc ......

PS2: si inca o intrebare de curiozitate si daca vrei sa raspunzi bine daca nu , nu , e dreptul tau, tu ce putere estimezi ca are masina ta ? macar sa spui cu o marja de 100 cai in plus sau in minus daca se poate

dj05dpx 30-12-07 03:29

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1267281)
Masina din filmultet este masina lui Sebastian si este masina de casa a RACINGCODE.Admite orice provocare serioasa si mai ales daca se aduce o fisa dino de peste 750cp din strainatate.

Don rudotelo ti-ai luat medicamentele pe ziua de azi?

Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1263459)
Din pacate mediatizarea acestei intiative a fost blocata brutal datorita banarii mele pe acest site. Sebastian

Nu-l mai bagati in seama,omul are probleme grave cu capul!e dus rau de tot! cred ca fiecare dintre noi avem o experienta proasta cu el.

andreitentean 30-12-07 03:41

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1267281)
Masina din filmultet este masina lui Sebastian si este masina de casa a RACINGCODE.Admite orice provocare serioasa si mai ales daca se aduce o fisa dino de peste 750cp din strainatate.Altfel provocarile vor lua curs dupa ce cei care arunca manusa vor demonstra prin intrecerile palpabile din palmares ca intradevar au valoare. Deasemenea orice provocare este conditionata de agreerea partenerului si respectului reciproc, se resping situatile conflictuale si agresive. RacinCode nu are curiozitatea de a vedea cum sta cu alte masini vine sa castige! Provocarile se pot valida si stabili in functie de mai multi factori incepand cu luna februarie a anului 2008 si cine vrea sa se orienteze dupa filmultele de aici sa nu o faca masina este mult mai rapida. Nu cautam carne de tun, dar putem raspunde cu ajutorul rietenilor, apropiatilor si altor provocari n functie de nivelul lor.Daca cineva aduce un Veyron acesta nu are nevoie de nici un fel de sistem de calificare.


Asta e cel mai tare cadou de Craciun !!! Saru'mana Nasu.
Am ras cu pofta !

andreitentean 30-12-07 03:57

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Revenind la lucruri tehnice, ca mie astea imi plac:
1. Ce inseamna masina racingcode? A uitat cineva ca masina este softata de japonezi ? Nu cred.
2. De ce 750 de cai ? De unde cifra asta ? Amintesc eu ca Greddy T67 cu A/R 0.82 scoate maxim 550 de cai, si astia la motor !
3. De ce dyno din strainatate ? Acum ceva vreme racingcode declara 478 de cai scosi de un Evo9 (proiect 599) masurati in Romania ! Si asta s-a uitat ?
Apropo, nu poate sa vina la voi , cel dornic de o intrecere, ca sa masurati cantitatea de aer scoasa pe toba si sa comparati cu cantitatea de aer intrata in motor ca sa stabiliti puterea ?


PS : am convingerea ca oricare dintre noi , ORICARE , adica TOTI de pe acest forum , daca ar accelera intr-o masina de 750 de Whp si 1400 de kg si-ar inghiti limba. Asa ca , daca inca poti sa vorbesti , nu esti un concurent pe masura proiectului 999,99 !

racingcode 30-12-07 08:18

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 1267480)
Salut Sebastian.... ce faci ti-ai schimbat userul?

Da userul vechi este banat.

racingcode 30-12-07 08:23

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1267523)
asta ar fi chiar culmea, sa aduca cineva un veyron si sa mai vrei si calificari....poate ala cu veyronul sa se dea cu tine numai daca ai si binoclu sa poti sa -l vezi cum se indeparteaza de tine......jane rid si copiii de la scoala de tine, ai si tu o virsta , spui ca ai un nume in domeniu, spui ca ai cunostinte solide in domeniul auto, ca te cauta profesorii de la politehnica sa ti ceara parerea in materie de automobile, ca oamenii de la dacia au facut masina de curse dupa specificatiile tale, etc......serios acum, tu sincer sincer, crezi ca ai avea sanse nu zic sa cistigi, macar sa termini 400 de m la mai putin de 100 de m in spatele unui veyron? daca vrei sa discutam serios nu sa ne luam la mistouri

PS: recunosc ca ai o masina tare, stii bine ca sint unul dintre putinii care am stat in dreapta la tine in masina, care am vazut ce poate acea masina si mergeai atunci cu presiune mica - ceva sub 1.5 bar - gresesc? recunosc ca te ai dat din mers cu un motor honda de 900 si la semafor omul a oprit linga tine si te a salutat in semn de respect dar jane, vorbim de veyron totusi, crezi ca exista cineva pe acest site care nu a citit macar ceva despre veyron? lasam filmele la care probabil marea majoritate a pasionatilor au stat nopti intregi si au vazut si revazut emisiuni, prezentari, etc ......

PS2: si inca o intrebare de curiozitate si daca vrei sa raspunzi bine daca nu , nu , e dreptul tau, tu ce putere estimezi ca are masina ta ? macar sa spui cu o marja de 100 cai in plus sau in minus daca se poate

Mihai nu sunt dispus sa fac nici o estimare asupra puterii dar e mult mai mare decat insinueaza Andrei iar t67 sunt ca si gt 35 multe modele chiar si hybridizate , deasemenea nu totul este turbina.Am spus ca voi raspunde provocarilor serioase si am sa ma tin de cuvant, iar asa cum am invins tot pana in acest moment o voi face si in continuare in functie de ce spun altii iar un sti ca al meu cantareste 1500kg si cu mine peste 1600kg.Va pot spune ca am mers cu cca 350km/h.Undeva pe la 8500rpm in treapta a 6-a si nu se plafonase, iar daca cineva crede ca faci asta cu 550cp e glumet.
RacinCode are un mare aport la aceasta masina iar ultima setare s-a facut impreuna cu japonezii au venit sa ne asigure asistenta urmand pe viitor sa-i vizitam si avand din partea lor referinte f bune.In fine daca aveti o masina care sa merite interesul eu voi fi la start, iar cu maftei nu aveti nici o grija si nici nu avem nevoie de intermediari discutam direct iar cursa e ca si programata cand masina lui e gata.

racingcode 30-12-07 08:36

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Model: Honda CBR 900 RR FirebladeYear: 1996Category: SportRating: 70.2 out of 100. Show full rating and compare with other bikesEngine and transmissionDisplacement: 918.00 ccm (56.02 cubic inches)Engine type: In-line fourStroke: 4Power: 128.00 HP (93.4 kW)) @ 10500 RPMTorque: 91.20 Nm (9.3 kgf-m or 67.3 ft.lbs) @ 8750 RPMValves per cylinder: 4Cooling system: LiquidGearbox: 6-speedTransmission typefinal drive: ChainStarter: ElectricPhysical measuresDry weight: 183.0 kg (403.4 pounds)Seat height: 810 mm (31.9 inches) If adjustable, lowest setting.Chassis and dimensionsFront brakes: Dual discRear brakes: Single discPower/weight ratio: 0.6995 HP/kgSpeed and accelerationTop Speed: 300km/h0-100km/h: 2,80sec

racingcode 30-12-07 08:44

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1267509)
sebi, stii cum se numeste chestia asta cind cineva vorbeste despre sine la persoana a 3 a ?

Normal ca stiu, dar mai stiu ca nu toti de aici cunosc toate detalile si daca intram sa spun direct oamenii nu intelegeau ce se intampla.priveste si vezi cati au crezut vrajeala cu motocicleta si atuni o sa-ti explici mai multe.

bbm 30-12-07 12:14

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1267622)
Mihai nu sunt dispus sa fac nici o estimare asupra puterii dar e mult mai mare decat insinueaza Andrei iar t67 sunt ca si gt 35 multe modele chiar si hybridizate , deasemenea nu totul este turbina.Am spus ca voi raspunde provocarilor serioase si am sa ma tin de cuvant, iar asa cum am invins tot pana in acest moment o voi face si in continuare in functie de ce spun altii iar un sti ca al meu cantareste 1500kg si cu mine peste 1600kg.Va pot spune ca am mers cu cca 350km/h.Undeva pe la 8500rpm in treapta a 6-a si nu se plafonase, iar daca cineva crede ca faci asta cu 550cp e glumet.
RacinCode are un mare aport la aceasta masina iar ultima setare s-a facut impreuna cu japonezii au venit sa ne asigure asistenta urmand pe viitor sa-i vizitam si avand din partea lor referinte f bune.In fine daca aveti o masina care sa merite interesul eu voi fi la start, iar cu maftei nu aveti nici o grija si nici nu avem nevoie de intermediari discutam direct iar cursa e ca si programata cand masina lui e gata.

sebi daca tu stii ca ai tu o turbina mai speciala, hibrid, cum vrei tu sa i spui si zici ca scoate xxx cai, bravo tie eu nu vreau decit sa ti spun atit: indiferent citi cai o sa ai la masina si cite masini vei softa in viata ta si cita experienta vei avea , etc nu o sa ai credibilitate in fata oamenilor pt ca si acum faci exact ce ai mai facut in trecut (si o sa ti detaliez):
- spui despre o masina galbena a unei anumite firme ca nu are soft de la respectiva firma care resofteaza ..... iar proprietarul iti poate demonstra ca masina lui chiar are soft de la respectiva firma; uite ca apare andrei si "te bate" cu armele tale, aduce aminte ca pt masina ta au venit specialistii din japonia de 2 ori sa o seteze; deci pina la urma masina a fost sau nu facuta cu stiinta , priceperea si sculele racingcode?
- vorbesi de fise de dyno din strainatate, din nou vine andrei si te bate cu armele tale ca sa zic asa: ne am certat acum ceva vreme luni de zile tu sustinind ca un anume evo facut de tine avea peste 450 de cai in timp ce noi toti iti spuneam ca nu e posibil cu turbina respectiva; si uite ca acum nici tu nu vrei sa ti faci dyno la masina in romania, de ce numai tu stii si este dreptul tau sa faci sau nu ; dar din nou, uite ca ce faci se mai si intoarce impotriva ta;

sincer sebi iti spun, daca miine as avea o masina de 500 de cai si as vrea sa ma dau cu tine iar tu mi ai spune ca doar daca ma calific, ma ....., scuza -ma nene, mergi tu in treaba ta si eu in a mea si asta este , hai sa fim seriosi nene nu sintem nici la king of europe, nu sintem nici piloti de renume mondial si alte vrajeli

si inca ceva, apropos de userul tau banat, si aici ti s a facut exact cum ai facut si tu la altii, la tine pe site cind nu ti a convenit ceva m ai banat si pe mine si pe andrei si pe altii; ei bine ai dat aici suficiente motive si plingeri la adresa ta si ai fost banat; a fost corect sau nu asta este treaba adminului dar trebuie sa admiti un lucru sebastian - si se poate verifica sa vezi ca am dreptate - cind ai fost banat pe 4 tuning nimeni nu te a mai atacat stiind ca tu nu ai cum sa te aperi, vezi acum unde este diferenta? tu pe LR ai banat si apoi ai continuat sa ataci desi stiai ca oamenii nu se mai pot apara, aici nu a fost asa, asta e diferenta care ii face pe unii mai oameni

bbm 30-12-07 12:18

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1267622)
Va pot spune ca am mers cu cca 350km/h.Undeva pe la 8500rpm in treapta a 6-a si nu se plafonase, iar daca cineva crede ca faci asta cu 550cp e glumet.

sebi eu nu vreau decit sa te intreb atit: cind ai trecut de 260 cit are bordul la tine, cum stii ca aveai aproximativ 3xx la ora? e doar o intrebare din pura curiozitate

blazeyblaze 30-12-07 14:16

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
bbm-ule, in caz ca nu stiai tu , NASA are instrumente puternice de masurare ....

Calimero2003 30-12-07 14:27

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Nu tin partea lui Sebastia si nu sunt prieten cu el .... dar un lucru e cert ... l-a facut cineva???
Ca are un caracter dificil ... asta e .... dar masina indiferent cati cai are e cea mai buna de la noi.

blazeyblaze 30-12-07 14:36

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
si tu de unde stii asta?
te-ai gandit la vreun fost escort actualmente focus de vtm cumva?
a scos aposteauna gemballa pe strazi si nu stiam noi?
a iesit 996-le CTR RUF la bataie si iar nu stiam?
cum poti sa afirmi ca e "cea mai tare de la noi" cand nu stii toata ecuatia?


Later Edit : a reaparut grecu in peisaj....iar il trimitem la calificari sa vedem daca e valabil?

Bmwaldo 30-12-07 14:41

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 1268027)
si tu de unde stii asta?
te-ai gandit la vreun fost escort actualmente focus de vtm cumva?
a scos aposteauna gemballa pe strazi si nu stiam noi?
a iesit 996-le CTR RUF la bataie si iar nu stiam?
cum poti sa afirmi ca e "cea mai tare de la noi" cand nu stii toata ecuatia?


Later Edit : a reaparut grecu in peisaj....iar il trimitem la calificari sa vedem daca e valabil?

masinuta asta va fi cap de serie mult timp :D

blazeyblaze 30-12-07 14:47

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
dap....ideea e ca aia sunt oameni care nu au timp de pierdut
aoleu....uitasem....ford gt rouch? si ala e de ignorat?

Calimero2003 30-12-07 18:08

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 1268027)
si tu de unde stii asta?
te-ai gandit la vreun fost escort actualmente focus de vtm cumva?
a scos aposteauna gemballa pe strazi si nu stiam noi?
a iesit 996-le CTR RUF la bataie si iar nu stiam?
cum poti sa afirmi ca e "cea mai tare de la noi" cand nu stii toata ecuatia?


Later Edit : a reaparut grecu in peisaj....iar il trimitem la calificari sa vedem daca e valabil?

Prietene m-ai inteles gresit ... CEA MAI TARE MASINA DE LA NOI CARE SE DA LA LINIUTE !!!!
Pe Baldescu nu ai sa il convingi tu in veci sa vina la o liniuta ... de restul masinilor nu pot spune nimika pt ca nu le-am vazut in viata mea dandu-se cu cineva (inafara de grecul cu EVO)
Deci .... pana nu il face cineva e cel mai tare.... acuma ca vrea el calificari si bla bla bla .... aia e alta mancare de peste!!!

racingcode 30-12-07 19:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
De acord ca o cursa cu masina lui baldescu ar fi fost interesanta si am fos f aproape sa o comitem insa poate cu alta ocazie.Despre un ghembala eu nu-mi fac probleme sa vina si sa arate ce poate.Eu v-am spus scurt vin la start asa cum am evocat si mai sus.BBM-ul dupa 260 pe bord... ma faci sa rad de turatie ai auzit?Puterea declarata de mine pt masina mea este de peste 300cp unde vreti voi la arbore sau la roti. Imi pare rau ca nu mi-am permis sa fac mai mult decat sa organizez liniute si indemnari sau macar sa pot sa am un buget sa particip la un circuit de viteza.Ma bucur pentru cei care o fac eu sunt constrans sama multumesc cu atat cat imi e crceaful.In ce priveste banul de ce nu sterge si toate legate de competitle LR sa radieze tot ce are legatura cu mine.

racingcode 30-12-07 20:03

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1267829)
sebi daca tu stii ca ai tu o turbina mai speciala, hibrid, cum vrei tu sa i spui si zici ca scoate xxx cai, bravo tie eu nu vreau decit sa ti spun atit: indiferent citi cai o sa ai la masina si cite masini vei softa in viata ta si cita experienta vei avea , etc nu o sa ai credibilitate in fata oamenilor pt ca si acum faci exact ce ai mai facut in trecut (si o sa ti detaliez):
- spui despre o masina galbena a unei anumite firme ca nu are soft de la respectiva firma care resofteaza ..... iar proprietarul iti poate demonstra ca masina lui chiar are soft de la respectiva firma; uite ca apare andrei si "te bate" cu armele tale, aduce aminte ca pt masina ta au venit specialistii din japonia de 2 ori sa o seteze; deci pina la urma masina a fost sau nu facuta cu stiinta , priceperea si sculele racingcode?
- vorbesi de fise de dyno din strainatate, din nou vine andrei si te bate cu armele tale ca sa zic asa: ne am certat acum ceva vreme luni de zile tu sustinind ca un anume evo facut de tine avea peste 450 de cai in timp ce noi toti iti spuneam ca nu e posibil cu turbina respectiva; si uite ca acum nici tu nu vrei sa ti faci dyno la masina in romania, de ce numai tu stii si este dreptul tau sa faci sau nu ; dar din nou, uite ca ce faci se mai si intoarce impotriva ta;

sincer sebi iti spun, daca miine as avea o masina de 500 de cai si as vrea sa ma dau cu tine iar tu mi ai spune ca doar daca ma calific, ma ....., scuza -ma nene, mergi tu in treaba ta si eu in a mea si asta este , hai sa fim seriosi nene nu sintem nici la king of europe, nu sintem nici piloti de renume mondial si alte vrajeli

si inca ceva, apropos de userul tau banat, si aici ti s a facut exact cum ai facut si tu la altii, la tine pe site cind nu ti a convenit ceva m ai banat si pe mine si pe andrei si pe altii; ei bine ai dat aici suficiente motive si plingeri la adresa ta si ai fost banat; a fost corect sau nu asta este treaba adminului dar trebuie sa admiti un lucru sebastian - si se poate verifica sa vezi ca am dreptate - cind ai fost banat pe 4 tuning nimeni nu te a mai atacat stiind ca tu nu ai cum sa te aperi, vezi acum unde este diferenta? tu pe LR ai banat si apoi ai continuat sa ataci desi stiai ca oamenii nu se mai pot apara, aici nu a fost asa, asta e diferenta care ii face pe unii mai oameni

Eu spun declar peste 300cp unde vrei la motor sau la roti.Credibilitatea mea nu se dovedeste cu vorbe ci cu fapte, cand o sa pierd sau nu ma tin de cuvant ... pana atunci, lumea e libera lafel ca si tara in care traim.Masina galbena presupun S3 si softul ei ulterior da probabil ca are un alt soft pe o configuratie... nu un kit skn.Masina mea a fost facut la inceput dupa o reteta japoneza apoi studiata si imbunatatita cu RACINGCODE care ii reprezinta si pe japonezi aici, este fix acelasi lucru, iar eu si Alex avem contributie directa.Adminul e suveran si eu liber sa fac si sa spun ce vreau.

racingcode 30-12-07 20:14

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
BB-M-ule CONTABILE vrei sa renunti la deformatia profesionala de a mai contabiliza caii altora, stai linistit ca turbina la care va ganditi voi face daca sti cum.In discutile cu ilan de la Autotest mi-a spus ca daca am peste 500cp sa nu o aduc la masurat pt ca e periculos si ei au masurat max 540 un Porsche preparat in Elvetia. Daca le dau o talpa la cei +300cp le arunc standul in aer.Oare chiptuningul facut de SKN in ciuda pretului exorbitant, parca vreo 1400euro, masina a raspuns frumos, trebuind sa fie la gata in jur de +290cp, dar adusa-n tara masurata la Comuputest la Autovit a dat foarte putin peste 270cp cu tot cu evacuare. Ciudat este ca actuali SKN de la Bucuresti contesta masuratorile acelui stand, spunad ca sunt prea optimiste. Oare atunci cat facea acel A4 tdi in realitatea lor? Si oare caii aia in plus la un tdi au fost un pret corect?

bbm 30-12-07 20:36

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 1268008)
Nu tin partea lui Sebastia si nu sunt prieten cu el .... dar un lucru e cert ... l-a facut cineva???
Ca are un caracter dificil ... asta e .... dar masina indiferent cati cai are e cea mai buna de la noi.

aici ai mare mare dreptate si vorbesc foarte serios dar trebuie sa spunem si ca asta se intimpla acum ceva vreme in urma; intre timp masini tari au mai aparut in romania sau au fost in trecere prin romania dar sebastian e baiat destept si stie cum sa faca: calificari, certuri, polemici, e baiat destept pe cuvintul meu

racingcode 30-12-07 20:59

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1268475)
exact cum ma asteptam, ti ai schimbat userul nu si caracterul , a purta o discutie cu tine este ...... o utopie; bafta cu masina ta facuta de racingcode, cu stiinta racingcode si sculele racingcode care sint cele mai tari de pe piata iar restul sint si rai si prosti si scumpi si cum mai vrei tu

Contabile te rog renunta la meseria ta aici.Nu mai umbla la SCOTEALA altora.Eu nu am o parere prasta despre tuneri in general iar unii fac tu ing altii comert insa sa nu se amestece.Apropo am facut un kit pt masina ta in Japonia cu piese 100% original japoneze care costa cam 3000euro.Turbo td04 ce poate urca in jur de 300cp si peste la 1,2 face 270 la motor adica 245 la roti.Include injectoare de 370, downpipe, debitmeru, filtru de aer si fitingaraia toata.Asta se vinde cu 3000euro si e usor de montat. Softul mai costa cateva sute.

Calimero2003 30-12-07 21:48

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1268484)
aici ai mare mare dreptate si vorbesc foarte serios dar trebuie sa spunem si ca asta se intimpla acum ceva vreme in urma; intre timp masini tari au mai aparut in romania sau au fost in trecere prin romania dar sebastian e baiat destept si stie cum sa faca: calificari, certuri, polemici, e baiat destept pe cuvintul meu

Vezi ... asta ziceam si eu ... e destept in privinta asta.... a stiut sa ramana primul.

racingcode 30-12-07 21:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Lafel voi face si pe viitor.In primul rand ar fi urat petnru persoane destul de apropiate care m-au rugat sa ne dam si am refuzat din motivele cunoscute.Oricum daca apare o masina f rapida la start va rog sa contati pe mine daca omul ma provoaca.Si cu Virgil am procedat lafel si cu Ono lafel, ar fi penibil acum sa ma dau cu oricine se da rotund un pic.

andreitentean 30-12-07 22:21

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1268451)
BB-M-ule CONTABILE vrei sa renunti la deformatia profesionala de a mai contabiliza caii altora, stai linistit ca turbina la care va ganditi voi face daca sti cum.In discutile cu ilan de la Autotest mi-a spus ca daca am peste 500cp sa nu o aduc la masurat pt ca e periculos si ei au masurat max 540 un Porsche preparat in Elvetia. Daca le dau o talpa la cei +300cp le arunc standul in aer.Oare chiptuningul facut de SKN in ciuda pretului exorbitant, parca vreo 1400euro, masina a raspuns frumos, trebuind sa fie la gata in jur de +290cp, dar adusa-n tara masurata la Comuputest la Autovit a dat foarte putin peste 270cp cu tot cu evacuare. Ciudat este ca actuali SKN de la Bucuresti contesta masuratorile acelui stand, spunad ca sunt prea optimiste. Oare atunci cat facea acel A4 tdi in realitatea lor? Si oare caii aia in plus la un tdi au fost un pret corect?

Hai ca asta o tare ! Ai fost tu cu masina SKN la test? Noi nu am fost. Dar daca tot e o inventie de ce nu spui ca a scos 210 cai , cu 6 mai mult decat cei 204 de fabrica. Atunci se justifica si un topic nou anti SKN , ehh !!!!

Stii cu cine poti sa te dai , cu subaru argintiu care era expus la TUNING DAYS si scria MARE pe PARBRIZ 750 whp + !!!! Asta inseamna ca propietarul declara mai mult de 750 de cai la roti !!!!!!!!!!!! Iti dai seama cat e de tare, ala te bate sigur cu ai tai +300.


PS pt tine : asta este un sfat pe care poti sa te bazezi --> un stand nu poate masura cai putere daca nu masoara Nm (cuplu motor), si , dupa cum foarte bine stii si tu autovit nu masoara niciodata, sau nu le iese, cuplul motor. Deci , cifra data de ei poate reprezenta la fel de bine caprioare salbatice cat si cai putere.

racingcode 30-12-07 22:35

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Da am fost cu Gaw la Autotest in incinta Autovit si masina a dat mai putin cu cca 20-30cp decat delarau ei.Tot acolo tu ai masurat Honda care dadea atunci 199cp din 200, multe s-au masurat acolo si era ok.Acum vrei sa dai cu noroi in altii pt ca vrei tu sa pui stand si sa spui ca al tau este bun restul nu asa cum ai obiceiul sa faci cu multe?Andrei tu minti si cand injuri.Acolo Nissan 350z di 280cp declarati a dat 26o.Stai lnistit nu te lua de expunerea si grafica lor.Il ai acolo pe Relu care din 125cp a reusit sa masoare cu Impreza 126 si 131 cu tobe si filtru sport.

andreitentean 30-12-07 22:52

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
3 Attachment(s)
Asta e masina despre care vorbeam. Poze.

https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=258
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=259
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=165

racingcode 30-12-07 22:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Da si spun + 300 care e problema?

andreitentean 30-12-07 23:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1268682)
Da am fost cu Gaw la Autotest in incinta Autovit si masina a dat mai putin cu cca 20-30cp decat delarau ei.Tot acolo tu ai masurat Honda care dadea atunci 199cp din 200, multe s-au masurat acolo si era ok.Acum vrei sa dai cu noroi in altii pt ca vrei tu sa pui stand si sa spui ca al tau este bun restul nu asa cum ai obiceiul sa faci cu multe?Andrei tu minti si cand injuri.Acolo Nissan 350z di 280cp declarati a dat 26o.Stai lnistit nu te lua de expunerea si grafica lor.Il ai acolo pe Relu care din 125cp a reusit sa masoare cu Impreza 126 si 131 cu tobe si filtru sport.

Tu spui ca esti prieten si cu Dragos, iar el isi face cruce cand aude aberatiile tale spanand ca nu a stat cu tine niciodata nici la un suc, aceasta ocazie se iveste la un moment dat cand declari ca va cunoasteti de 5 ani !!!
Acum spui ca ai fost cu GAW la dyno test, esti serios?
Acum o luna spuneai ca masina e defecta, acum ca are 270 de cai.
Anul trecut spuneai ca 330xd-ul tau are emisii ZERO si din cauza asta ai picat la ITP !!!
GAW spune ca sunt niste probleme de exprimare undeva la mijloc si ca posturile tale nu meria nici un fel de replica, diplomat, asa cum il stim toti.

Eu zic sa mai citesti odata postul meu de la pagina 63 si sa dai niste raspunsuri ca am facut destul offtopic.

Copy/Paste:
"Revenind la lucruri tehnice, ca mie astea imi plac:
1. Ce inseamna masina racingcode? A uitat cineva ca masina este softata de japonezi ? Nu cred.
2. De ce 750 de cai ? De unde cifra asta ? Amintesc eu ca Greddy T67 cu A/R 0.82 scoate maxim 550 de cai, si astia la motor !
3. De ce dyno din strainatate ? Acum ceva vreme racingcode declara 478 de cai scosi de un Evo9 (proiect 599) masurati in Romania ! Si asta s-a uitat ?
Apropo, nu poate sa vina la voi , cel dornic de o intrecere, ca sa masurati cantitatea de aer scoasa pe toba si sa comparati cu cantitatea de aer intrata in motor ca sa stabiliti puterea ?


PS : am convingerea ca oricare dintre noi , ORICARE , adica TOTI de pe acest forum , daca ar accelera intr-o masina de 750 de Whp si 1400 de kg si-ar inghiti limba. Asa ca , daca inca poti sa vorbesti , nu esti un concurent pe masura proiectului 999,99 !"

bbm 31-12-07 00:09

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 1268592)
Vezi ... asta ziceam si eu ... e destept in privinta asta.... a stiut sa ramana primul.

si o sa mai ramina primul multa vreme, cu asa o politica nu are cum sa greseaca

andreitentean 31-12-07 02:18

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1268814)
asa este, bravo, multa bafta, in curind o sa se faca coada la tine la usa si ma bucur pt tine, sa pui un anunt mare "kituri turbo pt 1.8T la pret super bun, calitate japonia" sa stie lumea sa vina la tine, BRAVO SEBI, lasa ca le arati tu la toti performanta inainte de toate

Nu am vrut sa zic nimic pana acum, dar atentie atat pentru potentialii clienti cat si pentru tuneri: unele din motoarele 1.8T au deja din fabrica injectoare mai mari de 370 si cel mai mare debidmetru din toata gama vag!

blazeyblaze 31-12-07 08:28

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
am auzit ca sta sa ninga......ne dam cu "ciolofanu" verilor?
daca nu, va invit aici -> http://www.bagdasar-arseni.ro/

racingcode 31-12-07 19:47

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Se vede ce inteligenta cat de multa subtilitate, mai ales din partea unui moderator.
Se pare ca sti drumul ...

blazeyblaze 31-12-07 20:02

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Inainte de toate, era o gluma pe care se pare ca nu esti in stare sa o gusti. Mai apoi, se scrie stii nu sti. Din moment ce am scris ca va invit, se subintelege ca il stiu, nu? Am incercat sa mai dau o nota de despasticizare a topicului si asa incarcat de rahaturi dar nu vrei sa ma lasi. In fine. Tu esti cel mai tare baiat cu cea mai tare masina cu cel mai destept cap si cu cele mai tari solutii de tuning. INDUBITABIL!!!!! La multi ani frate, tot ce iti doresti tu etc.
PS : Te invit inca o data acolo unde stiu eu drumul, poate ne controlam impreuna ;)

racingcode 31-12-07 20:35

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
poate ca ai dreptate...
La multi ani si sa-ti ajute Domnul!

Calimero2003 31-12-07 21:13

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by andreitentean (Post 1268901)
Nu am vrut sa zic nimic pana acum, dar atentie atat pentru potentialii clienti cat si pentru tuneri: unele din motoarele 1.8T au deja din fabrica injectoare mai mari de 370 si cel mai mare debidmetru din toata gama vag!

Asa de curiozotate ... vreau si eu sa stiu dintre voi toti marii tunari (nu vreau sa va jignesc cu nimika si nu am zis cu vre-o intentie rea catre cineva ... si e adresat si lui Sebastian) cine poate sa ofere Kit de 300 hp la pret de sub 1.000 euro pr motorul 1.8 T 20v.
Chitul sa contina obligatoriu turbina,galerie evacuare,intercooler si tot ce trebuie pt a fi montat.

PS. > asta e ca o provocare lansata de mine pt voi toti .... aveti sansa sa va faceti reclama pozitiva sau negativa ...

GTA 31-12-07 21:16

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
E foame de bani baieti........

Urmaresc aceste discutii pentru ca prezinta oarece interes legat de o problema pe care o am.Recent mi-am configurat masina cu interne care rezista la +500cp si o turbina care duce maxim 400cp pe 2L......problema pe care o am consta in provenienta softului pe care o sa-l pun pe masina.Dar vazand aceste discutii sincer cred ca o sa optez pentru o resoftare "externa" sau eventual varianta cea mai ieftina....nu mai fac nimik.....

Am vazut mai sus ca se comenteaza standul de la Autotest.....masina mea,am curajul sa spun ca este cea mai testata masina pe acel stand....am peste 15 teste pe hartie +cele neprintate.....de curiozitate am testat masina in aceeasi zi si pe un alt stand din Buc si a iesit cu 4cp diferenta.Personal pot afirma ca standul are o eroare de + - 5%....in rest .....faza cu cuplul este doar o problema de soft la printare.....pe monitor arata cuplul dar la printare nu se vede pe grafic.

PS.Precizez ca nu am nici o tangenta cu Sebastian,pe care-l stiu din vedere,sau cu Andrei pe care nu-l cunosc absolut de loc.

La Multi Ani!!


All times are GMT +2. The time now is 15:55.

- Copyright 2026 4Tuning