![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
unu cu unu fac doi
daca il aduc pe Maftei, te dai cu el sau iar il pui sa se dea cu Ono ca sa vezi daca e valabil? la multi ani |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
PS: recunosc ca ai o masina tare, stii bine ca sint unul dintre putinii care am stat in dreapta la tine in masina, care am vazut ce poate acea masina si mergeai atunci cu presiune mica - ceva sub 1.5 bar - gresesc? recunosc ca te ai dat din mers cu un motor honda de 900 si la semafor omul a oprit linga tine si te a salutat in semn de respect dar jane, vorbim de veyron totusi, crezi ca exista cineva pe acest site care nu a citit macar ceva despre veyron? lasam filmele la care probabil marea majoritate a pasionatilor au stat nopti intregi si au vazut si revazut emisiuni, prezentari, etc ...... PS2: si inca o intrebare de curiozitate si daca vrei sa raspunzi bine daca nu , nu , e dreptul tau, tu ce putere estimezi ca are masina ta ? macar sa spui cu o marja de 100 cai in plus sau in minus daca se poate |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Asta e cel mai tare cadou de Craciun !!! Saru'mana Nasu. Am ras cu pofta ! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Revenind la lucruri tehnice, ca mie astea imi plac:
1. Ce inseamna masina racingcode? A uitat cineva ca masina este softata de japonezi ? Nu cred. 2. De ce 750 de cai ? De unde cifra asta ? Amintesc eu ca Greddy T67 cu A/R 0.82 scoate maxim 550 de cai, si astia la motor ! 3. De ce dyno din strainatate ? Acum ceva vreme racingcode declara 478 de cai scosi de un Evo9 (proiect 599) masurati in Romania ! Si asta s-a uitat ? Apropo, nu poate sa vina la voi , cel dornic de o intrecere, ca sa masurati cantitatea de aer scoasa pe toba si sa comparati cu cantitatea de aer intrata in motor ca sa stabiliti puterea ? PS : am convingerea ca oricare dintre noi , ORICARE , adica TOTI de pe acest forum , daca ar accelera intr-o masina de 750 de Whp si 1400 de kg si-ar inghiti limba. Asa ca , daca inca poti sa vorbesti , nu esti un concurent pe masura proiectului 999,99 ! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
RacinCode are un mare aport la aceasta masina iar ultima setare s-a facut impreuna cu japonezii au venit sa ne asigure asistenta urmand pe viitor sa-i vizitam si avand din partea lor referinte f bune.In fine daca aveti o masina care sa merite interesul eu voi fi la start, iar cu maftei nu aveti nici o grija si nici nu avem nevoie de intermediari discutam direct iar cursa e ca si programata cand masina lui e gata. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Model: Honda CBR 900 RR FirebladeYear: 1996Category: SportRating: 70.2 out of 100. Show full rating and compare with other bikesEngine and transmissionDisplacement: 918.00 ccm (56.02 cubic inches)Engine type: In-line fourStroke: 4Power: 128.00 HP (93.4 kW)) @ 10500 RPMTorque: 91.20 Nm (9.3 kgf-m or 67.3 ft.lbs) @ 8750 RPMValves per cylinder: 4Cooling system: LiquidGearbox: 6-speedTransmission typefinal drive: ChainStarter: ElectricPhysical measuresDry weight: 183.0 kg (403.4 pounds)Seat height: 810 mm (31.9 inches) If adjustable, lowest setting.Chassis and dimensionsFront brakes: Dual discRear brakes: Single discPower/weight ratio: 0.6995 HP/kgSpeed and accelerationTop Speed: 300km/h0-100km/h: 2,80sec
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
- spui despre o masina galbena a unei anumite firme ca nu are soft de la respectiva firma care resofteaza ..... iar proprietarul iti poate demonstra ca masina lui chiar are soft de la respectiva firma; uite ca apare andrei si "te bate" cu armele tale, aduce aminte ca pt masina ta au venit specialistii din japonia de 2 ori sa o seteze; deci pina la urma masina a fost sau nu facuta cu stiinta , priceperea si sculele racingcode? - vorbesi de fise de dyno din strainatate, din nou vine andrei si te bate cu armele tale ca sa zic asa: ne am certat acum ceva vreme luni de zile tu sustinind ca un anume evo facut de tine avea peste 450 de cai in timp ce noi toti iti spuneam ca nu e posibil cu turbina respectiva; si uite ca acum nici tu nu vrei sa ti faci dyno la masina in romania, de ce numai tu stii si este dreptul tau sa faci sau nu ; dar din nou, uite ca ce faci se mai si intoarce impotriva ta; sincer sebi iti spun, daca miine as avea o masina de 500 de cai si as vrea sa ma dau cu tine iar tu mi ai spune ca doar daca ma calific, ma ....., scuza -ma nene, mergi tu in treaba ta si eu in a mea si asta este , hai sa fim seriosi nene nu sintem nici la king of europe, nu sintem nici piloti de renume mondial si alte vrajeli si inca ceva, apropos de userul tau banat, si aici ti s a facut exact cum ai facut si tu la altii, la tine pe site cind nu ti a convenit ceva m ai banat si pe mine si pe andrei si pe altii; ei bine ai dat aici suficiente motive si plingeri la adresa ta si ai fost banat; a fost corect sau nu asta este treaba adminului dar trebuie sa admiti un lucru sebastian - si se poate verifica sa vezi ca am dreptate - cind ai fost banat pe 4 tuning nimeni nu te a mai atacat stiind ca tu nu ai cum sa te aperi, vezi acum unde este diferenta? tu pe LR ai banat si apoi ai continuat sa ataci desi stiai ca oamenii nu se mai pot apara, aici nu a fost asa, asta e diferenta care ii face pe unii mai oameni |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
bbm-ule, in caz ca nu stiai tu , NASA are instrumente puternice de masurare ....
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Nu tin partea lui Sebastia si nu sunt prieten cu el .... dar un lucru e cert ... l-a facut cineva???
Ca are un caracter dificil ... asta e .... dar masina indiferent cati cai are e cea mai buna de la noi. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
si tu de unde stii asta?
te-ai gandit la vreun fost escort actualmente focus de vtm cumva? a scos aposteauna gemballa pe strazi si nu stiam noi? a iesit 996-le CTR RUF la bataie si iar nu stiam? cum poti sa afirmi ca e "cea mai tare de la noi" cand nu stii toata ecuatia? Later Edit : a reaparut grecu in peisaj....iar il trimitem la calificari sa vedem daca e valabil? |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
dap....ideea e ca aia sunt oameni care nu au timp de pierdut
aoleu....uitasem....ford gt rouch? si ala e de ignorat? |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Pe Baldescu nu ai sa il convingi tu in veci sa vina la o liniuta ... de restul masinilor nu pot spune nimika pt ca nu le-am vazut in viata mea dandu-se cu cineva (inafara de grecul cu EVO) Deci .... pana nu il face cineva e cel mai tare.... acuma ca vrea el calificari si bla bla bla .... aia e alta mancare de peste!!! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
De acord ca o cursa cu masina lui baldescu ar fi fost interesanta si am fos f aproape sa o comitem insa poate cu alta ocazie.Despre un ghembala eu nu-mi fac probleme sa vina si sa arate ce poate.Eu v-am spus scurt vin la start asa cum am evocat si mai sus.BBM-ul dupa 260 pe bord... ma faci sa rad de turatie ai auzit?Puterea declarata de mine pt masina mea este de peste 300cp unde vreti voi la arbore sau la roti. Imi pare rau ca nu mi-am permis sa fac mai mult decat sa organizez liniute si indemnari sau macar sa pot sa am un buget sa particip la un circuit de viteza.Ma bucur pentru cei care o fac eu sunt constrans sama multumesc cu atat cat imi e crceaful.In ce priveste banul de ce nu sterge si toate legate de competitle LR sa radieze tot ce are legatura cu mine.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
BB-M-ule CONTABILE vrei sa renunti la deformatia profesionala de a mai contabiliza caii altora, stai linistit ca turbina la care va ganditi voi face daca sti cum.In discutile cu ilan de la Autotest mi-a spus ca daca am peste 500cp sa nu o aduc la masurat pt ca e periculos si ei au masurat max 540 un Porsche preparat in Elvetia. Daca le dau o talpa la cei +300cp le arunc standul in aer.Oare chiptuningul facut de SKN in ciuda pretului exorbitant, parca vreo 1400euro, masina a raspuns frumos, trebuind sa fie la gata in jur de +290cp, dar adusa-n tara masurata la Comuputest la Autovit a dat foarte putin peste 270cp cu tot cu evacuare. Ciudat este ca actuali SKN de la Bucuresti contesta masuratorile acelui stand, spunad ca sunt prea optimiste. Oare atunci cat facea acel A4 tdi in realitatea lor? Si oare caii aia in plus la un tdi au fost un pret corect?
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Lafel voi face si pe viitor.In primul rand ar fi urat petnru persoane destul de apropiate care m-au rugat sa ne dam si am refuzat din motivele cunoscute.Oricum daca apare o masina f rapida la start va rog sa contati pe mine daca omul ma provoaca.Si cu Virgil am procedat lafel si cu Ono lafel, ar fi penibil acum sa ma dau cu oricine se da rotund un pic.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Stii cu cine poti sa te dai , cu subaru argintiu care era expus la TUNING DAYS si scria MARE pe PARBRIZ 750 whp + !!!! Asta inseamna ca propietarul declara mai mult de 750 de cai la roti !!!!!!!!!!!! Iti dai seama cat e de tare, ala te bate sigur cu ai tai +300. PS pt tine : asta este un sfat pe care poti sa te bazezi --> un stand nu poate masura cai putere daca nu masoara Nm (cuplu motor), si , dupa cum foarte bine stii si tu autovit nu masoara niciodata, sau nu le iese, cuplul motor. Deci , cifra data de ei poate reprezenta la fel de bine caprioare salbatice cat si cai putere. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Da am fost cu Gaw la Autotest in incinta Autovit si masina a dat mai putin cu cca 20-30cp decat delarau ei.Tot acolo tu ai masurat Honda care dadea atunci 199cp din 200, multe s-au masurat acolo si era ok.Acum vrei sa dai cu noroi in altii pt ca vrei tu sa pui stand si sa spui ca al tau este bun restul nu asa cum ai obiceiul sa faci cu multe?Andrei tu minti si cand injuri.Acolo Nissan 350z di 280cp declarati a dat 26o.Stai lnistit nu te lua de expunerea si grafica lor.Il ai acolo pe Relu care din 125cp a reusit sa masoare cu Impreza 126 si 131 cu tobe si filtru sport.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
3 Attachment(s)
Asta e masina despre care vorbeam. Poze.
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=258 https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=259 https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=165 |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Da si spun + 300 care e problema?
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Acum spui ca ai fost cu GAW la dyno test, esti serios? Acum o luna spuneai ca masina e defecta, acum ca are 270 de cai. Anul trecut spuneai ca 330xd-ul tau are emisii ZERO si din cauza asta ai picat la ITP !!! GAW spune ca sunt niste probleme de exprimare undeva la mijloc si ca posturile tale nu meria nici un fel de replica, diplomat, asa cum il stim toti. Eu zic sa mai citesti odata postul meu de la pagina 63 si sa dai niste raspunsuri ca am facut destul offtopic. Copy/Paste: "Revenind la lucruri tehnice, ca mie astea imi plac: 1. Ce inseamna masina racingcode? A uitat cineva ca masina este softata de japonezi ? Nu cred. 2. De ce 750 de cai ? De unde cifra asta ? Amintesc eu ca Greddy T67 cu A/R 0.82 scoate maxim 550 de cai, si astia la motor ! 3. De ce dyno din strainatate ? Acum ceva vreme racingcode declara 478 de cai scosi de un Evo9 (proiect 599) masurati in Romania ! Si asta s-a uitat ? Apropo, nu poate sa vina la voi , cel dornic de o intrecere, ca sa masurati cantitatea de aer scoasa pe toba si sa comparati cu cantitatea de aer intrata in motor ca sa stabiliti puterea ? PS : am convingerea ca oricare dintre noi , ORICARE , adica TOTI de pe acest forum , daca ar accelera intr-o masina de 750 de Whp si 1400 de kg si-ar inghiti limba. Asa ca , daca inca poti sa vorbesti , nu esti un concurent pe masura proiectului 999,99 !" |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
am auzit ca sta sa ninga......ne dam cu "ciolofanu" verilor?
daca nu, va invit aici -> http://www.bagdasar-arseni.ro/ |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Se vede ce inteligenta cat de multa subtilitate, mai ales din partea unui moderator.
Se pare ca sti drumul ... |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Inainte de toate, era o gluma pe care se pare ca nu esti in stare sa o gusti. Mai apoi, se scrie stii nu sti. Din moment ce am scris ca va invit, se subintelege ca il stiu, nu? Am incercat sa mai dau o nota de despasticizare a topicului si asa incarcat de rahaturi dar nu vrei sa ma lasi. In fine. Tu esti cel mai tare baiat cu cea mai tare masina cu cel mai destept cap si cu cele mai tari solutii de tuning. INDUBITABIL!!!!! La multi ani frate, tot ce iti doresti tu etc.
PS : Te invit inca o data acolo unde stiu eu drumul, poate ne controlam impreuna ;) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
poate ca ai dreptate...
La multi ani si sa-ti ajute Domnul! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Chitul sa contina obligatoriu turbina,galerie evacuare,intercooler si tot ce trebuie pt a fi montat. PS. > asta e ca o provocare lansata de mine pt voi toti .... aveti sansa sa va faceti reclama pozitiva sau negativa ... |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
E foame de bani baieti........
Urmaresc aceste discutii pentru ca prezinta oarece interes legat de o problema pe care o am.Recent mi-am configurat masina cu interne care rezista la +500cp si o turbina care duce maxim 400cp pe 2L......problema pe care o am consta in provenienta softului pe care o sa-l pun pe masina.Dar vazand aceste discutii sincer cred ca o sa optez pentru o resoftare "externa" sau eventual varianta cea mai ieftina....nu mai fac nimik..... Am vazut mai sus ca se comenteaza standul de la Autotest.....masina mea,am curajul sa spun ca este cea mai testata masina pe acel stand....am peste 15 teste pe hartie +cele neprintate.....de curiozitate am testat masina in aceeasi zi si pe un alt stand din Buc si a iesit cu 4cp diferenta.Personal pot afirma ca standul are o eroare de + - 5%....in rest .....faza cu cuplul este doar o problema de soft la printare.....pe monitor arata cuplul dar la printare nu se vede pe grafic. PS.Precizez ca nu am nici o tangenta cu Sebastian,pe care-l stiu din vedere,sau cu Andrei pe care nu-l cunosc absolut de loc. La Multi Ani!! |
| All times are GMT +2. The time now is 15:55. |
- Copyright 2026 4Tuning