Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Matiz...Craiova (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/85291-matiz-craiova.html)

coman razvan 09-03-10 18:09

Re: Matiz...Craiova
 
Ok, te rog eu mult si multumesc!

Robert_MNW 09-03-10 18:10

Re: Matiz...Craiova
 
Nu ai pentru ce! Iti dai seama ca si omu vrea sa le vanda, eu i-am zis ca nu va duce lipsa de clienti.:-)

pustiu_FUG 09-03-10 19:22

Re: Matiz...Craiova
 
folia DA!! cu suspensia nustiu ce sa zic, cere mai multa atentie la condus bla bla bla. acum tu sti daca ai de castigat mai mult decat de pierdut!! bafta:lol:

Robert_MNW 09-03-10 22:35

Re: Matiz...Craiova
 
La arcuri nu voi renunta si nu e chiar atat de rau pe cat crezi pentru ca Matizul este deja foarte inalt si ar garda la sol mare. Sa speram ca se vor materializa visele:-) Apropo vreau sa imbrac volanul in piele neagra cu gri insa vreau sa fie piele intoarsa, ce parere aveti merge sau mai bine clasic cu piele perforata?

giny 15-03-10 00:03

Re: Matiz...Craiova
 
te vazui azi pe la pranz la mol te duceai spre billa,eram pe prima banda la semafor ca vream sa te claxonez:D

Robert_MNW 15-03-10 09:55

Re: Matiz...Craiova
 
Te-am zarit si eu mi-a atras atentia capota olteanului! Arata bine!;)

Geo_ZGA 15-03-10 20:27

Re: Matiz...Craiova
 
Pielea intoarsa arata mai bine, are priza mai buna, dar se uzeaza mai repede... pielea perforata cred ca ar fii mai utila :)

Robert_MNW 15-03-10 21:26

Re: Matiz...Craiova
 
Asa ma gandeam si eu dar cred ca o sa inlocuiesc tot volanul cu unul putin mai mic dar mai gros avand in vedere ca nu am servo! Numai sa gasesc unul calumea nu porcarii de doi bani din targ;) Mersi pentru raspuns!
Maine vreau sa ma duc sa cumpar doua parasolare de la dezmembrari ca alea le dau jos :-) si vreau sa cumpar maneta de SE cu temporizator dar am inteles ca imi mai trebuie si releul, stie cineva cum arata si unde se afla? :???:

Geo_ZGA 15-03-10 21:30

Re: Matiz...Craiova
 
Nici nu te sfatuiesc sa iei volan din targ... risti sa il indoi sau, mai grav, sa ramai cu "bucata" in mana :lol:
Cauta pe la bazar, pe forum sau pe site... se mai gasesc diverse volane "de firma" la preturi bune ;) Momo, Raid, Sparco... depinde de noroc. Mai groase oricum sunt... acum vezi ce diametru gasesti, ca fara servo e mai greu cu unul mic.

Robert_MNW 15-03-10 21:35

Re: Matiz...Craiova
 
E, beleaua, cu servo nu e asa mare ca ma duc la sala si nu simt nevoia:lol: vazusem cateva volane pe aici pe la vanzare dar typeR:???:...nu stiu ce sa zic parca nu vreau sa ma risc sa raman cu el in mana :-)

banzay 15-03-10 22:27

Re: Matiz...Craiova
 
Mai, un TypeR am eu pe masina, bine, era cu niste elemente cromate, cu rosu etc, dar le-am imbracat in autocolant negru si e omenesc acuma. Dar numai eu stiu cat l-am cautat sa fie calumea, dintr-o bucata. Numai rahaturi gasesti prin targ :) Dar poti sa gasesti si ceva mai robust si rezistent, trebuie doar sa cauti. Cam mult dar... La mine asta a fost conditia, sa fie nou, chiar daca nu se compara cu unul de firma, pe moment imi satisface cerintele.

giny 15-03-10 23:31

Re: Matiz...Craiova
 
si io tot TypeR am pe masina (adica aveam ca il dadui azi jos) si nu am avut probleme cu el,am fost multumit de el,l-am luat nou io dar nu din targ...maine il dau ca m-am saturat de el...o sa vezi tu la cine o sa ajunga:lol:

Robert_MNW 16-03-10 15:27

Re: Matiz...Craiova
 
8 Attachment(s)
Da, e bine de stiut ca sunt rezistente. Multumesc! Giny, banuiesc ca la baiatu cu Matizul argintiu ajunge volanul. Ramasesem dator cu niste poze cu lampa portbagaj, am schimbat si parasolarele cu unele de pe un Matiz SE din UK cu oglinda si avertisment de furtuna, cele vechi nu aveau:lol: arata bine astea chiar imi plac si mai jos niste poze cu Matizul ceruit/polishat!;)
:!:E cineva care a pus temporizare cu maneta de SE, vreau sa stiu si eu ce releu imi trebuie ca am gasit manetele cu 40 ron bucata!

B-72-RZD 16-03-10 15:31

Re: Matiz...Craiova
 
Avertisment de furtuna? :lol:
La ce se refera?

pustiu_FUG 16-03-10 15:48

Re: Matiz...Craiova
 
mai sti cata vopsea ai bagat in vopsirea barelor? multumesc


All times are GMT +2. The time now is 18:29.

- Copyright 2024 4Tuning