Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/48594-conduita-soferilor-profesionisti-trafic.html)

Dolce CST 01-09-09 22:19

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by zN3u (Post 2603849)
atunci hai sa iesim cu pistoalele pe strada :))) ce mai suntem in orase de wester atunci toti tupeisti ne calca in picioare eh ?

Ar fi o treaba=))))))))))))

CristianD 02-09-09 08:50

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
bah zN3u , tu sa iti iei carnetu inainte si apoi sa vezi sa nu apari aici. In rest bafta multa cu scoala si examenu.

di48lo 02-09-09 12:23

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by CJ-86-UHE (Post 2601075)
... cel mai bine sa sa-ti vezi de treaba ta

+1

Rautatea nu poate fi vindecata cu... rautate:-P Razbunarea nu rezolva nimic, chiar daca ai dreptate. O sa ai un dusman in plus.

zN3u 02-09-09 20:45

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by Dolce CST (Post 2604023)
Ar fi o treaba=))))))))))))

Am intales ca la bulgari sunt pistoale cu aer comprimat ieftine acolo la un 50euro :))

Quote:

Originally Posted by CristianD (Post 2604612)
bah zN3u , tu sa iti iei carnetu inainte si apoi sa vezi sa nu apari aici. In rest bafta multa cu scoala si examenu.

da mah asa e mersi , sper sa nu ajung aici , om trai si om vedea :)) ce sa faci Numai bine ;)

Kent8 02-09-09 22:52

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
dupa ce sa mergi pana la bulgari?
mai astepti pana la 1 octombrie cand vin moldovenii si mergi la ise si intrebi un moldovean care are pistoale...
se vand la acelasi pret si aici..nu mai trebuie sa bati drumul pana in bulgaria
poate umpic mai mult aici...

-LEXION- 15-10-09 22:20

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
O intamplare mai stupida am avut azi in parcare la Iulius. Mie nu imi plac cand sunt ocupate locurile de handicapati de persoane "jmekere" , cum pot alti 100 de oameni sa parcheze langa si sa faca cativa pasi in plus, asa ar trebuii sa faca oricine. Dar tot timpul se gasesc niste jmekeri care sa parcheze pe ele, fara sa fie in cauza. Azi am vazut 2 baietzashi cu un Ford Focus parcati pe unul din acele locrui, care era mai aproape de intrare, chiar daca la 3-4 locuri distanta de ei, erau altele libere. Cand trec pe langa ei, nu ma abtin, si ii intreb daca ei sunt chiar handicapati sau semnul si portiunea vopsita cu albastru nu inseamna absolut nimic pentru ei. IN primele secunde nu si-au dat seama cat de groaznica a fost insulta mea, dupa care si-au dat drumul la carne si mame pana am intrat in magazin si nu i-am mai auzit....

Acum 2 ani am parcat DIN GRESEALA pe un loc de handicapat in Munster. M-a vazut un politist, care nu era in timpul serviciului, a venit la mine, mi-a aratat legitimatia , mi-a spus cu ce am gresit si in 10 minute mi-a venit si amenda de 75 de euro.

In vara era o politista in fata la Cora care inmana biletele in care scria sa nu se lase lucruri la vedere in masini si alte tampenii. I-am zis ca mai bine ar supraveghea locurile pentru handicapati sa nu mai fie ocupate de toti comozii din Cluj, la care mi-a zis foarte senin, ca ea trebuie sa ii vada pe acei soferi cand parcheaza acolo, iar daca nu ii vede cand sunt la masina nu le poate face nimic. I-am zis ca eu nu am vazut scris asta in lege si am plecat.

Fixius 15-10-09 22:44

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
nu trebe sa iti pui minte cu tot felul de cretini, pt simplul fapt ca eu sunt bolnav din nastere si sunt mai rotund, cand ma iau de oamenii astia care parcheaza pe locurile special amenajate pt persoanele cu handicap, automat cretinii se i-au de fizicul meu..
si de acolo am tras concluzia ca: acei oameni care parcheaza in locurile alea, nu se respecta nici pe iei, daramite pe acele persoane care au dreptul sa parcheze acolo

mai bine iti vezi de treaba ta..
acesti oameni care fac parte din tara asta atat de frumoasa si de culta nu se vor schimba nici odata
si din pacate tot mai multi oameni de genul sunt atat in cluj cat si in romania asta..

CJ-01-WOB 15-10-09 23:34

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
daca ar fi amenzi pe masura nu s-ar mai parca pe acele locuri
oriunde in tarile civilizate PLATESTI GROS pt aroganta de a parca pe locurile amenajate special pt persoanele cu handicap.

MadManOvi 16-10-09 00:28

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Problema nu e ca amenzile sunt prea mici (is destul de piperate de fapt :)) Problema e ca nu se dau amenzi la cine ar trebui sa se dea.

team namo 17-10-09 00:37

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by -LEXION- (Post 2722496)
O intamplare mai stupida am avut azi in parcare la Iulius. Mie nu imi plac cand sunt ocupate locurile de handicapati de persoane "jmekere" , cum pot alti 100 de oameni sa parcheze langa si sa faca cativa pasi in plus, asa ar trebuii sa faca oricine. Dar tot timpul se gasesc niste jmekeri care sa parcheze pe ele, fara sa fie in cauza. Azi am vazut 2 baietzashi cu un Ford Focus parcati pe unul din acele locrui, care era mai aproape de intrare, chiar daca la 3-4 locuri distanta de ei, erau altele libere. Cand trec pe langa ei, nu ma abtin, si ii intreb daca ei sunt chiar handicapati sau semnul si portiunea vopsita cu albastru nu inseamna absolut nimic pentru ei. IN primele secunde nu si-au dat seama cat de groaznica a fost insulta mea, dupa care si-au dat drumul la carne si mame pana am intrat in magazin si nu i-am mai auzit....

Acum 2 ani am parcat DIN GRESEALA pe un loc de handicapat in Munster. M-a vazut un politist, care nu era in timpul serviciului, a venit la mine, mi-a aratat legitimatia , mi-a spus cu ce am gresit si in 10 minute mi-a venit si amenda de 75 de euro.

In vara era o politista in fata la Cora care inmana biletele in care scria sa nu se lase lucruri la vedere in masini si alte tampenii. I-am zis ca mai bine ar supraveghea locurile pentru handicapati sa nu mai fie ocupate de toti comozii din Cluj, la care mi-a zis foarte senin, ca ea trebuie sa ii vada pe acei soferi cand parcheaza acolo, iar daca nu ii vede cand sunt la masina nu le poate face nimic. I-am zis ca eu nu am vazut scris asta in lege si am plecat.


si sa nu uitam de toti magarocii care opresc inainte de donermaxx la cafeneaua aia de cacat, tin sa la multumesc ca blocheaza banda, sa nu uitam de aia care parcheaza in intersectiile de prin cartiere pe langa celalalt rand de masini parcate deja la marginea drumului, etc...

p*la mea, concluzia ii ca traim intr-o tara de mocani inculti, ignoranti si lipsiti de bun simt, si nici maine nici poimaine, nici peste 20 de ani nu v-a fi diferit pentru ca asa ne este neamu prost si prostie transmitem mai departe la urmatoarele generatii...

CJ-01-WOB 18-10-09 04:31

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
azi o faza demna de un bizon autentic .. la iulius o masina de rahat a parcat pe 2 locuri de handicapati ( sa nu cumva sa fie atinsa)

felicitari dobitocului, esti un magar.

vlad_VSV 18-10-09 08:25

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
wob , aceeasi faza la polus :))

-LEXION- 18-10-09 11:35

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 2728180)
azi o faza demna de un bizon autentic .. la iulius o masina de rahat a parcat pe 2 locuri de handicapati ( sa nu cumva sa fie atinsa)

felicitari dobitocului, esti un magar.


Zici de acea Alfa 147 neagra de pe la ora 18? Am vazut-o si eu, rusine proprietarului.

CJ-01-WOB 19-10-09 00:19

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
nu era o alfa era o masina ''se servici '' colantata , nici nu stiu ce era .. o cutie .

inseamna ca nu sunt unicati astia , umbla peste tot.

Dolce CST 19-10-09 00:23

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
de* servici:-P


All times are GMT +2. The time now is 23:43.

- Copyright 2026 4Tuning