Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 29-10-07 20:47

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by dragosm3 (Post 1173276)
vento 1.8 90cp suspensie KW spate reglabila si roti 15 si cam atat :)

draguta masina
ce mai urmeaza? ca vad ca suspensi , pleoape ,jenti,.......

FANEX 01-11-07 18:17

Re: Proprietari de vw vento
 
SALUTARE
are careva montat pe vento bara de rigidizare ?
ma intereseaza subiectul,orice informatii sunt binevenite,pareri personale,poze etc.


___________________
Ce sosele faine avem in Romania !

bzsa 01-11-07 18:23

Re: Proprietari de vw vento
 
la care te referi la cel dintre telescoape?

FANEX 01-11-07 20:15

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1179005)
la care te referi la cel dintre telescoape?

DA
partea de sus

bzsa 01-11-07 22:44

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1179221)
DA
partea de sus

pai faza e pt masini puternice si de altfel nu are nici un rol la motoarele noastre numa ca aspect ,in rest nu te ajuta cu nimic si e si scump pe deasupra nu de alta dar si pe mine m-o batut gandu la asa ceva
poate la un moment dat o sa imi pun dar o sa fie printr-e ultimele lucruri
cred ca la un vr6 la 174 de cp are un rol dar la noi nu prea cred

MaxX_82 02-11-07 12:33

Re: Proprietari de vw vento
 
eu din cate stiu si am citit se foloseste pt. rigidizarea caroseriei sau sasiului (sper sa nu fi scris o prostie), ajuta la stabilitate. dar nu stiu daca se simte intradevar, probabil se simte cu o suspensie sport completa

bzsa 02-11-07 13:36

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1180244)
eu din cate stiu si am citit se foloseste pt. rigidizarea caroseriei sau sasiului (sper sa nu fi scris o prostie), ajuta la stabilitate. dar nu stiu daca se simte intradevar, probabil se simte cu o suspensie sport completa

exact asa ceva,

MaxX_82 02-11-07 19:38

Re: Proprietari de vw vento
 
in principiu gasesti aici minimul de informatie
http://www.tuninglinx.com/html/torsion-bars.html

MaxX_82 02-11-07 20:08

Re: Proprietari de vw vento
 
si inca ceva ce ar putea sa te ajute
http://vwforum.vwforum.ro/index.php?...pic=13098&st=0
daca te hotaraasti sa montezi asa ceva ar fi interesant sa dai mai multe detalii despre instalarea ei

paul_ral 05-11-07 18:35

Re: Proprietari de vw vento
 
Dedicatie
http://www.myvideo.de/watch/2595459
http://www.myvideo.de/watch/1475815
Poate la vara reusim sa ne cunoastem!

bzsa 05-11-07 18:46

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1185186)
Poate la vara reusim sa ne cunoastem!

pai nu ar fio idee rea
superbe filmuletele dar eleronul ala si jentile rupe toate normele

DONU' 08-11-07 12:29

Re: Proprietari de vw vento
 
22 Attachment(s)
Am revenit si eu aici cu poze noi.
Am tot avut probleme, ba am facut motorul si pe urma am avut accident, ba am reparat-o si am spart cutia de viteze si tot asa, si niciodata nu era pregatita de pozat.
Sper sa va placa! Astept parerile voastre!

P.S. Mai am in plan cateva inbunatatiri, dar le voi realiza in anul care vine.

BULLETTT 08-11-07 19:06

Re: Proprietari de vw vento
 
Proprietari de Vento???22 de pagini si singuru Vento adevarat este a lui DONU':D...restu mai au de tras mult.

bzsa 08-11-07 19:38

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by BULLETTT (Post 1189969)
Proprietari de Vento???22 de pagini si singuru Vento adevarat este a lui DONU':D...restu mai au de tras mult.

tras la ce ????la motor :-P
ca numa al lui e vr6
oricum superba ,masina

paul_ral 08-11-07 19:42

Re: Proprietari de vw vento
 
Depinde ce intelegi tu prin Vento adevarat. Pentru mine cea mai buna masina e aia pe care o ai.Decat sa investesc in elemente de tuning de prost gust facute prin diferite garaje (nu jignesc pe nimeni de pe acest topic) prefer sa instalez un climatronic, cruise contol, scaune incalzite. Uite un exemplu pe care am inceput sa-l urmez:
http://www.vwgolf-info.nl/index.php?...d=12&Itemid=27
Totul a pornit de la o masina stock.
Cu tempomatul am rezolvat, urmeaza climatronicul.Urati-mi bafta.


All times are GMT +2. The time now is 01:11.

- Copyright 2026 4Tuning