![]() |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
pai poate nu e softul sa mearga exploziv. totusi tre s aprotejeze si DSG care are lmita cam 350 Nm.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
el zicea ca are 550nm:lol:stiu si eu ca limita la dsg e undeva langa 350
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Am auzit si eu multe despre aceasta masina...am vazut-o personal...nu am mers cu ea...arata f bine ce e drept....In cea ce-i priveste performantele am vazut un grafic postat pe un alt thread cu o putere de aproximativ 212 sau ceva de genu..am sa caut si am sa postez link-ul, am mai vazut un filmulet pe youtube postat de Dl Sonyscorpion cu boost gauge-ul dupa masina...mergea parca pe undeva pe la 1.8...promit ca o sa caut si o sa postez link-ul....ce mi se pare mie suspect e faptul ca Dl Sonyscorpion sustine ca a modificat printre altele si capu de pompa si duzele de la injectoare.....lucru pe care eu il stiu valabil pt motoarele pompa distribuitoade si imposibil pt pompa dusa....unde injectia oricum face fata pana pe la 280 cp. Nu sunt carcotas, repect munca omului...e o parere strict personala...un motor 2.0 tdi poate sa dezvolte aceasta putere...fara prea multe probleme.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
https://www.youtube.com/watch?v=8WS-DTObyug&feature=user
linkul cu boost gauge-ul https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/22438-bmw-320d-stock-unichip/page-2.html link-ul cu graficul https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/25376-masinutele-mele-skoda1-skoda-2-a.html link-ul cu lista de modificari |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
deci are cineva graficul ala cu 256 de cai,sau am avut dreptate si ati sarit pe mine degeaba?
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
il aveam eu mai demult...insa nu a stat mai deloc cu acel soft ca era prea mult...mergea cu un soft de 210cp...avea evacuare, turbina si galerie modificata pe masina, atat
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:06. |
- Copyright 2026 4Tuning