Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   vag 2.0 tdi 140cp (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/35819-vag-2-0-tdi-140cp.html)

naka66vio 22-02-08 10:53

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 1369477)
esti p dinafara rau d tot!era vb d masina lui george aka sonyscorpion nu d firma sony!iar dyno e facut la aligator in polonia!,adica firma d tuning nu animalplanet,mai buzoiene,mai!

eu am avut onoarea sa merg cu masina lui sonyscorpion si sincer nu ma impre3sionjat cu nimik.nici ca ar avea macar 200cp nu 256.poate o avea nu stiu dar nimik impresionant nimik expoziv.merge liniar poate si din cauza cutiei dar f mare diferentza fatza de un 2.0tdi 140cp nam simtit.cine stie poate mam inselat eu...

bogdan_wrc 22-02-08 11:10

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
pai poate nu e softul sa mearga exploziv. totusi tre s aprotejeze si DSG care are lmita cam 350 Nm.

naka66vio 22-02-08 11:38

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
el zicea ca are 550nm:lol:stiu si eu ca limita la dsg e undeva langa 350

Avionu 22-02-08 15:37

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Am auzit si eu multe despre aceasta masina...am vazut-o personal...nu am mers cu ea...arata f bine ce e drept....In cea ce-i priveste performantele am vazut un grafic postat pe un alt thread cu o putere de aproximativ 212 sau ceva de genu..am sa caut si am sa postez link-ul, am mai vazut un filmulet pe youtube postat de Dl Sonyscorpion cu boost gauge-ul dupa masina...mergea parca pe undeva pe la 1.8...promit ca o sa caut si o sa postez link-ul....ce mi se pare mie suspect e faptul ca Dl Sonyscorpion sustine ca a modificat printre altele si capu de pompa si duzele de la injectoare.....lucru pe care eu il stiu valabil pt motoarele pompa distribuitoade si imposibil pt pompa dusa....unde injectia oricum face fata pana pe la 280 cp. Nu sunt carcotas, repect munca omului...e o parere strict personala...un motor 2.0 tdi poate sa dezvolte aceasta putere...fara prea multe probleme.

Avionu 22-02-08 15:45

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
https://www.youtube.com/watch?v=8WS-DTObyug&feature=user
linkul cu boost gauge-ul
https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/22438-bmw-320d-stock-unichip/page-2.html
link-ul cu graficul
https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/25376-masinutele-mele-skoda1-skoda-2-a.html
link-ul cu lista de modificari

siadimet 22-02-08 19:55

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
deci are cineva graficul ala cu 256 de cai,sau am avut dreptate si ati sarit pe mine degeaba?

zGb 22-02-08 22:53

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
il aveam eu mai demult...insa nu a stat mai deloc cu acel soft ca era prea mult...mergea cu un soft de 210cp...avea evacuare, turbina si galerie modificata pe masina, atat


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning