Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 3 - work in progress (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/226710-golf-3-work-progress.html)

GallDann 21-02-12 21:24

Re: Golf 3 - work in progress
 
Nu stiu ce sa zic.. parerea mea poate nu conteaza DAR :???: nu arata asa bine, poate dupa ce o sa pui si pe ochii de pisica o sa arate mai bine.. Bafta!;)

b08ygs 21-02-12 21:34

Re: Golf 3 - work in progress
 
Quote:

Originally Posted by Felix_Arad (Post 4891963)
Bine inteles 8) De la 1 martie se pot pune incaltarile de vara?? asta daca se topesc troienele :lol:

Si eu astept un raspuns la aceasta intrebare:D Ca nu mai sufar bicicletele de iarna...

bogdnel 21-02-12 21:53

Re: Golf 3 - work in progress
 
Quote:

Originally Posted by Felix_Arad (Post 4891939)
Azi am refacut joey-mode-ul, si am pus folie galbena pe faruri:lol: mie imi place cum a iesit, sunt foarte multumit. Mai urmeaza sa pun si pe ochii de pisica din bara. In realitate e mai galbena de cat se vede in poze. O sa revin cu poze mai de calitate :D

like chiar dau bine in combinatie cu albul masini :-)

paul_ral 21-02-12 22:13

Re: Golf 3 - work in progress
 
Ce folie ai folosit?

Felix_Arad 21-02-12 22:20

Re: Golf 3 - work in progress
 
Multumesc pentru aprecieri. Stiu, acuma si mie mi se pare ceva neterminat. Zilele astea imi pun si pe ochii de pisica. Da, lumina e galbena, dar nu e foarte tare, ma refer ca nu e deranjanta deloc. O sa fac poze cu farurile aprinse.
b08ygs: sper ca de acum, ca am mai auzit si chestia cum ca de la 31 martie se poate dar, om vedea :D
paul_ral: am folosit folie ORACAL.

koala_boy 21-02-12 22:44

Re: Golf 3 - work in progress
 
imi place cum arata folia :D cat te`a costat si cat de legal este? :D

Felix_Arad 21-02-12 22:47

Re: Golf 3 - work in progress
 
Folia a fost 40 lei. Cat despre legalitate nu stiu ce sa zic :lol: dar nu afecteaza cu nimic luminozitatea, nu e deranjant deloc, plus ca exista becuri care fac treaba asta, si instalatie de xenon. Daca e ceva, le-am tras jos imediat, asta daca se vor desprinde usor. Om vedea :)

91-GRS 22-02-12 08:02

Re: Golf 3 - work in progress
 
Vreau sa vad live:D presimt ca arata mai bine in realitate decat in poze :D

dmo.mihai 22-02-12 12:29

Re: Golf 3 - work in progress
 
Quote:

Originally Posted by Felix_Arad (Post 4816847)
Tot la categoria "pregatiri pentru primavara", adaug un set de jante BBS Mahle pe 15", 7j. Multumiri ZAK. Poze :D

niste jante geniale ! sa le invarti cu placere !

ralphmandl 24-02-12 13:52

Re: Golf 3 - work in progress
 
exceptional arata farurile:X:X

gekvr6 24-02-12 15:25

Re: Golf 3 - work in progress
 
Quote:

Originally Posted by dmo.mihai (Post 4893180)
niste jante geniale ! sa le invarti cu placere !

OFF : Ba mai usor cu reclama pentru bebepower :))))

Speedy88 24-02-12 18:31

Re: Golf 3 - work in progress
 
Quote:

Originally Posted by koala_boy (Post 4892594)
imi place cum arata folia :D cat te`a costat si cat de legal este? :D

E ilegala,intrucat daca piesa respectiva(in cazul de fata farurile)a suferit modificari ulterioare procesului de fabricatie nu mai corespunde standardelor ISO.Intradevar sunt xenoane care au lumina galbena(3000k) dar si ele la randul lor sunt ilegale iar in ce priveste becurile normale(H4,H1)de culoare galbena cred ca acestea se incadreaza in limita legala intrucat multe dintre daciile vechi inca au montate astfel de becuri si din cate imi amintesc eu in legislatie scrie(sau scria)ca in partea din fata autovehicolele trebuie sa aiba lumina de culoare alba sau galbena(posibil sa se fi modificat codul rutier).Exista insa faruri care sunt echipate cu "un sistem" care modifica culoarea luminii din alb in galben sau proiectoare de ceata care au sticla galbena(French Yellow),acestea fiind legale 100%.

91-GRS 25-02-12 07:06

Re: Golf 3 - work in progress
 
Quote:

Originally Posted by Speedy88 (Post 4897021)
E ilegala,intrucat daca piesa respectiva(in cazul de fata farurile)a suferit modificari ulterioare procesului de fabricatie nu mai corespunde standardelor ISO.Intradevar sunt xenoane care au lumina galbena(3000k) dar si ele la randul lor sunt ilegale iar in ce priveste becurile normale(H4,H1)de culoare galbena cred ca acestea se incadreaza in limita legala intrucat multe dintre daciile vechi inca au montate astfel de becuri si din cate imi amintesc eu in legislatie scrie(sau scria)ca in partea din fata autovehicolele trebuie sa aiba lumina de culoare alba sau galbena(posibil sa se fi modificat codul rutier).Exista insa faruri care sunt echipate cu "un sistem" care modifica culoarea luminii din alb in galben sau proiectoare de ceata care au sticla galbena(French Yellow),acestea fiind legale 100%.

la dracu cu legalitatea, faruri nu, roti nu, folie pe geamuri nu, rat style nu, ce mama dracului, pai unde ajungem asa ? :lol:

B-99-SAA 25-02-12 09:11

Re: Golf 3 - work in progress
 
Quote:

Originally Posted by 91-GRS (Post 4899687)
la dracu cu legalitatea, faruri nu, roti nu, folie pe geamuri nu, rat style nu, ce mama dracului, pai unde ajungem asa ? :lol:

Adevarat :-| Hai sa inchidem forumul, ca nu mai are rost sa modificam masinile :-| Fiind folie, eu cred ca e foarte ok, daca e ceva sa aibe probleme se da jos, si te lasa in pace!

bujuKYL 25-02-12 09:46

Re: Golf 3 - work in progress
 
superbe farurile cu folia pe ele, si jantele frumoase! asfalt uscat!:D:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 10:49.

- Copyright 2024 4Tuning