![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
da, stiu...altii foloseau si vopsea pe vremuri.... (pt capace culbutori merge si siliconul negru 2+2, in rest...e foarte slab calitativ fata de un victor reinz, iar diferenta de pret e de 15ron la un tub?!)
asa cum motorul merge si cu 25w40, sau ulei de floarea soarelui, sau ulei si mai gros, sau ulei foarte uzat, sau fara filtru de aer.....asa si cu etansarea asta. Nu inseamna ca nu merge, ci ca NU E BINE DELOC!!! in primul rand pentru motor. Te las pe tine sa meditezi de ce nu e bine sa etansezi cu silicon blocul motor....(unul din motive l-am expus in mesajul anterior). Oricum toata lumea e libera sa faca ce vrea cu motorul lui pana la urma urmei. :rolleyes2 |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
Quote:
ps. au ajuns si cuzinetii centrali franta donati de laur,caruia ii multumesc inca o data :D |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
au fost si catzeii inclusi in pachet? :))
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ps. azi am dus blocul motor si chiuloasele de 1.1 la spalatorie.au iesit cat de cat bine,dar mai e de lucru.cu ce iese cel mai bine uleiul intarit de pe aluminiu[/QUOTE]
cu soda...eu l-am dus la spalatorie si tot asa nu s-a luat apoi l-am dat cu apa cu soda si zici ca e nou. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ai grija cu soda asta. uneori 'ataca' aluminiul si-l face sa arate ca si cand ar fi matuit...
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
pune o poza sa vad si eu cum arata.daca ai Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
8 Attachment(s)
pozele sunt cu telefonul. nu am camera. ce pot sa spun e ca e ca si nou si nu s-a matuit. poti sa-i intrebi si pe Bogdan(baiatul cu oltcitul cu TEI) si pe Marius(baiatul cu oltcitul cu GEK) care l-au vazut curatat.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
la fel a iesit si la mine, spalat in motorina...
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
14 Attachment(s)
ms dj.klaus,a iesit super bine blocul motor,o sa il curat si eu pe al meu cu soda.cand l-am dus la spalatorie ,le-am dus si 2 litri de motorina si tot nu a iesit toata mizeria de pe el.sper acum sa iasa.azi am lasat masina de fata cred ca vreo 4-5 dinti ,daca nu mai multi.avand in vedere ca nu am motorul pe ea si e lasata f mult(10 cm de la praguri si de la bara fata pana la pamant).urmeaza sa pun gume si pe jantele 7.5 j si sa le urc pe masina,sa vad sa nu imi atinga in aripile de pe fata,dupa care masina va pleca pe pltaforma pana la un tinichigiu unde voi reface aripile spate,adica taiat aripa si contraaripa si refacute evazarile din tabla groasa,sunt f late si mari jantele astea,si mai mult de atat nu le pot evaza cu cricul,si oricum imi ating in contraaripi.asa ca asta e ultima metoda.cred ca vor iesi ceva de genu cum le are valib.motorul se odihneste la racoare,alaturi de doamnele muraturi :D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Înălţimea corectă se face doar cu maşina echipată...după ce îi pui motorul s-ar putea să constaţi că e prea jos şi că nu-ţi lucrează suspensia,chiar şi cu amortizoare scurte
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
clar nu va ramane asa,asta e doar de proba sa vad daca imi ating rotile in aripi,dupa care o voi ridica la loc ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Nu stiu cum ai curaj sa o faci asa "low" la cum sunt drumurile in Romania...sau la tine sunt bune? :lol:
E vorba aia "low & slow" dar nici prea low ca e pacat de ea... Bafta in continuare si spor la treaba! |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:23. |
- Copyright 2026 4Tuning