Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/24 (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24.html)
-   -   Machetele mele - Racer21 (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24/138540-machetele-mele-racer21.html)

radu_rs 11-10-10 17:31

Re: Machetele mele - Racer21
 
1 Attachment(s)
Nu arata rau cum ai facut tu si mai ales ca-i provizioriu. Eu mi-am luat de la un magazin cu 10 lei vopsea acrilica (pe baza de apa, cu uscare instantanee) si o pensula subtire cat o scobitoare si cu aia am modificat BMW-ul.

Ti-as recomanda acelasi tip de vopsea, dar sa nu faci si marginea tevilor de esapament, ca-i mai de efect. 8)

Racer21 11-10-10 18:12

Re: Machetele mele - Racer21
 
Dupa cum am spus e provizoriu, am vrut doar sa vad cum arata, e intradevar de efect ce mi-ai recomandat, asa ca o sa caut in zilele urmatoare vopsea si o pensula de aceea.

Mie sincer imi place si marginea sa fie neagra, cromul acela e de prost-gust si as vrea sa "scap" de el, sa nu se mai vada deloc :-) Ar parea mai real dupa cum ai spus tu, dar o sa ma mai gandesc sa vad daca fac si marginea sau nu :-)

radu_rs 11-10-10 19:32

Re: Machetele mele - Racer21
 
Sa le faci asa cum iti plac tie, asta este tot ce conteaza :lol:

steaua23 13-10-10 18:04

Re: Machetele mele - Racer21
 
Ador garda pe care o prezinta macheta asta. Imi place la nebunie cum arata joasa asa :)

DTH 13-10-10 18:07

Re: Machetele mele - Racer21
 
Superbă macheta , îmi place la nebunie cum arată ! Felicitări pentru achiziţie , no comment :shock::D

radu_rs 13-10-10 18:23

Re: Machetele mele - Racer21
 
we all love Porsche :evil_laug

Racer21 18-10-10 17:21

Re: Machetele mele - Racer21
 
7 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by steaua23 (Post 3724621)
Ador garda pe care o prezinta macheta asta. Imi place la nebunie cum arata joasa asa :)

Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 3724629)
Superbă macheta , îmi place la nebunie cum arată ! Felicitări pentru achiziţie , no comment :shock::D

Quote:

Originally Posted by radu_rs (Post 3724664)
we all love Porsche :evil_laug

Multumesc de aprecieri !

Inainte de-a prezenta a 2-a macheta noua; vreau sa-i multumesc lui Radu pentru ajutorul in legatura cu vopseaua aceea, chiar daca n-am gasit :( (de cautat am cautat cat am putut, e drept ca n-am luat fiecare magazin in parte, dar nici macar in magazinele mai cunoscute pentru vopsele n-am gasit ... pur si simplu) . Oricum am mai retusat cu marker mai subtire si eu zic ca evacuarea arata ok acum (sincer nu cred ca are rost sa mai pune poze, ca e aproape la fel) :-)

Dar asta nu inseamna ca n-am cumparat nimic. Am luat un spray negru brilliant pentru ca sa vopsesc jantele la Porsche sau la Ferrari`ul ce o sa fie prezentat acum. La Porsche n-am reusit sa-i desfac rotile, e aiurea cum sunt prinse, in schimb la Ferrari, am profitat ca a fost kit si i-am vopsit jantele negre. E prima data cand vopsesc vreo componenta a unei machete, asa ca n-a iesit super, dar eu zic ca e ok :arrow:

1/24 Ferrari 599 GTB Fiorano (Maisto kit)

2010 18-10-10 17:48

Re: Machetele mele - Racer21
 
Superb...buna treaba ai facut cu jantele, bravo:!:

FED express 18-10-10 17:56

Re: Machetele mele - Racer21
 
sa stii prietene ca a iesit foarte bine:!: cum mai acoperit capacelul cu sigla de pe roata? oricum ai facut treaba buna, felicitarile mele:!:

cyper1978 18-10-10 18:31

Re: Machetele mele - Racer21
 
tare rau!!!!!!!

DrifterGT 19-10-10 23:45

Re: Machetele mele - Racer21
 
Foarte frumos! Doar e un cal pur sange !

Racer21 20-10-10 14:23

Re: Machetele mele - Racer21
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3737620)
Superb...buna treaba ai facut cu jantele, bravo:!:

Quote:

Originally Posted by cyper1978 (Post 3737778)
tare rau!!!!!!!

Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3741891)
Foarte frumos! Doar e un cal pur sange !

Multumiri !

Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3737651)
sa stii prietene ca a iesit foarte bine:!: cum mai acoperit capacelul cu sigla de pe roata? oricum ai facut treaba buna, felicitarile mele:!:

Mersi. L-am acoperit foarte usor, am taiat putin autocolant si am lipit acolo :-) dupa ce le-am terminat de vopsit l-am dezlipit, a "tinut" bine sigla de pe roti, e drept ca la una a iesit ceva mai rau (am pus prea putin autocolant) dar in principiu eu zic ca e ok :-)

bmwh548 20-10-10 14:57

Re: Machetele mele - Racer21
 
Quote:

Originally Posted by Racer21 (Post 3737544)
Inainte de-a prezenta a 2-a macheta noua; vreau sa-i multumesc lui Radu pentru ajutorul in legatura cu vopseaua aceea, chiar daca n-am gasit :( (de cautat am cautat cat am putut, e drept ca n-am luat fiecare magazin in parte, dar nici macar in magazinele mai cunoscute pentru vopsele n-am gasit ... pur si simplu) . Oricum am mai retusat cu marker mai subtire si eu zic ca evacuarea arata ok acum (sincer nu cred ca are rost sa mai pune poze, ca e aproape la fel) :-)

Spune-mi ce fel de vopsea vrei si iti trimit eu... Presupun ca un negru mat ar fi ok, nu?

Racer21 20-10-10 15:03

Re: Machetele mele - Racer21
 
N-as prea vrea mat, sa fie ca si culoarea jantelor de la 599 GTB, asa mai lucios :-) Daca puteam sa scot evacuarea o puteam rezolva si cu spray (ca am) dar din cauza ca n-o pot scoate imi trebuie vopsea de aceea si pensula mica.

bmwh548 20-10-10 17:02

Re: Machetele mele - Racer21
 
Se rezolva...daca te hotarasti imi spui si iau o sticluta de negru lucios si pensula de 5/0 sau chiar mai fina si iti trimit.


All times are GMT +2. The time now is 09:15.

- Copyright 2024 4Tuning