![]() |
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
voi nu sunteti sanatosi ;)
cine mai cumpara un oltcit cu bani care i-am dat eu pe el ? cine mai dadea bani sa schimbe la el motoare ? si nu motoare cu 2 mil cum ia toti de pe aici, sau ca eu am luat masina gata facuta cum ziceai tu ? da domne , dar am dat si bani pe ea , tu si alti de pe aici aveti oltciturile si nu arata nici 50% ca asta , sau alearga cum alerga a mea , si va chinuiti sa puneti un prag si acum , si apoi comentati ca aveam eu rugina sau ca nu am avut grija de ea? neglijenta de bine de rau , probabil am bagat la bani cu totul in oltcitul asta ca imi luam si eu o calibra. a fost o masina pur si simplu de distractie , asta am vrut , asta am facut cu ea , si si-a indeplinit cu varf si indesat scopul masina tragea cand a plecat de la mine , si asta e tot ce conta la ea , nu e masina de show si nu cred ca a zis nimeni asta , la cat timp a stat inainte sa o iau eu , ar trebui sa ziceti merci , ca nu a ajuns ca cel rosu , ca s-a gasit un nebun sa o cumpere ps : imi pare tare rau ca nu mai e la mine , indiferent cum e ea acum , si as prefera sa ma plimb in ea , cu rugina , vopsita de 6 ani , decat mai mult din jumatate din oltciturile prezentate aici :) |
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
ciudat e ca atunci cand era la robysavage masina pentru toti era wow si acum desi la exterior arata cam la fel deja s-a inceput ca-i o cazatura,ca o usa are alta culoare si chestii de genu...astea sunt copilarii,cui ii pare rau ca a plecat din craiova trebuia sa o ia el nu sa zica acum ca e rabla si alte chestii...
|
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
usa e la fel din cate vad , rugina are , dar a avut si cand am luat eu masina adica acum 2 ani , e vopsita de mult , sunt unele masini care nu tine vopseaua nici 2 ani da asta ca are 6
zice lumea ca n-am avut eu grija , ce i-am facut? sau trebuia sa o vopsesc eu iar , sa fac tinichigeria si tot ? sa ma duc cu ea la show ca vruia lumea asta? fiecare face ce vrea cu bani de asta nu mai posteaza mai nimeni pe aici , decat aia care schimba doar casetofoane , boxe , praguri si pun gaz pe ele , ca se gaseste lumea sa comenteze la orice asa cum e , e o masina frumoasa .. |
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
Quote:
|
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
mi-a placut MASINA ASTA in special poate ca de asta am dat 700E doar pe ea acum 2 ani de zile cand nici permis nu aveam , si inca imi place!
nu ma pricep la mecanica , si nici nu imi place prea mult sa stau sub masina , si am dat bani pentru orice lucru am vrut sa rezolv cu masina , etc initial am vrut sa pornesc un proiect , dar daca as fi luat un oltcit sa il fac , ca asta de ex , imi trebuiau poate mai multi bani , imi place oltcitul ca masina , dar imi cer scuze ca nu sunt un pasionat cum zici tu dar eu , nepasionat asa cum sunt , am schimbat apoi motor + cutie care m-au costat 8 mil , cu care am batut masini si am scos un timp la un VTM pe care oltcitul tau , sau altele de pe aici cu gaz sau fara , nu ar scoate .. bara de fata cand am refacut la ea a fost 3 mil ( care s-a spart cand in ziua cand am schimbat motorul , ca m-a mancat pe mine undeva , sa schimb motor pe zapada ) si altele , sau pasionat esti tu ca schimbi masinile si nici nici una nu e pusa la punct , esti pasionat incat oltcitul chiar daca e la fratele tau e tot hidos ca la inceput , sau poate tu esti pasionat pentru ca tu iei sisteme audio pe la ele si alte alea si plimbi femeile cu manele cu gaz ( prost am fost ca am luat motor in loc de butelie la timpu ala si imi consuma cat calibra ta si oltcitul la un loc ) masina asta a insemnat mult pentru mine , si nu a fost o bataie de joc cum consideri tu , tocmai de asta am scris randurile astea.. multumesc lui Laure pentru tot efortul depus la masina , el a fost omul care a muncit la ea , care stie ca a fost o masina care avea potential cu toate problemele ei cu rugina , care a schimbat motor in zapada , care ma chinuia pe mine sa il ridic , care m-a invatat unele lucruri , pentru ca am vrut sau nu , chiar daca nu crezi am invatat si eu cat de cat MARELE MOTOR COMPLEX al unui oltcit daca o sa am bani si ea inca o sa existe , as prefera oricand sa o iau inapoi pe ea decat masina ta fara rugina , si pe gaz am incheiat |
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
sah mat!
|
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
ps : nu ma cert cu nimeni , spun lucrurilor pe nume , eram in pom cu orice , pentru ca eram un copil care nu avusese treaba cu o masina , dar eu am stat in frig acum doua ierni langa Dani zi de zi sa il ajut cu ce se putea , chiar daca nu aveam permis , nici macar nu stiam sa merg , sa o termine.
In prima zi cand am luat masina , nu aveam permis , si mi-am lasat fosta prietena sa o conduca , tin si acum minte era 1 mai. A lovit masina , a spart pragul , unde se vede crapat acolo .. n-ai idee ce a fost in sufletul meu si cat de urat am facut , apoi am mai lovit masina odata la tripla ( nu aveam permis ) si mi-a parut rau , au fost singurele incidente si defecte care i le-am facut! asta inseamna ca mi-am batut joc? crezi ca am vrut? as fi vrut din tot sufletul sa o revopsesc , sau macar elementul , dar daca nu iesea vopseaua? ce faceam? am luat motor , omoram masina pe aeroport , pentru cine? inainte sa o dau , m-am gandit serios , eram hotarat sa iau un motor turbo , vorbisem cu micu , dar a aparut oferta asta si na , masina nu mai e la mine usor usor , chiar daca nu a fost facuta de mine , masina mi-a intrat la suflet , si tocmai de-aia am platit sa il iau inapoi de la laure cand il dadusem lui , daca tu ai vinde oltcitul ala la un pret bun niciodata nu ai mai da bani pe el. nu sunt un mecanic si niciodata nu am zis asta a da era sa uit , a mea macar nu era vopsita cu sprayu , nu mi-am permit sa o lovesc si sa o revopsesc , ca era pacat de culoare. |
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
Asta e motivul pentru care cel putin eu unul nu prea ma mai incurc cu postatul pe forum ... adevaratele proiecte au disparut de pe forum pentru ca erau pline de mizerii de posturi , pacat , pentru ca erau unii oameni de la care puteai invata multe , nu toti copilasii astia care fac 18 ani si viseaza numai putere si drift`king`uri dealea . Numai bine , oltciul a fost si e in continuare foarte frumos , indiferent de proprietar .
|
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
Quote:
si ca fapt divers lasa-mi calibra mea in pace si vezi de "taxiul"tau....si abine-te la comentarii de genu : plimbi femeile pe manele cu gaz :shock:...ai vazut tu gaz la mine pe masina sau ai auzit tu manele in masina mea sau a lu' fratemeo...nu vezi ce sf esti ! sau ai ceva fix cu gazu pe oltcit...vezi ca sunt mai multi pe aici care au oltcituri pe gaz si poate "sughiti" la un moment dat si nu stii cine te vorbeste! care-i problema ca oltcitu meu e vospit cu sprayul...va venii si timpul ei sa fie vopsita cum trebuie...si ca sa vezi cat de carcotas esti...eu nu cred ca am venit sa-ti zic tie ce-i frumos si ce nu la pmd! vopseaua de pe ea se datoreaza lui dany si atat...tu esti un simplu admirator ! ca sfat ! te-as ruga sa numai dai nici un reply la ce postez eu...ca sa nu ne aruncam vorbe necugetate ca apoi sa ne certam la propriu pentru un oltcit si veziti de viata ta si pasiunile tale...abtine-te de la jigniri si comentarii aiurea ca pot sa fiu si yo la fel ! multa bafta si impliniri in proiectele tale ! |
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
Vreti sa depasiti momentu' ?
|
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
Quote:
|
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
parca incepui sa sughit si nu stiu cine ma vorbeste , da nu-mi pasa atat timp cat vorbeste niste muritori de foame ( a nu se considera jignire , cat timp nu ma refer la nimeni anume )
tu nu intelegi , sau nu vrei sa intelegi ca eu niciodata nu m-am dat mecanic ? NU IMI PLACE SA STAU SUB MASINA , prefer sa platesc pe altcineva sa faca asta! si daca nu stiam sa pornesc aeroterma ce relevanta are? am zis ca stiam o boaba de mecanica? si totusi am luat masina! am fost atat de incantat de acest oltcit incat am avut o nebunie sa dau bani pe ea , aia 8 mil care zisasi tu pe motor , si 3 pe bara , tu nu i-ai bagat in masina ta , cel putin nu se vede ( sau ma scuzi , i-ai bagat in muzica , un SONY ICSPLOD pe oltcit , WOOOW ) vreau sa inchei aceste polemici , parerea mea e ca cu toata rugina si tot , arata bine , mai bine ca al tau sau al cui e acum. am un proiect acum , cine rade la urma , rade mai bine |
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
Quote:
|
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
savage...ti-ai batut joc de masina...
|
Re: Oltcit 12 TRS - DJ 05 PMD
tocmai d'aia am dat bani aia la inceput pricepi? sa nu stau sa fac eu nimic optic la ea! ( nu asta a fost intentia , la inceput am vrut si optic dar in timp am lasat asta la o parte pentru alte performante )
e chiar atat de greu de inteles ca decat sa ma chinui sa fac una , cum fac majoritatea si NU le iese , am preferat sa dau bani pe ea asa cum e ? nu am postat defectele pana acum , nici macar cand masina nu mai era la mine! am postat doar sa ca inteleaga lumea , cei care nu stiu si vad ce scrii , ca nu am facut mare daune , daca tu asa le consideri .. nu am putut sa refac toata vopseaua din cauza lor , toata lumea face accidente , dar nu imi permiteam sa vopsesc , intelegi asta? decat sa dau bani pe vopsea. doamne , o vezi la vara ce si cum pentru ca am decis sa nu fac topic cu noua masina , sa postez din 2 in 2 zile cum schimb o boxa , pana atunci te rog .. abtine-te tu mare pasionat de o anumita marca anume incat le-ai schimbat asa de des, cat despre gaz , nu puteam sa urc pe bucovatz si sa bat masini potente cu el. am tinut si tin la masinuta asta , nu am postat pana acum de cand e la el, dar chestia ca cine stie ce am facut la masina chiar m-a deranjat. bafta si tie si sper ca e ultimul post care trebuie sa il scriu aici |
| All times are GMT +2. The time now is 17:46. |
- Copyright 2026 4Tuning