Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

SEBASTIAN 19-06-07 08:45

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
confirma ca esti bun ca masina merge ff repede si vezi cum o sa-ti mearga inante.
Legat de masina ta stiu de la Peter ca am fost contactat sa vedem daca putem sa-i montam piesele.
Repet daca masina ta o sa mearga si-i bati pe grei eu am sa vin la start cu sau fara bani.Pentru mine pasiunea insemna f mult banii insemna putin.

bobby_gsi2 19-06-07 10:52

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 955356)
confirma ca esti bun ca masina merge ff repede si vezi cum o sa-ti mearga inante.
Legat de masina ta stiu de la Peter ca am fost contactat sa vedem daca putem sa-i montam piesele.
Repet daca masina ta o sa mearga si-i bati pe grei eu am sa vin la start cu sau fara bani.Pentru mine pasiunea insemna f mult banii insemna putin.

Cand omu` vrea sa iti dea bani.....poti sa ii iei sau nu.....dar cand deja vrea sa ti-i bage in buzunar...nu ai cum sa il refuzi :p .

bogdan_kwx 20-06-07 10:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 954821)
din pacate vad ca unora le place sa vorbeasca urat si sa_i jineasca pe altii.Nu ma asteptam la asta din partea lui Zgaiba dar nu ma mira ca au facut urat si altii mai destepti.E clar ca nici eu nu consider STI o frumusete, dar oameni care se pricep stiu sa o aprecieze ca pe o "capodopera arhitecturala" si nu la masina mea ma refeream ci la STI in general, oare nu e o performanta sa poti vinde la 30000$ o astfel de bijuterie?Sa vanda ieftin si sa faca masini scumpe poate orice fraier invers mai greu. Veyron costa 4-5000000 euro dar din rationamente de marcheting se vinde la cca un milion.Nu am intentia sa fac o paralela intre cele doua masini ci eventual o cursa pe 402m daca competitorul are sa existe.Zgaiba eu cred ca ceea ce am facut eu este unic, nu exista ceva lafel este o reteta RACINGCODE, iar faptul ca pe un subiect care ma priveste tu imi jignesti investitia, munca si pasiunea nu poate fi calificat in cuvinte onorabile.Sa-ti fie rusine si astept public scuzele tale.as fi inteles o remarca ca a ta undeva unde subiectul nu eram eu si masina mea.Aici incep sa ma simt sanjenit ca_ti dau importanta.



hai mai sebi nici chiar asa cine naiba sa faca o masina de 4-5 milioane si sa o dea cu 1...sau daca e asa inseamna ca asta sint foarte tari frate

SEBASTIAN 20-06-07 10:35

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 957288)
hai mai sebi nici chiar asa cine naiba sa faca o masina de 4-5 milioane si sa o dea cu 1...sau daca e asa inseamna ca asta sint foarte tari frate

Da Bogdane chiar asa este daca nu ai stiut.
Masina se vinde pentru reclama nu pt profit direct banesc.
Capitalul de imagine ...

Sindrom 20-06-07 13:33

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Exact Se daca va uitati pe google....cati bani se baga intr-o masina de serie...cu ce tehnologie are pe ea.....cati ani si cati banii....care se scot probabil din vanzarea autoturismului....luati-o logic....tehnologie mai avansata....inseamna bani mai multi...timp mai mult de dezvoltare...iar atunci cand masina se vinde in numai cateva sute de bucati...ar trebui sa va dea de gandit la pret....iar cu provocarile cu veyronu nu dau nume.....cred ca ar trebui sa o lasam balta....mai intai sa vin omu cu veyronu.....sa se prezinte masinile sa se aseze pe sosea si abia atunci cred ca putem sa presupunem ceva.pana atunci....ASTEPTAM SA VEDEM VEYRONU LIVE

florin83 20-06-07 22:59

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 957288)
hai mai sebi nici chiar asa cine naiba sa faca o masina de 4-5 milioane si sa o dea cu 1...sau daca e asa inseamna ca asta sint foarte tari frate

After the release of the car, it has been reported that while each Veyron is being sold for £840,000, the production costs of the car are approximately £5 million per vehicle.

MariusM 21-06-07 12:44

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 949912)
http://www.leenks.com/link76750.htm

vedeti de la minutul 5:18 sincer cred ca te asfalteaza :)

Este parerea ta, ti-o respect, asteptam sa vedem cursa..... daca va fi asa ceva ;)

ROSSI 46 22-06-07 00:18

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by ESPinoza (Post 953360)
nush cum potzi tu garanta asta :)

e destul de simplu...se iua timpi bine cunoscutzii ai veyronului pe 400 shi se compara cu timpii necunoscutzi (bine cunoscutzii timpi shtiutzi doar de proprietar) ai sti'ului, se trage linie shi se vede k matematic se sta mai bine...deci practic ar trebui sa fie o formalitate... pe 400 metri veyronul nu impresioneaza asa cum impresioneaza cu viteza ei maxima sau cu accelearatziile de care este capabila din mers

pe 400 sebi este clar favorit...sa speram doar k va exista aceasta cursa in viitorul apropiat...

sper sa ai un sezon incarcat,,,nush ce se mai aude de gto'ul romanashului nostru de peste ocean...el ar fi unu'...nush ce se mai aude de maff'....el ar fi 2...poate scoate shi veyronul capu' afara ... asta ar fi 3.... poate constantzeanul meu face treaba buna cu Z'ul ..el ar fi 4..pe hartie ies la numar shi lista cred k ar mai putea continua sau nu...dar e pacat k undele din amshinile astea exista, altele sunt pe cale sa existe, altele probail exista ''wtx-sua''....cert este k ink nu confirma...shi atunci ma intreb oare ishi mai merita numele de pasionatzi de tot ceea ce tzine se fiare aceshti proprietari?

SEBASTIAN 22-06-07 00:34

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
fratilor mie imi lipseste marketingul, nu ma pot batea cu PUBLICITATEA LOR.

QniX 22-06-07 00:37

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Daca tot se vorbeste de mine, multumesc pt incurajare si sincer abia astept sa arat lumii superioritatea rwd fata de 4wd si de ce nu, sa fac anumite persoane sa se indoiasca de propria masina (se stie cine...). Apropos n-a fost un comentariu rautacios.

p.S. Eu sunt ala cu Z'ul. (negru)

SEBASTIAN 22-06-07 00:41

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
ok DAR HAI SA FIE MASINA GATA SI VORBIM DUPA ASA CEL PUTI 1/2 DIN FORUM AR VREA SA MA INTREACA.
pANA ACUM NIMENI NU M-A FACUT SA MA INDOIESC DE PROPIA MASINA IAR IN CE PRIVESTE SUPERIORITATEA TRACTIUNII SPATE O RECUNOSC DAR NU PE 350Z.

QniX 22-06-07 00:45

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Of of of Sebi...........nu mai zic nimic. Abia astept sa-mi montezi piesele, dar acum sa nu mi le montezi aiurea doar ca te-am sicanat un pic.......si am sa te fac ! Beware !

zGb 22-06-07 05:28

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
no offence but dream on dude...

MariusM 22-06-07 10:17

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by QniX (Post 960683)
Of of of Sebi...........nu mai zic nimic. Abia astept sa-mi montezi piesele, dar acum sa nu mi le montezi aiurea doar ca te-am sicanat un pic.......si am sa te fac ! Beware !

putin cam exagerat cu "te fac" :D insa spor la treaba cu masina

peter 22-06-07 11:19

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
eu zic sa nu mai vorbiti chiar asa...este totusi o incercare..si nu se stie...ce se va intampla....

Calimero2003 22-06-07 11:32

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 960629)
e destul de simplu...se iua timpi bine cunoscutzii ai veyronului pe 400 shi se compara cu timpii necunoscutzi (bine cunoscutzii timpi shtiutzi doar de proprietar) ai sti'ului, se trage linie shi se vede k matematic se sta mai bine...deci practic ar trebui sa fie o formalitate... pe 400 metri veyronul nu impresioneaza asa cum impresioneaza cu viteza ei maxima sau cu accelearatziile de care este capabila din mers

pe 400 sebi este clar favorit...sa speram doar k va exista aceasta cursa in viitorul apropiat...

sper sa ai un sezon incarcat,,,nush ce se mai aude de gto'ul romanashului nostru de peste ocean...el ar fi unu'...nush ce se mai aude de maff'....el ar fi 2...poate scoate shi veyronul capu' afara ... asta ar fi 3.... poate constantzeanul meu face treaba buna cu Z'ul ..el ar fi 4..pe hartie ies la numar shi lista cred k ar mai putea continua sau nu...dar e pacat k undele din amshinile astea exista, altele sunt pe cale sa existe, altele probail exista ''wtx-sua''....cert este k ink nu confirma...shi atunci ma intreb oare ishi mai merita numele de pasionatzi de tot ceea ce tzine se fiare aceshti proprietari?

Sunt convins ca tu stii exact cat face veyronu pe 400 metri si deasemenea sunt la fel de convins ca sti cu exactitate ca veyronu castiga 37% putere din resoftare ( cat inseamna asta? --- 370 hp!!!!! wow)...poate ai sa cauti mai atent pe net si o sa vezi ca veyronu a reusit sa scoata pe pista de drag sub 8 sec pe 400m --- si tu ne spui noua ca e o masina lenta pe demaraj.... ai dreptate pe treapta 1 beneficiaza doar de 470 hp.....
Cred ca ai inteles ideea si poate te abti de la vorbe aruncate aiurea si astepti (ca noi toti de altfel) o cursa de acest fel.Sincer mi-as dori din tot sufletul ca sebastian sa reuseasca sa bata un veyron ... asta ne-ar aduce un plus foarte mare pe plan MONDIAL ..... ar fi prima masina care bate veyronu --- si care nu este inca drag (repet pt persoanele care nu stiu ------- veyronu este cea mai rapida masina din lume omologata sa circule pe drumurile publice)
Asa ca bafta Sebastian si sper sa reusesti sa iti duci STI`ul la stadiul de a bate un veyron...oricum din partea mea ai tot respectul pt ceace ai facut pana acuma...postul meu are rolul de a arata celor care nu stiu cam cum sta un veyron pe "sosele".....si de a incerca sa i fac sa constientizeze ca lupta ta de a bate o masina care vin cu o putere stok de 4 ori mai mare nu e chiar asa de usoara cum cred unele persoane de pe acest forum.
Inca o data bafta si sper sa reusesti sa bati un veyron....pt ca,cum spuneam mai sus asta ne-ar aduce un plus mare de imagine in ochii tuturor pasionatilor de auto din intreaga lume.
Si apropo cei de la TOP GHEAR au spus ca o sa faca o emisiune speciala pt masina care va reusi sa bata veyronu....Sebi sa te imbraci lejer..... :D

QniX 22-06-07 15:58

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
De acuma m-am suparat. Am sa fac eu masina care va bate veyronu. Klar. Am sa fac masina asa cum mi-am propus -> telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS. Daca nu tine vrajeala si am dat banii degeaba pe piese, am sa cumpar transmisia aia 4wd care se potriveste pe Z de la sylvia sau r32 si daca nici atunci nu e cea mai tare, ii dau foc la masina.

200SX 22-06-07 17:12

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by QniX (Post 961586)
telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS.

400CP/litru se chema arta, parerea mea, in domeniul auto, alte comentarii fiind de prisos. ramane doar sa-ti urez bafta si astept(am) sa o vedem pe plaiurile mioritice.

EVOLUTION8 22-06-07 20:37

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by QniX (Post 961586)
De acuma m-am suparat. Am sa fac eu masina care va bate veyronu. Klar. Am sa fac masina asa cum mi-am propus -> telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS. Daca nu tine vrajeala si am dat banii degeaba pe piese, am sa cumpar transmisia aia 4wd care se potriveste pe Z de la sylvia sau r32 si daca nici atunci nu e cea mai tare, ii dau foc la masina.

Ce Sylvia (Care de fapt este Silvia) ai vazut tu 4wd ??

Parca ziceai ca vreai sa demonstrezi superioritatea RWD in fatza integralei,acum ce faci ??

Daca chiar vroiai sa faci treaba si sa iti pastrezi 350 z puteai sa pui un RB26DETT pe el si era mult mai tare motorul acesta decat VQ35HR(sau DE) ce ai tu acum.

QniX 23-06-07 02:42

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
De ce ar fi RB26DETT mai tare ca VQ35DE ? In primul rand VQ35DE a fost 4 ani in topul celor 10 best engine in the world. Nu inteleg shpilu. In ceea ce priveste treaba cu rwd asa va ramane. A fost un moment de "draci pe craci" ...scuze :D

SEBASTIAN 23-06-07 08:56

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Renalt A Facum Mereu Motoare Ok

teddy 23-06-07 10:37

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
:lol: haioasa remarca

EVOLUTION8 23-06-07 14:13

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by QniX (Post 962468)
De ce ar fi RB26DETT mai tare ca VQ35DE ? In primul rand VQ35DE a fost 4 ani in topul celor 10 best engine in the world. Nu inteleg shpilu. In ceea ce priveste treaba cu rwd asa va ramane. A fost un moment de "draci pe craci" ...scuze :D


Argumentul asta este aproape nul.

Acum BMW in 2007 are 6 motoare in top ten ,dar nu cred ca este mai bun ca un RB26 JAPONEZ !!
Cum a zis si Seby , Renault face motoare destul de bune :)

Skyline-uri sunt sute cu putere foare mare si sunt fiabile si merg.

Tot nu m-ai lamurit cu Silvia integrala , ca eu nu stiu sa existe asa ceva.

QniX 24-06-07 15:29

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Silvia chiar este integrala dar numai pt curse facuta de o firma din Jp. Am sa caut linkul si am sa-l postez si totodata acea transmisie pe care ei o ofera pt modelele de Silvia si 350z (awd).

EVOLUTION8 24-06-07 20:40

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
PAi de aceea nu stiam eu de SX integral.
Astept link-ul

Trainer 24-06-07 21:02

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
http://www.junauto.co.jp/news/index-e.html?000059

http://www.superstreetonline.com/fea..._nissan_350z_r

Din cate am inteles este luat trenul de rulare AWD de la Skyline R32 fiind mult mai simplu de integrat decat cel de R34 (mai putina electronica ) . Inca nu am gasit un pret dar oricum cred ca e cel putin 10.000 USD .

SEBASTIAN 25-06-07 23:06

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
r32 e cu spate

IL Capo 26-06-07 01:28

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
poate vrea de VW.....

BogdanNZ 26-06-07 03:35

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Confundati numele platformei R32...cu modelul de top GTR.Toate skyline R32 au fost RWD, inafara de GTR(valabil si pt generatiile R33 si R34). Cred ca despre sistemul 4WD de pe GTR era vorba mai sus...

SEBASTIAN 26-06-07 12:11

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
asta e altcevam dar ii las sa vorbeasca ce vor

andrei.badea 06-07-07 02:11

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 957318)
Da Bogdane chiar asa este daca nu ai stiut.
Masina se vinde pentru reclama nu pt profit direct banesc.
Capitalul de imagine ...


Da-mi voie sa-ti corectez afirmatia. Cel ce a spus ca Veyronu costa 5 mil de euro sa fie produs este Jeremy Clarkson de la Top Gear. Ce nu a spus este ca pretul acela a fost defapt pretul proiectului impartit la numarul de masini construite la momentul respectiv(2005). Nu e nici o firma auto(si nu numai), indiferent cat de mare sa-si faca pagube atat de mari. Mai este si chestia aia numita damping care este ilegala.

pHlow 06-07-07 14:13

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by andrei.badea (Post 984418)
Mai este si chestia aia numita damping care este ilegala.


E vb de DUMPING dar nu e cazul aici...

car_addict 09-07-07 22:43

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sebi, ce parere ai de subaru asta? https://www.youtube.com/watch?v=WCz5y...elated&search=


Sorry de Off.Eram curios.

andrei.badea 10-07-07 08:20

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by pHlow (Post 984991)
E vb de DUMPING dar nu e cazul aici...

Habar n-aveam k se scrie asa, si habar n-aveam k nu se aplica aici. Dar tot o tin pe a meacand spun k nu e nimeni atat de nebun sa piarda atatia bani doar sa isi faca publicitate.

Airscape 11-10-07 07:59

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Nu s-a mai scris nimic pe aici de ceva timp. Ce iti mai face masina Sebastian ? De Maftei ce se mai aude ?

U_TUNING 21-10-07 03:44

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
asta e subaru toataaaaaaaaaaa ziua!!!!!!!!!!!!
Si din cate stiu eu astia nu fac motociclete!!!!!!

bluey 21-10-07 11:34

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by U_TUNING (Post 1159642)
asta e subaru toataaaaaaaaaaa ziua!!!!!!!!!!!!
Si din cate stiu eu astia nu fac motociclete!!!!!!

Eu cred ca vrei sa ne pacalesti...
Cum ai ajuns la concluzia asta????:rolleyes2

Morro 22-10-07 09:59

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by U_TUNING (Post 1159642)
asta e subaru toataaaaaaaaaaa ziua!!!!!!!!!!!!
Si din cate stiu eu astia nu fac motociclete!!!!!!

hai ma tu nu vezi ca zice in titlu ca e motocicleta ... cum poti sa zici asa ceva?:shock:

racingcode 29-12-07 21:04

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Masina din filmultet este masina lui Sebastian si este masina de casa a RACINGCODE.Admite orice provocare serioasa si mai ales daca se aduce o fisa dino de peste 750cp din strainatate.Altfel provocarile vor lua curs dupa ce cei care arunca manusa vor demonstra prin intrecerile palpabile din palmares ca intradevar au valoare. Deasemenea orice provocare este conditionata de agreerea partenerului si respectului reciproc, se resping situatile conflictuale si agresive. RacinCode nu are curiozitatea de a vedea cum sta cu alte masini vine sa castige! Provocarile se pot valida si stabili in functie de mai multi factori incepand cu luna februarie a anului 2008 si cine vrea sa se orienteze dupa filmultele de aici sa nu o faca masina este mult mai rapida. Nu cautam carne de tun, dar putem raspunde cu ajutorul rietenilor, apropiatilor si altor provocari n functie de nivelul lor.Daca cineva aduce un Veyron acesta nu are nevoie de nici un fel de sistem de calificare.

blowwind 30-12-07 00:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by racingcode (Post 1267281)
Masina din filmultet este masina lui Sebastian si este masina de casa a RACINGCODE.Admite orice provocare serioasa si mai ales daca se aduce o fisa dino de peste 750cp din strainatate.Altfel provocarile vor lua curs dupa ce cei care arunca manusa vor demonstra prin intrecerile palpabile din palmares ca intradevar au valoare. Deasemenea orice provocare este conditionata de agreerea partenerului si respectului reciproc, se resping situatile conflictuale si agresive. RacinCode nu are curiozitatea de a vedea cum sta cu alte masini vine sa castige! Provocarile se pot valida si stabili in functie de mai multi factori incepand cu luna februarie a anului 2008 si cine vrea sa se orienteze dupa filmultele de aici sa nu o faca masina este mult mai rapida. Nu cautam carne de tun, dar putem raspunde cu ajutorul rietenilor, apropiatilor si altor provocari n functie de nivelul lor.Daca cineva aduce un Veyron acesta nu are nevoie de nici un fel de sistem de calificare.

ba da destept mai esti :D ma uimeste nivelul tau de inteligenta :))


All times are GMT +2. The time now is 14:20.

- Copyright 2026 4Tuning