![]() |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Masina a suferit modificari la interne ? sau de ce e nevoie de rodaj ?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Da bineinteles altfel nu poti sa vorbesti de performanta.
S-a schimbat inclusiv setul motor care in mod uzual necesita rodaj. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Deci sa inteleg, fata de ultimul setup de acum cativa ani (clar cu interne superforjate, etc), care parca daca imi aduc aminte, era intr-o poza la un 4tuning cu 750AWP (la roti), ai schimbat din nou internele ?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Da am schimbat internele din nou.
Folosesc acelasi producator JUN dar cu un custom upgrade kit. Internele mele vechi sunt asa cum au fost ele pe masina unui prieten, pe Subaru lui SEI, alias Aviator pe acest forum. Nu am avut nici o problema cu vechiul kit si vad ca sunt multi care mi-au calcat pe urme cu el cel mai bun exemplu fiind Nissan de 8.8s/402m. Setul motor est nou cu un alt set de pistoane si biele de rezistenta mult mai mare. Acum probabil ca or sa inteleaga multi cat de distrus a fost motorul meu in trecut de am putut pune setul motor pe un alt Subaru de performanta. http://www.junauto.co.jp/ Daca cineva doreste produse de la aceasta firma trebuie sa stie ca ii putem ajuta, fiind unii din partenerii nostrii pentru produse mecanice. In anumite situatii daca bugetul permite putem customiza retele standard oferite. Incluusiv manopera putem face cu ei daca sunt omani care-si permit dar nu mai au incerede in mecanicii din Romania. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
daca softu masini e bun , nu are ce sa crape , in afara de uzura normala la un asemenea motor
Jun e super , am vrut si eu sa imi pun stoker de la ei , dar a fost cam scump si de banii aia pun 3 randuri de pistoane oricum calitatea e un must la acest nivel multa bafta si sa iasa comform asteptarilor tale |
Blow-off Valves
Multumesc mult!
Nu am mai spus prea multe in ultimele zile doarece sunt chestiuni simple de facut, plictisitoare... la povestit. Am mai curatat regulatorul de ralanti care de fapt era ca si nou, totul era f curat. Cand cineva cu un Subaru umbla acolo sa stie ca are nevoie de garnitura respectiva. Am sa va pun imagini cu ea si codul de piesa, costa putin peste 30RON la SubaruMotors. https://img856.imageshack.us/img856/5830/08112011292.jpg https://img26.imageshack.us/img26/8508/08112011298.jpg Acum astept si BOV de la Greddy pentru a fi pereche cu turbina si a avea capacitatea de a elimina surplusul de aer din tubulatura de admisie cand se ridica piciorul de pe acceleratie. De fapt BOF are un dublu rol direct legat de functionarea turbinei. Am observat ca majoritatea cumpara aceste supape dupa sunet si felul in care arata. http://www.trust-power.com/overseas/...cate=2&item=23 Eu am optat pentru un model de curse care nu este lafel de lucios si estetic. http://www.shopgreddy.com/turbocharg...ff-spring.html |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Felicitari Sebastian ,bravo...abia astept sa iti vad masina la start,stiu ca nu asta e motivul pentru care o scoti,insa nu ai voie sa nu te prezinti:)
Apropo,ti-am trimis mail si nu mi-ai raspuns.Bafta |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Multumesc!
Te rog mai trimite odata mailul despre care vorbesti. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Inca o parte din piese au ajuns:
https://img521.imageshack.us/img521/1924/21112011326.jpg https://img522.imageshack.us/img522/2755/21112011325.jpg Dupa cum se poate observa este reglabil iar etansarea este profi. Este o supapa care inchide si deschide calea gazului comprimat. https://img713.imageshack.us/img713/3691/21112011322.jpg https://img12.imageshack.us/img12/1379/21112011321.jpg Diametrele de asemenea sunt foarte mari aproape cat e traseul la unele masini turbo :lol: https://img683.imageshack.us/img683/6168/21112011320.jpg https://img802.imageshack.us/img802/4659/21112011327.jpg Datorita faptului ca turbina este mare se impune o protectie termica sub capot astfel se foloseste aceasta anvelopa pe care un prieten m-a ajutat sa o am. https://img585.imageshack.us/img585/1165/21112011338.jpg https://img687.imageshack.us/img687/4924/21112011341.jpg |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
ce mai trebuie sa ajunga?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Am sa anunt pasii urmatori pe masura ce-i voi parcurge.
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
wrx-ul are motor de 2.0 sau 2.5?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Te urmarim cu interes sebastian,nu te zgarci cu pozele:) |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Despre ce WRX vorbiti?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Salut cred ca era destul de evident de ce scooby e vb pa thread-ul tau, zicea catva pagini in urma de un stroker kit jun care e de 2.2L...multumesc.
Quote:
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Da, am inteles acum, doar ca WRX e una, WRX STI e alta desi capacitatile pot fi identice.
Blocul motor folosit de mine este EJ20 cu stroker kit. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Astazi masina se odihneste acasa.
Maine am ceva treburi cu ea asa ca am aduso mai aproape. Trebuie si ea sa mearga putin inainte de a ne apuca de treaba, in gol a mers destul. Sa nu ma intrebati daca e gata... mai este de lucrat serios dar drumul nu pare a mai ridica probleme. https://img845.imageshack.us/img845/1649/07122011399.jpg Incet, incet cu pasi mici incepem sa rezolvam toate de sub capota. Epuratorul de recuperare a gazelor din carter este si el spre final: https://img197.imageshack.us/img197/3987/07122011396.jpg https://img221.imageshack.us/img221/1639/07122011397.jpg Nu este frumos, dar este util si bine facut. Majoritatea si cand spun majoritatea ma refer la peste 90% din piesele de pe piata sunt niste pacaleli facute sa dai banii pe ele. Sunt proasete, inutile sau insuficiente. Epurarea gazelor de carter la Subaru este o problema cunoscuta si poate creea mari deficiente in functionare. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Dry sump ?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Nu sunt adeptul unui astfel de sistem cu carter uscat. Stiu este foarte des folosit la multe modele insa Subaru nu are deficiente care sa impuna folosirea lui, iar avantajele ... La unele motoare chiar se impune eu totusi raman fidel sistemului clasic cu carter umed. Nici macar nu recomand schimbarea de pompa de ulei la motorul EJ20. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Am mai facut un pas RAR - ITP ...
https://img703.imageshack.us/img703/914/08122011400.jpg https://img12.imageshack.us/img12/9431/08122011401.jpg La RAR am avut parte de o primire si de un tratament foarte frumos, totul a durat putin de cand masina a intrat pe mana inginerului respectiv, dar si eu am fost atent ca masina sa fie conforma cu tot chiar daca e modificata. Inmatricularea definitiva urmeaza saptamna viitoare. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu il cunosc personal pe Sebastian , dar il stiu de pe vremea cand cursele se organizau pe aeroport la Baneasa. Si mai stiu ca la vremea aia avea daca nu cea mai tare , una din cele mai tari masini in acel caz Subaru STI.
Multi l-au luat la misto pe acest forum si badjocorind masina lui care s-a lasat mult asteptata...... Iata ca masina a iesit si dupa parerea mea, este ca EA contine TOP OF THE LIST in materie de componente. La cate masini a tunat si resoftat Sebi (Racing Code) si la cata experienta a acumulat NU ARE CUM aceasta masina sa nu fie cel mai bun produs iesit vreodata de pe poarta Racing Code ( mai ales ca e masina de suflet, masina personala). Bafta multa si arata de ce a stat atat de mult masina la preparare !!!!! |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Multumim pentru cuvintele frumoase!
Acest Subaru este intradevar reprezentativ si suntem convinsi ca facand tot ceea ce trebuie rezultatul are sa fie pe masura. Pot spune ca sunt convins ca aceasta masina nu se ridica la nivelul de cunostinte Racing Code, bugetul fiind unul din impedimente, ar mai fi de schimbat si de adaugat piese speciale destul de multe, insa noi ne asteptam la un rezultat corect. Tot timpul e loc de mai bine! In cazul meu pana acum dusmanul lui bine a fost si mai bine! :lol: Pot sa mai adaug si cateva imagini recente cu ea spalata: https://img822.imageshack.us/img822/1831/10122011410.jpg https://img194.imageshack.us/img194/8913/10122011409.jpg https://img163.imageshack.us/img163/6488/10122011408.jpg https://img811.imageshack.us/img811/3918/10122011407.jpg https://img217.imageshack.us/img217/3592/10122011406.jpg https://img853.imageshack.us/img853/8954/10122011405.jpg |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Un Subaru de nota 10.....o masina a carei valoare nu se poate reflecta doar din punct de vedere financiar.....pasiunea nu are limite:D
Iti doresc sa te bucuri in fiecare clipa de aceasta bijuterie:D |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
e de curse?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
E pentru placerea mea!
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Salut, un mic stimul!!! https://www.youtube.com/watch?v=ORD_S...eature=related
;) multumesc. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
cine are curaj sa provoace motocicleta aceasta ?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Intelegem ca s-a terminat cu epuratorul de gaze, s-a spalat masina si s-a facut rar si itp, felicitari, iese treaba buna, nu va grabiti pt ca deja se vede progresul.
Multa rabdare, nu va fie teama. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
felicitari pentru cea ce faci...o masina facuta cu ca cap
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Asta e o operatiune de migala trebuie vazut exact noul traseu. Cred ca 10cm mutata si totul e in regula dar include si trecerea prin caroserie. Quote:
In principiu mare lucru nu ar mai fi de facut insa bibileala asta inghite foarte mult timp. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Aici aveti un film cu Cielo-ul meu.
https://www.youtube.com/watch?v=jxXCd...feature=relmfu |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Intrebare pentru Sebastian, cum preconizezi ca sta subarul tau fata de subarul negru cu numar TXA care a fost prezent la Tulcea si in care in filmele de pe youtube scria ca are 820 cp cu toate ca aia nu e masina de atatia cai dupa cum a mers.
Mersi |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sunt de acord cu tine, dar la acel nivel era in faza a doua de modificari sau prima mai serioasa. Faza care reise din primele posturi ale acestui topic facut in gluma de Gratzian.
In acest moment masina mea nu este pregatita de start desi are tot potentialul disponibil. Evacuarea custom mai exact partea numita downpipe, cea care iese din turbo trece foarte aproape de instalatia electrica principala, fapt care nu-mi permite sa o duc la rosu. Trebuie mutata instalatia electrica. Downpipe este ceramizat cu sprijinul SRZ si este imbracat in banda de protectie antitermica dar nu este suficient. Gazele de evacuare pot atinge 900 de grade Celsius in sarcina si peste la utilizarea ALS cand de fapt arderea se face extern. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Buna seara,
Acum aproape de miezul noptii am timp sa mai spun cate ceva despre masina. Instalatia electrica si-a gasit locul corect acum, mai departe de sursa de caldura de sub capota(esapament-turbina). Pas cu pas s-au montat si restul de piese ramanand de facut doar cateva. https://img832.imageshack.us/img832/578/04042010847.jpg Va rog sa fiti atenti la acest BOV eminamente RACING, pana in prezent nu am mai intalnit in Romania un astfel de BOV cu doua porturi pentru comanda, oarecum similar wastegateului extern. https://img29.imageshack.us/img29/2475/04042010846.jpg https://img406.imageshack.us/img406/8443/04042010845.jpg Mai este putin pana turbina sa pregateste sa umfle cu foalele alea mari :lol: https://img18.imageshack.us/img18/4032/04042010848.jpg |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Ce filtru de aer se foloseste ? cam cati cai se pierd prin folosirea lui ? Si bineinteles , cand crezi ca o sa apara pe la un dragracing ceva ? :D
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Filtrul de aer este HKS si are o forma speciala in interior.
http://www.part-box.com/images/misc/racing_suction.jpg Buretele de filtrare este din doua straturi pentru curse avand culoarea galbena, iar pentru strada este din trei straturi de culoare verde. In principiu nu trebuie sa piarda putere din cauza filtrului dar se testeaza. Inca nu este prgatita pentru start si este mult prea devreme sa discutam de dragracing, oricum astept sa creasca nivelul si sa avem posibilitatea sa ne bazam pe timpi, pana in prezent regina curselor ramanand inca strada. |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Fara sa fiu nesimtit, referirea era sa creasca nivelul... subarului despre care se scrie de atata timp ? sau a campionatului romaniesc de drag care acum cativa ani visa la timpii care se scot acum, asa pe piste care nu sunt profi si cu cronometrarile existente ?
Eu inteleg puterea marketing-ului si a "traditiei" insa pana una alta, sunt oameni care nu au lucrat ani la o masina si au scos cai si timpi destul de decenti pentru nivelul tarii noastre. Eu sunt un necunoscator, un nimeni, am masina 1000 de euro, si nu ma simt in masura sa comentez cu detalii si realizari proprii insa de fiecare data cand intru aici... acelasi lucru in vine in minte de absolut fiecare data: "mutu f**e pamantu'". si nu cred ca e nevoie sa fiu mai putin subtil sa se inteleaga unde bat... |
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
inca nu au coborat timpii indeajuns pentru tine? 8.8 ti se pare slab?
|
Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Asteptam o piesa care a sosit si ea.
Trebuie montata si trebuie adusa masina la prima setare. Imediat ce vom avea timp ne vom ocupa de ea. |
| All times are GMT +2. The time now is 19:02. |
- Copyright 2026 4Tuning